دانلود کتاب شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان

  • از: فاطمه پورحیدر
  • ناشر: انتشارات ارباب قلم
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان

کتاب شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان اثر فاطمه پورحیدر در بیان موضوع شبهه غرانیق و درخواست پاسخ برای آن به نگارش درآمده است.

در طی سال‌های مؤانست با قرآن، در کلاس‌های قرآن انواع سؤالات مطرح می‌شود که پاسخ آن‌ها را به نقل از کتب و گفتار بزرگان و تفاسیر بیان می‌نماییم. قرآن که نعمتی است از سرچشمه لایزال وحی و بزرگ‌ترین نعمت در دست ما است و هر یک از ما این معجزه بزرگ را هر روز می‌بینیم.

در تاریخ اسلام افسانه‌ای درباره دخالت شیطان در وحی الهی با عنوان «افسانه غرانیق» مطرح شده که در طول تاریخ، دستاویزی برای دشمنان اسلام و در دوران معاصر برای مستشرقان و معاندان اسلام قرار گرفته تا این که در این اواخر، نویسنده‌ای مرتد و منحرف به نام سلمان رشدی، در دشمنی با اسلام و قرآن کتابی با عنوان «آیات شیطانی» را نوشت و با تعبیرات موهن و زننده، ضمن داستانی تخیلی، نه تنها مقدسات اسلام را زیر سؤال برد، بلکه به انبیای بزرگی که همه ادیان آسمانی برای آن‌ها احترام قائل هستند نیز اهانت کرد.

در بخشی از کتاب شبهه غرانیق می‌خوانید:

استاد مطهری بر اساس تأملات دقیق فلسفی و با استشهاد به آیات و روایات، علت ایجاد کننده معجزه را نفس پیامبر، به اذن خداوند می‌دانند. معظم له، در مورد ابعاد اعجاز قرآن، تک منظری را مردود دانسته و با بهره‌گیری از آیات قرآن به وجوه مختلفی از اعجاز معتقدند از این رو در آثار ایشان، دست کم، پنج وجه اعجاز، قابل استفاده است که در برخی از آن‌ها بیان استاد، ابتکاری است. ایشان در پاسخ تفصیلی به برخی مستشرقان و روشنفکران مسلمان که در قرآن را تنها معجزه پیامبر، معرفی کرده‌اند، چنین ادعایی را برخلاف صریح قرآن مبنی بر نقل معجزات دیگر پیامبر دانسته و نسبت به آیات مورد استدلال آنان، معتقدند این قبیل آیات بیانگر بهانه جویی یا سود طلبی برخی تقاضا کنندگان معجزه می‌باشد.

فهرست مطالب

مقدمه
شبهه دخالت شیطان در وحی
نمونه مستشرقان
خلاصه داستان مجعول غرانیق
شبهه مجعول افسانه غرانیق
شبهات وات در افسانه غرانیق
بررسی سندی افسانه غرانیق
پاسخ به پرسش نخست
پاسخ به سوال دوم
نقد و جواب شبهات وات در افسانه غرانیق
نقد و جواب اعجاز قرآن از دیدگاه مستشرقان
اعجاز قرآن از نظر شهید مطهری
مبنا قرار دادن افسانه ها
خلاصه
منابع مورد استفاده

 ۶۴ صفحه، ۹۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8368-08-3 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۷۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان

برای دانلود کتاب شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شبهه غرانیق: نقد و بررسی شبهه غرانیق در نظر خاورشناسان
Sahar Bashcool
۱۳۹۷/۷/۶
قران صوتی واقعا عالی بود، سپاسگزارم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)