دانلود کتاب شهردار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شهردار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شهردار

کتاب شهردار به قلم مقصد نور که در سال 2011 برترین رمان از دیدگاه کانون نویسندگان جمهوری آذربایجان شد، روایتی است خواندنی، از زندگی یک شهردار مستبد که با استفاده از قدرت خود قصد دارد تا همه چیز را دگرگون کند.

شهردار باکو که فردی ستمگر است، در اتفاقی غیر معمول جوانی بی‌تجربه و تازه فارغ‌التحصیل شده از دانشگاه فیلم‌سازی مسکو را به ریاست یک مجموعه‌ی فرهنگی - سینمایی بزرگ منصوب می‌کند؛ غافل از این که خود جوان نیز متعجب از این اتفاق است.

در خط به خط داستان سایه‌ی پدرانه و‌ دیکتاتور‌ گونه‌ی شهردار با زورگویی و قلدری به شدت مشهود است. اما رمان در روستای مادری سینماگر جوان غیر واقعی و پیچیده‌تر می‌شود، زمانی که خواهید فهمید شهردار از جوانی تا امروز عاشق مادر این سینماگر بوده است.

در بخشی از کتاب شهردار می‌خوانیم:

در طبقه هفتم سینما، چسبیده به نوک برج، خوابیدن در آن اتاق آینه بند دایره‌ای را به خاطر عاشق ارتفاع بودنم، دوست داشتم. قبل از خواب به بالکن رفته و به همه جای باکو، دریا، کوه پایه‌ها و کوچه‌هایی که کیپ به کیپ هم بودن را سیر کرده، حال و هوایم که عوض می‌شد، به سر جایم بر گشته و دراز می‌کشیدم...

همین شب آخرین بار خدمتم، و حتی آخرین دفعه خوابیدنم در آن جا شد. از آن شب به بعد هر چیزی که در زندگی‌ام اتفاق افتاد، خودش یک خواب بود...

آوریل سال 1986، صبح زود تلفن بخش داخلی به صدا درآمد. بیشتر از سه حرف نبود:

-زود بیا پایین! نگهبان سینما بود. بدون عجله لباس هایم را پوشیدم، دستی به موهایم کشیدم، سیگاری روشن کردم و از طبقه هفتم سینما به طبقه پنجم پایین آمدم. روبروی آسانسور ایستادم، طبیعی بود که با یک عادت قدیمی با دستی که سیگار را با آن گرفته بودم، دکمه آسانسور را فشار دادم. آرام-آرام به سمت پایین خزید.

نگهبان را سر پستش ندیدم، در دولای بزرگ و قیمتی سینما را که از جنس چوب درستش کرده بودند را یک لای آن را، با تمام نیرو، به طرف خودم کشیدم. در به سمت بلوار بلبل باز می‌شد و اولین چیزی که با آن برخورد کردم، درخت‌های رج کشیده در کنار خیابان بود: نسیم آرامی برگ‌های تازه سبز شده صنوبرها را زیر تابش صبحگاهی آفتاب تکان می‌داد؛همهمه‌ای بین گنجشک‌ها بود، گاهی هم صدای ظریفشان لابه لای صدای موتور و بوق‌های خفه ماشین‌هایی که از روبرو می‌آمدند، محو می‌شدند.

 ۱۰۰ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8515-35-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیروز مند
مهمانی
تلاطم
یک صداهایی به گوش می‌رسید
نهان
در یک اتاق با مادرم خوابیدن!
خاطرات
تجاوز
کافه سرین
یلنا
تپش
پیدا شده
راحتم
نتیجه

راهنمای دانلود کتاب شهردار

برای دانلود کتاب شهردار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شهردار

نظرات کتاب شهردار

yasagh gül
۱۳۹۸/۱۲/۱
رمان زیبایی بود از ادبیات جمهوری آذربایجان
مشاهد همه نظرات (۱)