دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده

  • از: سایه مهری چمبلی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده نوشته سایه مهری چمبلی، راهنمایی است برای نحوه تصفیه لجن فعال، تصفیه بی‌هوازی و فرآیندهای زیستی فیلم ثابت در فاضلاب‌ها.

راکتورهای زیستی فیلم ثابت یا رشد چسبیده از مواد فشرده راکدی بهره می‌برند که رشدشان بر روی میکروارگانیسم‌ها صورت می‌گیرد و متشکل از یک بیوفیلم هستند. مواد مغذی و مواد آلی از پساب خارج می‌شوند، چرا که بر روی بیوفیلم چسبیده جریان پیدا می‌کنند. مواد پشتیبان حاوی سنگ‌ها، سرخ چوب یا انواع مختلفی از مواد مصنوعی هستند.

در فرآیندهای رشد چسبیده، سوبسترا درون بیوفیلم استفاده می‌شود. ضخامت بیوفیلم می‌تواند از 0/1 تا 10 میلی‌متر باشد. یک لایه مایع راکدر بیوفیلم را از توده مایعی که بر روی آن جریان دارد جدا می‌کند. سوبسترا و اکسیژن از راه مایع راکد و بیوفیلم انتشار می‌یابند، در حالی که مواد به دست آمده از تجزیه متابولیک در جهت مخالف منتشر می‌شوند.

خواندن کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای متقضیان آزمون‌های استخدامی و دانش‌آموخته‌های رشته‌های آب و فضلاب و مهندسی عمران بسیار کاربردی و مفید است.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده می‌خوانیم:

سیستم زه‌کشی زیرزمینی، مایع و جامدات چکیده را از صافی جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را به کانال پساب منتقل می‌کند. یک سیستم پشتیبان/ زه‌کشی زیرزمینی از رسانه‌های ویژه، به‌طور معمول در زیر رسانه صافی مورد نیاز است. ستون‌ها و تیرچه‌های بتنی برای حمایت از رسانه‌های سنگین مانند سنگ‌ها و یا سرباره می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که توری‌های فایبرگالس پیش مهندسی شده بر روی ستون‌های پشتیبانی پالستیک قابل تنظیم در میدان (65-111 سانتیمتر)، به‌طور معمول برای رسانه‌های فشرده پالستیکی مدوالر استفاده می‌شود.

برای رسانه‌های فشرده تصادفی پالستیکی، ماژول‌های کفپوش HDPE با پایه‌های 15 سانتیمتری (6 اینچ) ممکن است برای زه‌کشی زیرزمینی استفاده شود.

بلوک‌های پیش ساخته از رس رسوبی نیز ممکن است بر روی یک طبقه بتن مسلح شیب‌دار قرار بگیرند تا یک سیستم زه‌کشی زیرزمینی ایجاد شود.

 ۱۷۹ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-703780-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فرآیندهای تصفیه هوازی بستر فیلم ثابت یا رشد چسبیده
فرآیندهای رشد چسبیده غیر مستغرق
فرآیندهای ترکیبی رشد چسبیده و رشد معلق
رسانه‌های فیلم ثابت یکپارچه در حوضه هوادهی
سیستم‌های رشد چسبیده مستغرق
فرآیندهای رشد معلق بی‌هوازی
فرآیندهای رشد چسبیده بی‌هوازی

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبیده