دانلود کتاب صوتی ابوریحان بیرونی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ابوریحان بیرونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ابوریحان بیرونی

کتاب صوتی ابوریحان بیرونی نوشته‌ی محمود برآبادی، به روایت زندگی یکی از برجسته‌ترین و درخشان‌ترین دانشمندان و ریاضی‌دانان قرن چهارم و پنجم هجری می‌پردازد و شما را با سبک زندگی و فراز و نشیب‌هایی که در طول زندگی‌اش پشت سر گذاشته، آشنا می‌کند.

زندگینامه‌ی ابوریحان بیرونی:

ابوریحان محمد بن احمد بیرونی، در سال 352 خورشیدی در شهر خوارزم چشم به جهان گشود. او دانشمند، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس، تقویم‌شناس، تاریخ‌نگار و همه‌چیزدان بود. هم‌چنین به فلسفه علاقه‌ی بسیاری داشت. او بیشتر زندگی خود را در حال تحقیق، مطالعه و کشف جهان پیرامون خود بود. ابوریحان بیرونی از درخشان‌ترین دانشمندان مسلمان و یکی از برجسته‌ترین دانشمندان فارسی‌زبان در همه‌ی اعصار به شمار می‌آید. برخی دانشمندان به او لقب پدر انسان‌شناسی و هندشناسی داده‌اند. او به زبان‌های گوناگونی هم‌چون یونانی، باستانی، سربانی مسلط بود.

ابوریحان بیرونی، فیلسوف نامدار ایرانی است که آثار درخشانی برای تمام جهان از خود به یادگار گذاشته است، او در سال 427 خورشیدی در غزنه در اوان انقلاب سلجوقیان و در زمان پادشاهی مسعود بن محمود غزنوی، دار فانی را وداع گفت.

حکومت‌های هم دوره ابوریحان بیرونی:

ابوریحان بیرونی همزمان با حکومت‌های سامانیان، غزنویان و صفاریان زندگی کرد که تمام آن‌ها پیرو علم و دانش بودند و از آن استقبال می‌کردند. ابوریحان دانش و مهارت‌ بسیاری داشت که بسیاری از آن‌ها امروزه در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند، این دانش‌ها در زمینه‌های مختلفی از قبیل تاریخ، ادبیات، فلسفه، طبیعیات، ریاضیات، هندسه و ستاره شناسی هستند.

اروپایی‌ها نیز به ابوریحان بیرونی احترام بسیاری گذاشته و می‌گذارند. ادوارد زاخو درمورد این دانشمند درخشان می‌گوید: «ابوریحان بیرونی، بزرگ‌ترین نابغه‌ای است که تاریخ به خود دیده است».

آثار ابوریحان بیرونی:

در سال 427 هجری قمری هنگامی که ابوریحان بیرونی بیش از 60 سال سن داشت، لیستی از کتاب‌های خود تهیه کرد و در آن فهرست 113 اثر را ذکر کرد، اما او سال‌ها پس از آن نیز زندگی کرد و توانست به یاری دوستداران و شاگردان خود این آثار را افزایش دهد و بیش از 152 اثر را به نگارش درآورد. متاسفانه با گذشت سال‌ها، تنها 35 کتاب از ابوریحان بیرونی باقی مانده است.

در قسمتی از کتاب صوتی ابوریحان بیرونی می‌شنویم:

شاگردان گرد استاد حلقه زده و سراپاگوش بودند و روی بیاض‌ها یادداشت می‌کردند. ناگهان صدای شیهه‌ی اسبی از بیرون شنیده شد و توجه همه را جلب کرد. ابوریحان همچنان به گفتار خود مشغول بود که یکی از خدمتکاران خاص خوارزمشاه وارد شد و گفت: «استاد الرئیس! شاه به دیدار ابوریحان آمده است.» ابوریحان با سر اشاره کرد که شنیده است، اما به گفته‌ی خود ادامه داد...

 ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۷۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
قسمت اول
۸ دقیقه
قسمت دوم
۵ دقیقه
قسمت سوم
۷ دقیقه
قسمت چهارم
۶ دقیقه
قسمت پنجم
۴ دقیقه
قسمت ششم
۵ دقیقه
قسمت هفتم
۴ دقیقه
قسمت هشتم
۵ دقیقه
قسمت نهم
۵ دقیقه
قسمت دهم
۵ دقیقه
قسمت یازدهم
۷ دقیقه
قسمت دوازدهم
۷ دقیقه
قسمت سیزدهم
۶ دقیقه
قسمت چهاردهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ابوریحان بیرونی

برای دانلود کتاب صوتی ابوریحان بیرونی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ابوریحان بیرونی