دانلود کتاب صوتی سگ‌سالی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سگ‌سالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سگ‌سالی

کتاب صوتی سگ‌سالی نوشته بلقیس سلیمانی روایت تباهی عمر و زندگی جوان‌هایی است که گرفتار چنگال بی‌رحم سازمان مجاهدین خلق شدند و نه تنها خود، بلکه خانواده، اطرافیان و جامعه خود را هم به منجلاب سیاهی و بدبختی کشاندند.

داستان سگ سالی از سال‌های دهه 60 آغاز می‌شود. این رمان شخصیت‌محور، که به نوعی زیرمجموعه ادبیات داستانی انقلاب هم به حساب می‌آید، روایتگر برشی از تاریخ معاصر کشورمان است.

رمان سگ‌سالی روایت فردی به نام قلندر، دانشجوی دانشگاه تهران است که از اعضای دون پایه سازمان مجاهدین خلق به شمار می‌آید. او پس از دستگیری اعضای این سازمان به شهر خود می‌گریزد و 24 سال در یک طویله خود را محبوس می‌کند.

بلقیس سلیمانی زاده کرمان در رشته کارشناسی ارشد فلسفه تحصیل کرده‌ است. وی بیش از هشتاد مقاله در مطبوعات نوشته‌ است و برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده ‌است.

سال‌های دهه 60 و دغدغه‌های این سال همواره در آثار بلقیس سلیمانی داستان‌نویس، منتقد و پژوهشگر ادبی کرمانی موج می‌زند و خواننده را برای خواندن حوادث آن روزگار بی‌تاب می‌کند. دیگر آثار وی عبارت‌اند از: «بازی آخر بانو»، «بازی عروس و داماد»، «خاله بازی»، «به هادس خوش آمدید»، «پسری که مرا دوست داشت»، «من از گورانی‌ها می‌ترسم» و…

در قسمتی از کتاب صوتی سگ‌سالی می‌شنویم:

اگر شرایط عادی بود حالا عروسی هم کرده بودند و اصلاً چه‌ بسا الان بچه هم داشتند. چرا نباید صنم از وضعش باخبر می‌شد؟ حق داشت بفهمد. حدود شش ماه پیش حسینعلی رفته بود تهران، دادالله گفته بود همه پیله کرده‌اند چرا این‌قدر بی‌خیال است، چرا نمی‌رود سر و گوشی آب بدهد. نکند از او خبر دارد. حسینعلی گفته بود عامو اگر خبر داری بگو، این‌جوری تکلیف این دختره هم معلوم می‌شه. دادالله گفته بود خبری ندارد، پایش را هم ندارد تا تهران برود. اصلاً کجا برود. او که قدم از گوران بیرون نگذاشته چه‌طور برود تهران، تهران آن سر دنیاست، به فرض که رفت، کجا برود. با کی حرف بزند، او که سواد ندارد، اصلاً رفت و خودش هم گم شد، آن‌وقت پیرزن چه‌کار کند.

حسینعلی گفته بود؛ من می‌رم. رفته بود، رفته بود دانشگاه تهران، چه دانشگاهی، درندشت، حتی رفته بود نماز جمعه و به بهانه‌ نماز جمعه همه‌ دانشگاه را گشته بود. مسئولین دانشگاه خبری از قلندر نداشتند، گفته بودند شاید دستگیر شده، شاید فرار کرده و از مرز گذشته. شاید هم توی همین خانه‌های تیمی باشد که هنوز هستند و گاهی می‌زنند یکی را ناکار می‌کنند. گفته بودند برو زندان.

رفته بود زندان، همان زندان مشهور اوین، میان تپه‌ها یه جایی به اسم اوین، شهری بود برای خودش، خوش‌آب‌ و هوا. اسم قلندر در لیست اعدام‌شده‌ها یا زندانی‌ها نبود. گفته بودند برو بهشت زهرا، تو اون روزا خیلی‌ها تو خیابونا کشته شده بودند. رفته بود، اسم قلندر آن‌جا هم نبود، این بهشت‌ زهرا برای خودش شهری بود. من یه چیزی می‌گم شما یه چیزی می‌شنوید.

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
فصل اول
۱۲ دقیقه
فصل دوم
۱۳ دقیقه
فصل سوم
۱۵ دقیقه
فصل چهارم
۱۲ دقیقه
فصل پنجم
۱۲ دقیقه
فصل ششم
۱۰ دقیقه
فصل هفتم
۱۳ دقیقه
فصل هشتم
۱۲ دقیقه
فصل نهم
۱۲ دقیقه
فصل دهم
۱۱ دقیقه
فصل یازدهم
۱۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۹ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم
۱۵ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۲ دقیقه
فصل هفدهم
۱۱ دقیقه
فصل هجدهم
۱۲ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۲ دقیقه
فصل بیستم
۹ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۹ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۱۶ دقیقه
فصل بیست و ششم
 ۵ ساعت و ۲۳ دقیقه، ۳۰۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی سگ‌سالی

برای دانلود کتاب صوتی سگ‌سالی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی سگ‌سالی
Sude Neshat
۱۳۹۶/۱۲/۲۶
کتاب خیلی خوب بود یه داستان روان با موضوعی جالب و شخصیت پردازی فوق العاده خیلی راحت با همه شخصیتهای داستان میشد ارتباط برقرار کرد البته داستان یک خط سیر مشخص داشت و خوانده منتظر نتیجه یا اتفاق خاصی نبود و فقط گویش روان نویسنده و البته انتخاب مناسب گوینده داستان رو جذاب میکرد
Mahdi Na1234
۱۳۹۶/۱۲/۴
خوب بود
نلی م
۱۳۹۶/۱۱/۲۸
این کتاب عالیه، انتخاب گوینده هم بسیار مناسبه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)