دانلود کتاب شهر بانوان


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شهر بانوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان
 ۱۲۹ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-32-8 

چاپ ۱۳۹۴: ۹۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب شهر بانوان

در کتاب شهر بانوان، کریستین دوپیزان که بعنوان یکی از پایه‌گذاران جنبش حمایت از زنان در تاریخ شناخته می‌شود به حمایت از این جنسیت در برابر اندیشه‌های یک‌جانبه‌نگر و ادبیات ضد زن قرون وسطی برخاسته و سعی دارد به تبیین جایگاه زن در جامعه مردانه عصر و زمانه‌ی خویش بپردازد.

شهر بانوان (City Of Ladies) نخستین کتاب در باب دفاع از حقوق زنان است. دوپیزان سعی نموده که از روش دیالکتیکی، که عموما جنبه اقناع‌کنندگی بیشتری دارد، در کتاب بهره ببرد و خواست‌های خود را در قالب داستان ساخت شهری آرمانی برای تمامی زنان عفیف و نیک سرشت از ازل تا ابد، بیان نماید. هرچند که مطالب کتاب شهر بانوان عموما نشانگر وسعت اطلاعات دوپیزان است اما در عین حال حاکی از آن است که وی چندان بهره‌ای‌ از علم منطق و فلسفه نداشته و هرگاه وارد این حوزه می‌‌شود، نوشته‌ها بیشتر حالتی طنز و افسانه‌گونه به خود می‌‌گیرد. از سوی دیگر باید به این امر توجه کرد که وی ناگزیر بوده ملاحظات مذهبی شدید حاکم بر عصر و دوره خود را نیز در نظر گرفته و دست به عصا در این مسیر گام بردارد.

کریستین دو پیزان (Christine De Pisan) در 1364 میلادی در شهر ونیز و در خانواده‌ای برجسته و شهیر دیده به جهان گشود و در 1430 میلادی در فرانسه درگذشت. پس از درگذشت زود هنگام همسر، کریستین ناگزیر برای سرپرستی سه فرزند و مادر خود به سرودن اشعاری در مدح درباریان فرانسه و نگارش کتاب پرداخت و بدین ترتیب لقب نخستین زنی که از راه نویسندگی امرار معاش کرده را از آن خود کرد. مشهورترین کتاب دوپیزان کتاب پیش‌ رو "شهر بانوان" است.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از شهر بانوان می‌خوانیم:

چه کسی می‌تواند زنی با فضیلت و تدبیر بیابد؟ همسر این زن هرگز کمبودی احساس نخواهد کرد. آوازه او در سراسر سرزمینش به گوش می‌‌رسد و همسرش به او افتخار می‌‌کند، زیرا او همیشه به همسر خویش هر چیز خوب و گرانبهایی را ارزانی می‌‌دارد. این زن در جستجوی خرید جامه‌های پشمین است و باید این کار او را چنین تعبیر کرد که می‌‌خواهد خانواده‌اش را به فعالیتی مفید و سودبخش مشغول سازد، او ضمن رسیدگی به امور خانواده دستی هم بر وظایفش دارد. این زن همچون کشتی بازرگانی است که انواع کالاها را می‌‌آورد و تدارک قوت روزانه را می‌‌بیند و همیشه مقدار زیادی طعام حتی برای خدمتکارانش وجود دارد.

راهنمای دانلود کتاب شهر بانوان

برای دانلود کتاب شهر بانوان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب شهر بانوان
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۲۷
یک کتاب عالی درباره زنان موفق عهد باستان و قرون وسطی.
هما کلالیان مقدم
۱۳۹۶/۷/۳
بسیار عالیست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)