دانلود کتاب سینوهه و ادامه سینوهه

سینوهه و ادامه سینوهه
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب سینوهه و ادامه سینوهه

کتاب را جهت دلخوشی خدایان ننوشتم چون از ایشان بیزارم. همچنین کتاب را برای تمجید فراعنه ننوشتم، چون از آنان نیز بیزارم. در واقع کتاب را برای خودم نوشتم، نه از کسی پولی می خواهم و نه شهرت. طی دوران زندگی از مردم و فراعنه فقط رنج دیده ام از این رو از ایشان خسته شدم. حتی نمی خواهم نامی بعد از من باقی بماند. بنابراین کتاب را فقط برای دلخوشی خودم، می نویسم. بدون شک، من تنها نویسنده ای هستم که بدون انگیزۀ مادی می نویسم چون تا به حال هر کس مطلبی نوشته، یا می خواسته خدایان را ستایش کند یا این کار را برای خوشامد دیگران انجام داده است. به نظر من فرعون هم مثل سایر افراد معمولی است و هیچ تفاوتی با ما ندارد، من این حرف را از روی یقین و باور قوی ئی که دارم، می گویم. من پزشک فراعنۀ مصر بودم و چون خیلی با آنها نزدیک بودم، به چشم خود می دیدم که آنها هم مثل همۀ ما دچار سستی، بیم و واهمه می شوند و با ما احساس مشترک دارند. هر چند که ممکن است دربارۀ یک فرعون اغراق کنند و او را خیلی بیشتر از آنچه که هست و در ردۀ خدایان بدانند. اما واقعیت این است که فرعون ها هیچ تفاوتی با ما ندارند.

من - سینوهه - عقیده ام این است که انسان در ابعادی که از آن حرف می زنم همواره ثابت است و تغییر نمی کند حتی اگر چندین قرن بگذرد. اگر یک نفر را در یک رودخانه بیندازید، وقتی از آن در بیاید همان آدم قبلی است و هیچ تغییری نمی کند. یک شخص موقع غم و غصه، ناراحت و پریشان است اما به محض اینکه ناراحتی اش برطرف شود، همان آدم قبلی است. با گذشت زمان به ناچار ظاهر هم تغییر می کند و انسان فکر می کند که همه چیز تغییر کرده است، ولی بر خلاف این توهم فکر می کنم. بله خیلی از چیزهایی که دیروز نبود مثل لباسها، غذاها و اشیاء جدید، امروز وجود دارد، ولی من عقیده دارم که در آینده هم مثل حالا کسی حقیقت را نمی پذیرد به همین دلیل است که نمی خواهم کسی کتابم را بخواند. یک انگیزه برای نوشتن دارم و آن این است که اطلاعاتی که انسان دارد اگر انتقال داده نشود، مضر و کشنده است و باید آنها را انتقال داد، من هم همین کار را کردم و نوشتم اما فقط برای خودم تا به آرامش برسم. من تجربه های زیادی دارم و چیزهای باور نکردنی زیادی دیده ام، مثلاً پسری که پدرش را جلویِ چشم من کشت را دیده ام! قیام فقرا علیه ثروتمندان را دیده ام حتی علیه طبقۀ خدایان!

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

امیر نقی وردین
۱۴ روز قبل
عالی
Alireza Bakhshi
۱۴ روز قبل
سینوهه رو بصورت چاپی دارم رمان بسیار خوبی بود و سه بار کامل خوندمش ... مردم ازاد باشید و آزاده زندگی کنید بدور خرافات مذهبی
امیر نقی وردین
۲۷ روز قبل
واقعا تاثیر گذاره
mojtaba majidi
۲۸ روز قبل
میشه خواهش کنم این کتاب را در طرح بگذارید و رایگان کنید خیلی بهش نیاز دارم
رضا زرچی
۲۸ روز قبل
این همون کتاب سینوهه ی معروفه؟
دیگر کتاب‌های انتشارات مهرفام
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه