دانلود کتاب زیبای خفته


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زیبای خفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زیبای خفته

کتاب زیبای خفته، اثر جبران خلیل جبران مجموعه‌ای زیبا، شامل نامه‌های عاشقانه‌ی جبران خلیل جبران، برای ماری‌ محبوب‌اش است. 

جبران با کلمات عاشقانه خودش در این مجموعه شعر، در میان ما جاودانه می‌شود. او به عشق زنده بود و به همین دلیل، دوامش بر جریده عالم ثبت شده است. صداى سخنِ عشقِ این پیام‌آورِ بزرگ و اعجوبه عالم معنا، هنوز در گوش جان ما طنین مى‌افکند. پیام او را مى‌توان در چهار کلمه گنجاند: عشق، زیبایى، خوبى و پاکى. این‌ها ارزش‌هایى بى‌مرزند و زمان و مکان را به رسمیت نمى‌شناسند.

ماری قشنگم! 
زندگی چیست؟ عشق ورزیدن. اگر عاشق نباشیم، برای زندگیِ خود توجیهی نداریم. کسانی که عاشق نیستند، از زندگیِ پُرمعنا محروم‌اند. 

جبران خلیل جبران (Gibran, khalil)، شاعرى است که ساحتِ قدسىِ کلام را درک کرده است. کمتر کسى همچو او توانسته  به کلمه عشق بورزد و حقِ کلمه را به خوبىِ ادا کند. خلیل جبران کلمه را، نه ابزارِ کشفِ معنا، بلکه وسیله‌اى براى خلقِ معنا مى‌کند. اگر جبران خلیل جبران نبود، دنیاى ما چیزى کم داشت؛ چیزى که جاى خالىِ آن را نمى‌شد با چیزهایى دیگر پُر کرد. او در لبنان به دنیا آمد؛ سرزمینِ پیامبران و سپیدارهاى بلند. گرچه بیشترِ عمرِ خود را در غرب زیست، اما روحِ شرقى‌اَش همچنان دست‌نخورده باقى ماند. او شاعرانه مى‌دید و پیامبرانه سخن مى‌گفت. دلِ همچو آفتابِ او، بر همه چیز تابیده است. شهودِ عارفانه زندگىِ او، شاهدى بر این مدعاست.

سخنانِ این پیام‌آورِ قرن بیستم، به آوازِ چکاوک مى‌مانَد. جانِ افسرده انسانِ روزگارِ ما، تشنه شنیدنِ آوازهاى این مرغِ هواهاى باز است. او زیبایى و پاکىِ نگاهش را در آوازش مى‌ریزد، آن را بر بال‌هاى موسیقى مى‌نشاند و بى‌مضایقه به ما هدیه مى‌کند. خلیل جبران شاعر مردم بود و مى‌خواست آدم‌ها را با ریشه‌هایشان آشنا کند. مخاطب اصلى پیام او دل‌هاى ماست. بنابراین، گوش جان را باز کنیم و به پرنیان کلامِ پیام‌آور حقیقت و زیبایى بسپاریم. زبان او رنگ و جلوه‌اى آسمانى دارد. سپید است همچون بال برفى فرشتگان، و نرم و دل‌انگیز است همچون رقص پرشورِ کلمات در رنگین‌کمانِ زبان فرشتگان.

 ۱۶۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5219-56-2 

چاپ ۱۳۹۵: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب زیبای خفته

برای دانلود کتاب زیبای خفته و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زیبای خفته