دانلود کتاب سرنوشت سرنوشت ما


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سرنوشت سرنوشت ما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سرنوشت سرنوشت ما

کتاب سرنوشت سرنوشت ما نوشته محمد عبدالصمدی، به جنبه‌های قرآنی قضا و قدر و جبر و اختیار می‌پردازد و به پرسش‌های رایج در این زمینه پاسخ می‌دهد.

یکی از سؤالاتی که از سالیان قبل در میان مردم عادی و حتی اندیشمندان مطرح بوده و هم‌اکنون هم هست، در مورد چگونگی تعیین سرنوشت انسان است. سؤال این است که آیا تعیین سرنوشت و زندگی هر فرد در اختیار خود او است و یا آن را مشخص نموده و بر او تحمیل کرده‌اند.

در بررسی این موضوع که آیا سرنوشت انسان را خود رقم می‌زند و یا اینکه دست قضا هر آنچه در عالم در خواسته است انجام خواهد داد، به موضوعاتی همچون جبر و اختیار، قضاء و قدر، بدا، تناسخ و علم خداوند می‌رسیم، در این کتاب سعی شده بسیار مختصر درباره هر یک از آن‌ها صحبت شود.

مطالب کتاب با استفاده از آیات قرآن کریم و روایات رسیده از امامان و نیز با استفاده از نظرات اندیشمندان که در نوشته‌های ایشان و یا سایت‌های اینترنتی در دسترس است، جمع‌آوری گردیده است.

خواندن کتاب سرنوشت سرنوشت ما به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به همه جوانانی که سؤالاتی از قبیل جبر و اختیار دارند بسیار توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب سرنوشت سرنوشت ما می‌خوانیم:

تناسخ عبارت است از قرار گرفتن روح انسان در اجسام دیگر که مورد تأیید مسلمانان نیست، بلکه مسلمانان معتقد هستند هر روحی فقط یک بار آن هم زمانی که جنین در رحم مادر به کمال خود می‌رسد خلق شده و به این جهان می‌آید و بعد از مرگ از بدن انسان خارج می‌گردد و هرگز به بدن فرد دیگری برنمی‌گردد، اما هستند پیروان ادیان دیگری که معتقدند روح انسان ممکن است به دلیل کارهای خوب و یا بدی که انجام داده است، در اجسام دیگری جهت پاداش و یا جزای کار بدش مجدداً از طریق جنین مادر ظاهر گردد.

البته مسلمانان به خصوص شیعیان معتقد هستند رجعت وجود دارد و رجعت عبارت است از بازگشت مردگان به زندگی دنیا است یعنی روح در بدن همان شخص اول بر‌می‌گردد آن هم نه از طریق جنین مادر بلکه با زنده شدن مرده به صورت معجزه‌گونه و قرآن هم آن را تایید می‌کند مانند اصحاب کهف و یا عُزیر پیامبر و یا زنده شدن پرندگانی که حضرت ابراهیم (ع) آن‌ها را کشته بودند، یا زنده شدن مقتول بنی اسرائیل و ... و بزرگان فرموده‌اند رجعت عمومی نیست بلکه جنبه خصوصی آن هم با شرایطی خاص برای بعضی از انسان‌ها امکان انجامش وجود دارد.

 ۱۱۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-243-004-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخنی با خواننده
فصل اول: عالم ذر
آیه میثاق
آیات مربوط به عالم ذر
سه دیدگاه نسبت به عالم ذر
از انسان تعهد گرفته‌اند یعنی چه؟
عهد و پیمان
هدف از خلقت انسان
هدف از آفرینش چه بوده است؟
چهار هدف از خلقت انسان
فصل دوم: بررسی و توضیح چند موضوع
محکمات و متشابهات در قرآن
جبر و اختیار
خداوند هر که را بخواهد هدایت و هر که را بخواهد گمراه می‌کند!!
رفع شبهه‌ علم خداوند و اختیار انسان
علم خداوند به انجام موضوعی موجب جبر نمی‌شود
تکوین و تشریع
قضا و قدر
بداء
دعا
تناسخ و رجعت
تمثیل در قرآن
عالَم یا جهان هستی
فصل سوم: فهرست آیات قرآن

راهنمای دانلود کتاب سرنوشت سرنوشت ما

برای دانلود کتاب سرنوشت سرنوشت ما و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سرنوشت سرنوشت ما

نظرات کتاب سرنوشت سرنوشت ما

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.