دانلود کتاب زیارت عاشورا


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب زیارت عاشورا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زیارت عاشورا

کتاب زیارت عاشورا، متن کامل دعای زیارت عاشورا به همراه ترجمه و تصویر توسط پدرام حکیم زاده، گردآوری شده است.

زیارت عاشورا به حسب ظاهر از امام باقر و امام صادق (ع) نقل شده؛ زیرا صفوان که از یاران امام باقر و امام صادق (ع) است می‌گوید: من در روز عاشورا در خدمت امام باقر (ع) بودم که این زیارت را قرائت فرمودند. همچنین می‌گوید: «امام صادق (ع) پس از زیارت امیرالمؤمنین (ع) به طرف کربلا اشاره کردند و این زیارت را قرائت کردند.

اما در واقع این زیارت از ناحیه خود خداوند متعال نازل شده و از احادیث قدسی است؛ چون شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان از امام صادق (ع) نقل می‌کند که: «آن حضرت از پدر بزرگوارش و ایشان از اجداد طاهرینش و آنان از پیامبر اکرم و آن حضرت از جبرئیل و جبرئیل از خداوند متعال نقل می‌کنند که حضرت احدیت به ذات مقدس خود قسم خورده که هر کس امام حسین (ع) را با این زیارت، از دور یا نزدیک زیارت کند، زیارت او را می‌پذیرم و خواهش و حاجت او را بر آورده می‌کنم و فوز به بهشت و آزادی از جهنم را به او عطا می‌کنم و شفاعت او را در حق هر کس که بخواهد قبول می‌نمایم.

ثواب خواندن زیارت عاشورا در کلام امامان معصوم (ع) امام محمد باقر (ع) به فردی به نام علقمه که درباره چگونگی زیارت امام حسین (ع) از راه دور سوال پرسیده بود، فرمودند: پس از آنکه به آن حضرت با سلامی اشاره کردی، دو رکعت نماز بخوان و سپس زیارت عاشورا را بخوان، هنگامی که این زیارت را خواندی در حقیقت او را به چیزی خواندی که هر کس از ملائکه که بخواهند او را زیارت کنند، به آن می‌خوانند و خداوند برای تو هزار هزار حسنه می‌نویسد و از تو هزار هزار سیئه دور می‌نماید و تو را هزار هزار مرتبه بالا می‌برد. همانند کسانی هستی که در رکاب آن حضرت به شهادت رسیدند. حتی در درجات آن‌ها هم شریک می‌شوی.

امام صادق (ع) فرموده‌اند: خداوند سوگند یاد کرده که زیارت زائری که زیارت عاشورا را تلاوت نماید، بپذیرد و نیازمندی‌هایش را برآورده سازد. او را از آتش جهنم برهاند و در بهشت برین جای دهد و همچنین حق شفاعت و دستگیری کردن از دیگران را به وی عطا نماید.

امام محمد باقر (ع) همچنین می‌فرمایند: به تحقیق این دعا دعایی است که ملائکه آن را می‌خوانند و خداوند در قبال آن برای تو صد هزار هزار درجه می‌نویسد و مثل کسی خواهی بود که با امام حسین (ع) شهید شده باشد. نوشته شود برای تو ثواب زیارت هر پیغمبری و رسولی و ثواب زیارت هر که زیارت کرده حسین (ع) را از روزی که شهید شده است.

 ۲۵ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-44-3 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب زیارت عاشورا

برای دانلود کتاب زیارت عاشورا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زیارت عاشورا

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
زینب سیاحی
۱۳۹۷/۶/۳۱
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین
اعظم بهراملو
۱۳۹۹/۹/۱
ممنون خیلی خوب بود متن و ترجمه عالی بود
مصطفی حیدرزاده
۱۳۹۹/۶/۸
سلام بسیار عالی
مرحبا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)