دانلود کتاب سفر با دوچرخه


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب سفر با دوچرخه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سفر با دوچرخه

کتاب سفر با دوچرخه نوشته‌ی آیدین غفارنژاد مهربانی، نکات و مهارت‌های لازم برای شروع سفر با دوچرخه، تجهیزات دوچرخه، مسیر‌ها و هر آنچه برای سفر با دوچرخه نیاز است را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

در کتاب سفر با دوچرخه (Bike touring basics bikes & gear choosing a bicycle) شما می‌توانید اطلاعاتی در خصوص تورهای بین‌المللی، طراحی مسیر، وسایلی که باید برای تعمیر دوچرخه همراه داشته باشید و روش‌هایی که می‌توانید با آن، عمر تجهیزات سفر و کمپینگ خود را افزایش دهید بیابید. در خصوص تجربیات کسانی خواهید خواند که با دوچرخه دنیا را گشته‌اند و تجربیات ارزشمند آن‌ها با شما به اشتراک گذاشته خواهد شد.

در بخشی از کتاب سفر با دوچرخه می‌خوانید:

وقتی سفر با دوچرخه را بر می‌گزینید، مخصوصا اگر علاقه‌مند به استفاده از مسیرهای آفرود هم باشید، باید بدانید که معیار فاصله بین دو نقطه دیگر کیلومتر نیست. سرعت حرکت شما می‌تواند به سادگی تحت تاثیر عوامل مختلف مسیر و شرایط جوی قرار بگیرد. بعضی از شرایطی که می‌تواند روی سرعت شما تاثیر بگذارد در لیست زیر آورده شده‌اند. اگر برآوردی از سرعت خود در مسیر نرمال دارید، حتما قبل از هر‌گونه برآورد زمان، وجود شرایط تاثیر‌گذار را در مسیر بررسی کنید.

1- شیب مسیر به شدت بر روی سرعت حرکت تاثیر‌گذار است. معمولا شیب‌های بالای ۱۰ درصد، مسیرهای سنگینی هستند. یک دوچرخه‌سوار معمولی در شیب‌های بالای ۱۵ درصد نیاز خواهد داشت که پیاده شده و دوچرخه را دست بگیرد. در مسیرهایی که سرازیری شدیدی دارند به خصوص اگر مسیر پیچ در پیچ باشد، کنترل دوچرخه مشکل خواهد بود و می‌بایست با سرعت کنترل شده حرکت نمایید.

2- اگر سرعت‌تان را در جاده آسفالته تست کرده‌اید، در جاده‌های خاکی، روی آن سرعت حساب نکنید. جاده‌های خاکی سرعت حرکت را می‌کاهند.

3- شرایط دمایی، روی عملکرد بدن شما تاثیر قابل توجهی دارد. دمای هوای معمولی رو به سرد (بین ۱۵ تا ۲۰ درجه) معمولا بهترین دما برای رکاب‌ زدن است. در دمای بالاتر و پایین‌تر از این مقدار، توان بدن تفاوت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

4- در شرایط بارندگی، به دلایل مختلف از جمله لغزندگی جاده، کاهش دید و... نمی‌توانید مانند شرایط جاده خشک حرکت کنید.

5- اگر در مسیر گل‌آلود حرکت می‌کنید، در نظر بگیرید که چسبیدن گل به چرخ‌ها و قفل شدن آن‌ها یکی از ناخوشایندترین شرایطی است که در دوچرخه‌سواری اتفاق می‌افتد. گل‌های مناطق کویری به طور باور‌ نکردنی چسبنده‌اند.

6- مسیرهای ماسه‌ای یا مسیرهایی که خاک پفکی نرم دارند، سرعت حرکت را بسیار کاهش می‌دهند. در مسیرهای کویری یا کنار رودخانه‌ها احتمال این که به چنین مسیرهایی برخورد کنید بسیار زیاد است.

7- در بعضی جاها مجبورید از میان مناطق روستایی با شهری رد شوید. احتمالا ترافیک انسانی و یا خودرویی، در جاهایی که مسیر مناسب دوچرخه وجود ندارد، عامل موثری در کاهش سرعت شما خواهد بود.

 ۱۳۸ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6386-01-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب سفر با دوچرخه

برای دانلود کتاب سفر با دوچرخه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سفر با دوچرخه
Reza .p
۱۳۹۷/۴/۸
عالی
Hossin Tajook
۱۳۹۷/۴/۱۴
خیلی خوب
محمد اهکی
۱۳۹۸/۵/۲۵
تقریبا به تمام سوالاتم جواب داد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)