دانلود کتاب زندگی من استیون هاوکینگ

دانلود کتاب زندگی من استیون هاوکینگ
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب زندگی من استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ ( -1942)، فیزیکدان و کیهان‌شناس بریتانیایی است.

هاوکینگ چهره‌ای شناخته‌شده در زمینه کیهان‌شناسی و شناخت سرچشمه‌های آن است.

تاریخچۀ مختصر زندگی من؛ استیون هاوکینگ، تنها زندگی‌نامۀ خودنوشتۀ استیون هاوکینگ است، که به‌صورت ساده و مختصر، شرح حالی از زندگی او، از بدو تولد تا این سال‌ها را در بر می‌گیرد.

از متن کتاب:

در سال 1974، به عنوان عضو جامعه‌ی سلطنتی انتخاب شدم. انتخابات مایه شگفتی اعضای دانشکده‌ام شد؛ چون جوان بودم و تنها اندکی در تحقیقات دستیاری کرده بودم. ولی در عرض سه سال به درجه استادی ارتقاء پیدا کرده بودم.

جین پس از انتخاب من افسرده شد. احساس می‌کرد به اهدافم رسیده‌ام و یعنی قرار است از این پس سیر نزولی را طی کنیم. هنگامی که  دوستم، کیپ ترون، ما و تعدادی از دیگر افراد درگیر نسبیت عام را به مؤسسه‌ی فناوری کالیفرنیا دعوت کرد، افسردگی جین قدری بهتر شد.

برای چهار سال، از یک ویلچر دستی و یک ماشین سه چرخه ی برقی که آبی رنگ بود استفاده می‌کردم، ماشین با سرعت محرکه ی اندکی حرکت   می‌کرد. گاهی اوقات غیرقانونی مسافر هم می‌زدم. وقتی به کالیفرنیا رفتیم، در خانه‌ای مستعمراتی و متعلق به کالتچ نزدیک محوطه ی دانشگاه ساکن شدیم و در آن جا بود که برای اولین بار از یک ویلچر الکتریکی استفاده کردم. به من استقلال قابل توجهی می‌داد، بخصوص چون در ساختمان‌ها و پیاده‌روهای آمریکا برای معلولان دسترسی به مراتب بهتر از بریتانیاست. همچنین یکی از دانشجویان پژوهشی‌ام با ما زندگی می‌کرد. او  در رفت و آمد و برخاستن از رختخواب و غذا خوردن کمک می‌کرد، در عوض من به وی تطبیق و توجه آکادمیک می‌دادم.

ادامه
فهرست مطالب

مقدمه ی مترجم
کودکی
سنت آلبانس
آکسفورد
کمبریج
امواج گرانشی
بیگ بنگ (انفجار عظیم)
سیاهچاله ها
کالتچ (مؤسسه ی فناوری کالیفرنیا)
ازدواج
تاریخچه ی زمان
سفر زمان
زمان موهومی
بدون مرزها

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

تینا رحیمی
۱۳۹۶/۴/۱۳
خیلی ناراحت شدم وقتی فهمیدم بعضی عده از جمله نزدیکانم نظریه وجود خداوند از استیون هاوکینگ رو اشتباه متوجه شدن من در این موضوع یکسالی میشه در حال تحقیقم اقای هاوکیگ هیچ وقت نگفتن خدا وجود نداره بلکه گفتن از اون چیزی که تو فکر ماست فراتره
شایان مالک
۱۳۹۶/۴/۱۰
خوب بود
bahar moosavi
۱۳۹۶/۴/۲
بسیار عالی. واقعا لذت بردم. فیزیک مدرن یعنی دنیای جدید، دیدی بازتر، فکری روشن
bahar moosavi
۱۳۹۶/۴/۲
استیون هاوکینگ، انیشتین و گالیله امروزی...
متاسفانه افراد کوته فکری در جامعه هستند که بخاطر اعتقادات افراطیشون با این توجیهات که یه معلول چی میفهمه و کافره و ازین جور مزخرفات میخوان دانش و توانایی استیون رو زیر سوال ببرن. اولا که ایشون مادرزادی معلول نبودن و اینکه هیچ وقت قطعی نگفتن خدا وجود نداره. واقعا جای تاسفه که ترجیح میدیم در زمان فیزیکدانان قدیم بمونیم و نابغه های عصر خودمونو رد کنیم.
Navidreza Ebrahimi - ۱۹ روز قبل
احسن داری بخدا
شایان مالک
۱۳۹۶/۳/۲۲
به نظر من این کتاب به درد دانشجویان فیریک میخورد و اصلا جالب نبود در این کتاب از آزمایش ها سخن رفته بود و من دنبال زندگی نامه بودم نه آزمایشات علمی
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه