دانلود کتاب شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه

در کتاب شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه اثر محمدرضا نیک زاد، بیشتر جنبهٔ آموزشی و نرم‌افزاری مد نظر است. نو بودن شیوه در این کتاب، به این است که روش انتقال مطلب و آموزش را در هیچ‌یک از کتاب‌های عروض، به ویژه کتبی که برای آموزش فراهم شده‌اند، نمی‌بینیم.

بیشتر منابع موجود، وزن عروض را می‌خواهند از طریق حس بینایی و حافظهٔ دیداری فراگیران آموزش دهند. به استناد این‌که «هر چه را ببینیم بهتر و آسان‌تر یاد می‌گیریم». در حالی‌ که مقتضای حال در آموزش عروض به ویژه وزن و آهنگ، این نیست. موسیقی، وزن و هارمونی‌ها از جنس شنیدارند. ذاتا باید با سامعه دریافت شوند. البته می‌توان در جایی که مناسبت دارد، از ابزار باصره هم بهره جست.

در کتاب شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه، جدول‌ها و جدول‌واره‌هایی هست که باعث آسانی یادگیری می‌شود. به دو دلیل: اول این‌که جدول و خط‌کشی سبب تفکیک و تجزیهٔ محتوای مورد آموزش می‌شود و سبب تأکید دربارهٔ آن مسائل. دوم این‌که تفاوت و تنوعی نسبت به نوشته‌های متنی و پیوسته، به وجود می‌آورد. این خود رفع ملال و خستگی از ادامهٔ مطالعه می‌کند.

فهرست مطالب

بخش اول: مقدمه و تعاریف
بخش دوم: روش یادگیرى وزن‌هاى اصلى
بخش سوم: بحر، زحاف، بحور متفق الارکان
بخش چهارم: بحور مختلف الارکان
بخش پنجم: اختیارات شاعرى
قافیه

دسته نگارش،
 ۳۱۳ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-195-486-6 

چاپ ۱۳۹۰: ۵۱۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه

برای دانلود کتاب شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شیوه‌ای نو در آموزش عروض و قافیه
محمد شریف عسگری
۱۳۹۸/۸/۱۳
از ان جا که کامل و سماعی عروض را آموزش میده خیلی خوبه لطفا کتابهای دکتر روح الله هادی سورمقی را هم معرفی کنید یا اثار دکتر شفیعی کدکنی
Fati Shams
۱۳۹۸/۱/۲۸
عالیه واقعا👍👌💖
Mohadeseh Abebini
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)