دانلود کتاب شگفتی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شگفتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شگفتی

کتاب شگفتی اثری دیگر از نویسنده رمان پرفروش اتاق، اما داناهیو است. این نویسنده ایرلندی مقیم کانادا، شاهکار دیگری در دنیای ادبیات خلق کرده است، کتابی که هر صفحه و هر فصل از آن خواننده را به دنبال خود می‌کشد.

رمان شگفتی (The Wonder) تاکنون نامزد دریافت گران‌ترین جایزه ادبی سال، جایزه صد هزار یورویی «دوبلین» شده‌ است.

اما داناهیو (Emma Donoghue) که پیش از این در ایران با رمان «اتاق» شناخته شده است در این رمان به سراغ یک مضمون واقعی رفته است. داستان پنجاه دختر روزه‌دار که در آن ادعا شده آن‌ها توانسته‌اند بدون خوردن هیچ غذایی به زندگی خود ادامه دهند؛ دخترکانی که در انگلستان، اروپای غربی و آمریکای شمالی بین قرن شانزدهم تا بیستم میلادی زندگی کرده‌اند و به دلایل مذهبی روزه‌داری می‌کردند.

داناهیو در رمان شگفتی به سراغ پرستاری می‌رود که برای نگهداری از دختری نوجوان به ایرلند فراخوانده می‌شود. او پس از سفری طولانی و خسته‌ کننده به مکان مورد نظرش می‌رسد اما هیچ چیز طبق انتظارش پیش نمی‌رود. خانواده ادانل که الیزابت قرار است پرستاری از دخترشان را برعهده گیرد برخلاف تصورش، فقیرند و مثل سایر مردم منطقه به‌ شدت پایبند تعصبات و خرافات سنتی هستند. اما مشکل اصلی آنا، دختر نوجوان این خانواده، فقط یک چیز است: او چهار ماه است که به جز نوشیدن کمی آب، چیزی نمی‌خورد. البته الیزابت را برای پرستاری از او استخدام نکرده‌اند، او در قبال این دختر وظیفه دیگری دارد...

در بخشی از کتاب شگفتی می‌خوانیم:

نور آتش بر آشپزخانه خالی می‌تابید. چیزی در گوشۀ آشپزخانه تکان می‌خورد. موش بود؟ سال‌ها خدمت در بخش‌های آلودۀ بیمارستان‌های اسکوتاری او را نسبت به جانوران موذی مقاوم کرده بود. کورکورانه دنبال دستگیرۀ در گشت تا بتواند قسمت پایین آن را هم باز کند. از میان در عبور کرد و بعد خم شد تا بتواند زیر قفسه را ببیند.

چشمان ریز و گرد یک مرغ به چشمانش خیره شده بود، بعد یک دو‌جین مرغ که پشت مرغ اول ایستاده بودند، شروع کردند به سر و صدا کردن. حدس زد که آن‌ها را برای حفاظت در برابر روباه‌ها آن‌جا نگه داشته‌اند. یک تخم مرغ تازه هم آن‌جا بود. شاید آنا اُدانل شب‌ها تخم مرغ‌ها را هورت می‌کشید و بعد پوستشان را هم می‌خورد تا اثری از آن‌ها باقی نماند؟

قدمی به عقب برداشت، روی چیز سفید رنگی لیز خورد و نزدیک بود به زمین بیفتد. یک نعلبکی بود که لبۀ آن از زیر کمد آشپزخانه بیرون آمده بود. چطور ممکن بود یک خدمتکار این‌قدر بی‌دقت باشد؟ وقتی آن را برداشت مایعی از درونش به دستش پاشید و سرآستینش را خیس کرد. اخم کرد و نعلبکی را روی میز گذاشت.

همان موقع بود که چیزی به فکرش رسید. زبانش را به دست خیسش نزدیک کرد. شیر بود. پس راز این فریبکاری بزرگ به همین سادگی بود؟ لازم نبود دخترک تخم مرغ بخورد، چون ظرفی پر از شیر برایش گذاشته بودند تا مثل سگی در تاریکی آن را لیس بزند. بیشتر از حس پیروزی، حس ناامیدی کرد. فاش کردن این موضوع نیازی به یک پرستار کار کشته نداشت. به نظر می‌رسید که ماجرا همین‌جا ختم شده و به محض بالا آمدن خورشید، باید با آن درشکه تک اسبه به ایستگاه قطار برگردد.

 ۴۱۲ صفحه، ۷۱۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-9641-87-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: پرستار
فصل دوم: نظارت
فصل سوم: روزه
فصل چهارم: شب زنده‌داری
فصل پنجم: نوبت

راهنمای دانلود کتاب شگفتی

برای دانلود کتاب شگفتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شگفتی

نظرات کتاب شگفتی

Parisa Janati
۱۳۹۷/۵/۱
خیلی رمان قوی و خوبیه...
هر چی که جلوتر میره جذاب تر میشه...
من که از خوندنش لذت بردم...
سیده سحر خوانسارى
۱۳۹۷/۷/۲۲
به نظرم خیلی حوصله سربر و خواب آور بود. ریتم کند و کنسل کننده‌ای داشت. من به زور تمومش کردم
مبینا اسماعیلی
۱۳۹۸/۲/۲۳
کتاب بسیار خوبی بود... خوندنش رو پیشنهاد میکنم
مشاهد همه نظرات (۸)