دانلود کتاب زیر درخت انجیر

دانلود کتاب زیر درخت انجیر
بزرگنمایی
  • از:
  • (۱۲۱)
  • چاپ ۱۳۸۹: ۲۰۰۰ تومان
  • رایگان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب زیر درخت انجیر

زیر درخت انجیر اولین مجموعه داستان جابر تواضعی، نویسنده جوان کاشانی است.

داستان کوتاه «زیر درخت انجیر» برگزیده نهمین جشنواره مطبوعات است که به همراه شش داستان کوتاه دیگر با عناوین: «گلوله های شیشه ای »، «ماهی سبز»، «قیقاج کبوترها»، «جمعه گس »، «عروسی » و «حاجی فیروز» کتاب حاضر را شکل داده اند.
هفت داستان کوتاه مجموعه حاضر هر کدام به تنهایی از هویت جداگانه ای برخوردارند، اما در کنار این هویت فردی، یک نوع وابستگی ساختاری و مضمونی به یکدیگر دارند که از ویژگی های مجموعه حاضر محسوب می شود. خوانندگانی که هر یک از داستان های این کتاب را به طور جداگانه در جاهای دیگری غیر از کتاب فعلی خوانده باشند، این احساس به آنها دست نمی دهد که این متن بخشی از یک مجموعه به هم پیوسته است .
جابر تواضعی در هفت داستان این کتاب از یک الگوی واحد پیروی کرده است. ساختار کلی داستان ها بر روی یک شخصیت نوجوان استوار است که در هر یک از داستان ها، ماجراهایی را به وجود می آورد. موقعیت مکانی داستان ها، اغلب در جمع خانواده ای کوچک در یکی از شهرستان ها است که سایه پدر به عنوان سرپرست این جمع همواره غایب است. مادر بعد از غیبت پدر عملاً نقش او را بازی می کند، اما بر اثر شدت کارهای روزانه فرصت سر و کله زدن با بچه ها را ندارد. او غالباً خسته و بی حوصله است.
دخترهای نوجوان خانواده از انرژی لازم دوره نوجوانی برخوردار هستند، اما آنها هم در فضای بی روح و کسل کننده خانه امکان بروز هیجان های دوره نوجوانی را ندارند. در این میان تنها شخصیت نوجوان پسر خانواده است که همواره شیطنت های این دوره سنی را از خود بروز می دهد. در ابتدای کتاب در داستان کوتاه «زیر درخت انجیر» حرکات کودکانه شخصیت اول داستان که همان پسر نوجوان است، صحنه های خنده داری را به وجود می آورد که در حین برخورداری از طنز قوی سایه غمی بزرگ را در دل مخاطب می گستراند.

ادامه
فهرست مطالب

زیر درخت انجیر
گلوله‏ هاى شیشه‏‌اى
ماهى سبز
قیقاج کبوترها
جمعه‌ی گس
عروسى
حاجى فیروز

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

F 70
۲۷ روز قبل
اثر دلنشینی ست.
mol bordeh
۱۳۹۶/۷/۲
خیلی ساده و صمیمی بود از خوندنش لذت بردم
فاطمه قهرمان
۱۳۹۶/۵/۲۴
خوب بود دوست داشتم واقعا به دلم نشست
اعظم نیک هوش
۱۳۹۶/۵/۲۳
خوب و ملموس برای ما دهه شصتیها
غزل شریف
۱۳۹۶/۵/۲۳
زود تموم شد دوسش داشتم
مادر کج خلق بود
ولی شرایط زندگیشون سخت بود
کاش ادامه داشت و پایانش زندگی بی دغدغه ای رو میساختن
بازم ممنون
:-):-)
موفق باشید
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه