دانلود کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم

عبدالرحیم انگورج تقوی در کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم، به تحلیل یکصد پدیده‌ی اثبات شده‌ی قرآن توسط فناوری‌های مدرن روز پرداخته است.

قرآن یگانه امیر اقلیم لفظ و معنا، نگار دهنده‌ی اوراق قلوب و صحایف دفتر‌ها، گلستان راستی و درستی، زهد و پارسایی، خردمند حکیم، میدان ادب و حکمت، بوستان راز‌ و‌ نیاز با پروردگار بلند‌ مرتبه، برترین برترین‌های بی‌شمار، زیباترین و والاترین کتاب آفرینش، در پهناور فکر بشر مایه‌ی تفکر و تدبر و تأمل است؛ چرا که دانشمندان سخن‌دانان و گویندگان از آن مایه‌ی تفکر اندوختند و همچون سیاله‌ی حیات در اذهان و زبان‌ها می‌جوشد و سیر می‌کند و در دل و جان قافله‌های بشری بهشت شکفته و جاودانی آفریده است.

 آفتاب وجود قرآن ظلمات وحشتناک را درنوردید تا پویندگان به آن چراغ هدایت و قبله‌ی مقصود راه سعادت جاوید یابند و حیات فروزان و بی‌کرانه‌اش را در امواج کلماتش احساس کنیم. قرآن کتاب پر شگفتی آفرینش خرد و هوش انسان در خفایای کائنات به جولان در آورد، انسان را رهنمونی کرد و او را در انواری که سراسر هستی را غرقه ساخته است، به وجود هستی افروز آگاه ساخت، دامنه مسئولیت آدمی را به شرح تفصیل بیان نمود، بیماران را در شفا‌خانه‌ی حکمت درمان کرد، قلوب و ارواح را نیرو بخشید، توحید را که پایه‌ی آیین دین مقدس اسلام است به روشنی توضیح داد، شناخت طبیعت و روان بشر و جامعه را آموخت.

در بخشی از کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم درباره‌ی نسبی بودن زمان و زمان‌های متفاوت می‌خوانیم:

امروزه نسبیت زمان یک واقعیت ثابت شده علمی است که در ابتدای قرن بیستم میلادی توسط آلبرت انیشتین اثبات شد تا آن هنگام نسبی بودن زمان و تغییرات آن بر اساس شرایط بر کسی معلوم نبود، با این حال دانشمند مشهور آلبرت انیشتین این حقیقت را با کشف تئوری نسبیت به اثبات رساند. او نشان داد که زمان به جرم و سرعت وابسته است. با این وجود، قرآن کریم قبلاً دارای اطلاعاتی در خصوص نسبی بودن زمان بود، این پدیده را قرآن کریم در 1400 سال پیش در سوره مبارکه حج آیه 47 چنین بیان می‌دارد:

وَإِنَّ یَوْمًا عِنْدَ رَبِّکَ کَأَلْفِ سَنَةٍ مِمَّا تَعُدُّونَ
(و یک روز پروردگارت مانند هزار سال از سال‌هایی که شما می‌شمارید) است این حقیقت که نسبیت زمان اینگونه به روشنی و قاطعانه در قرآن ذکر شده است و در سال 610 میلادی نازل گردیده، گواه دیگری بر الهی بودن این کتاب است.

 ۱۰۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8879-38-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: خلقت در قرآن
فصل دوم: پزشکی در قرآن
فصل سوم: فیزیک و شیمی در قران
فصل چهارم: جغرافیا و زمین‌شناسی در قرآن
فصل پنجم: نجوم و فضا در قرآن
فصل ششم: شگفتی‌های آفرینش در قرآن
فصل هفتم: روانشناسی در قرآن
فصل هشتم: اعجاز اعداد و واژگان قرآن
فصل نهم: مطالب متنوع
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم

برای دانلود کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شگفتی‌های علمی قرآن کریم

نظرات کتاب شگفتی‌های علمی قرآن کریم

فرزانه ج
۱۳۹۸/۲/۲۷
سلام نمیخوام حرفهای تکراری بزنم و پند واندرز بدم که بخونین همه صد مورد هم به یک اندازه متقن و مستدل نیست ولی بعضی مواردش واقعا تامل برانگیزه و هیچ جوره با ذهن محدود بشری قابل درک و تفسیر نیست و آدم رو به فکر میبره. ممنونم از کتابراه بابت گذاشتن این کتاب چون دلم یه تکون حسابی خورد مخصوصا با نکات عسل بطون زنبور و انجیر و زیتون و... تصمیم گرفتم با اخلاص و تعمق بخونمش و بهش تمسک کنم. خدایا ماروبا قرآن هدایت کن
حسین ضیائی
۱۳۹۷/۹/۲۴
با سلام بسیار کتاب پر بار و شیرینی هست که نکات علمی جدیدی رو درباره قرآن بیان میکنه که واقعا آدم رو از اعماق وجود به یاد خدا می‌اندازه و اینکه ما انسان‌ها چقدر برای خدا مهم و با ارزش هستیم چرا که خداوند فرموده من عالم رو برای انسان و انسان رو برای خودم افریدم
پس چقدر خوبه که با خوندن این کتاب دوباره به ذات حقیقی خودمون رجوع کنیم و راه درست رو در پیش بگیریم
مجتبی ذبیحی نیا
۱۳۹۸/۴/۱۱
واقعا تکان دهنده بود.. مخصوصا اون متلبش راجع به قلب... که قران گفته با قلب خود نمی‌اندیشید... بعد علم اخیر ثابت کرده که قلب هم مغز دارد... اصلا.. به نظرم.. بیش از حد جالب بود..... ما 2 تا مغز دو جداگانه در بدن داریم
مشاهد همه نظرات (۱۶)