دانلود کتاب صوتی شاه، بی‌بی، سرباز


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شاه، بی‌بی، سرباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شاه، بی‌بی، سرباز

کتاب صوتی شاه، بی‌بی، سرباز اثر ولادیمیر ناباکوف حول محور یک مثلث عشقی را روایت می‌کند؛ داستانی که اضلاع سه‌گانه آن را یک زن و دو مرد تشکیل می‌دهند و شخصیت‌ها را می‌توان با شاه و بی‌بی و سرباز نظیر سازی کرد.

موضوع داستان شاه، بی‌بی، سرباز (King, Queen, Knave)، بدین صورت است که آقای چارلز درایر از برادرزاده‌اش فرانک، دعوت می‌کند تا برای دیدن او به آلمان برود. چارلز در آلمانِ پس از جنگ جهانی دوم، ثروت کلانی به هم زده و با زنی ایتالیائی، مارتا ازدواج کرده است. فرانک پس از دیدن زن‌عمو چنان فریفته‌ی او می‌شود که به انجام هر کاری تن می‌دهد. زن‌عمو قصد دارد همسر پولدارش را بکشد و اموال او را تصاحب کند...

این رمان از جمله آثار دوره جوانی ناباکوف (Vladimir Nabokov) است. دوره‌ای که اگر چه از روسیه مهاجرت کرده و در اروپا زندگی می‌کرد، اما هنوز خود را نویسنده‌ای روس می‌دانست و به روسی هم می‌نوشت؛ روزگاری که ناباکوف هنوز به بازگشت به روسیه می‌اندیشید و باور نداشت، این مهاجرت ناخواسته که به دلیل انقلاب اکتبر رخ داده بود، آن‌قدر طولانی باشد که او مجبور شود کشوری دیگر و زبانی دیگر را برای ادامه حیات ادبی برگزیند. به هر روی شاه، بی‌بی، سرباز برای نخستین بار به زبان روسی در سال 1928 منتشر شد. زمانی که ناباکوف هنوز به سی سالگی نرسیده بود و بعد از ماشنکا دومین رمان روسی خود را در خارج از کشور منتشر می‌ساخت. البته بیشتر از خود رمان ترجمه آن به زبان آلمانی برای ناباکوف در آمد مالی و شهرتی اندک به همراه داشت.

ولادیمیر ناباکوف نویسنده رمان و داستان کوتاه مترجم و منتقد چند زبانه روسی- آمریکایی بود. وی اولین شعرش را در سن 15 سالگی نوشت و قبل از فارغ‌التحصیلی از مدرسه تنیشف دو جلد کتاب شعر چاپ کرده بود. ناباکوف تحصیلات خود رادر دانشگاه کمبریج گذراند و چند سال پس از تبعید اجباری در اروپا در سال 1940 به آمریکا رفت و تا پایان عمر خود آنجا ماند. تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۷، نابوکاف ۱۸ رمان، ۸ مجموعه داستان کوتاه، ۷ کتاب شعر و ۹ نمایشنامه منتشر کرده بود.

در قسمتی از کتاب صوتی شاه، بی‌بی، سرباز می‌شنویم:

یک بار دیگر، مثل خیلی وقت‌های دیگر، همه‌ی خبط و خطاهای شوهرش را در حافظه‌اش مرور کرد. انگار همه‌ی آن‌ها را به یاد می‌آورد. خیلی خوب بود. اما این باعث نمی‌شد وقتی خواهرش از هامبورگ می‌آمد پیشش، مارتا خیلی محکم و مطمئن به او نگوید خوشبخت است و ازدواجش سعادتمندانه بوده است.

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۳۰ دقیقه
بخش سوم
۳۴ دقیقه
بخش چهارم
۲۹ دقیقه
بخش پنجم
۲۵ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۸ دقیقه
بخش هشتم
۲۶ دقیقه
بخش نهم
۲۳ دقیقه
بخش دهم
۲۳ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۲ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۹ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۸ دقیقه
بخش هفدهم
۲۴ دقیقه
بخش هجدهم
۲۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۶ دقیقه
بخش بیستم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و پنجم
 ۱۰ ساعت و ۴۸ دقیقه، ۵۹۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی شاه، بی‌بی، سرباز

برای دانلود کتاب صوتی شاه، بی‌بی، سرباز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شاه، بی‌بی، سرباز
کاربر KIA
۱۳۹۷/۲/۵
اگر به ادبیات روسی علاقه داشته باشید داستان خوبیه هر چند داستان در آلمان اتفاق میافته. داستان کمی حالت کمدی داره که اجرای زیبای آقای عمرانی آن را تشدید میکنه ولی در مجموع روند ساده ای داره. نکته جالب پایان بسیار غیر منتظره داستانه.
حتما گوش دادن به کتاب را توصیه می کنم.
آلا شویز
۱۳۹۸/۴/۲۰
جز اینکه داستان عالیه و ترجمه خیلی خوبه، اجرای اون هم به نظرم خیلی خوب به کتاب نشسته و شنیدنش رو راحت کرده.
شیما جودزاده
۱۳۹۸/۴/۱۳
داستان جالبی هست با گویندگی خوب.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)