دانلود کتاب صوتی اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا

کتاب صوتی اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا نوشته‌ی رابرت اتکینسون، روایتگر حقایقی تلخ از کنگره آمریکا از زبان یکی از اعضای آن است که هویت خود را فاش نکرده؛ گفت‌وگوهای این عضو با اتکینسون بدون دخل و تصرف منتشر شده‌اند.

کتاب اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا (The confessions of Congressman X) از پشت پرده کنگره آمریکا پرده برمی‌دارد. این اثر در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا منتشر شده است. این کتاب صوتی اعترافاتی تکان‌دهنده از غرور، حرص، زیاده‌خواهی‌های سیاسی، تظاهر و ریاکاری اعضای کنگره آمریکا را در بر می‌گیرد.

آقای ایکس که یکی از اعضای حزب جمهوری‌خواه کنگره آمریکاست، بعد از حضور دوباره در کنگره، پس از انتخابات با اتکینسون آشنا و برخی از حقایق پشت پرده آمریکا را برملا می‌کند، او بعدها متوجه می‌شود که اتکینسون همه‌ی روایت‌های او را یادداشت کرده است. مجموعه گفت‌وگوهای رابرت آتکینسون (Robert Atkinson) با این عضو کنگره در بخش‌های مختلف کتاب روایت شده که در طول سال‌های 2007 - 2016 انجام شده است.

آقای ایکس که طبیعی است نخواهد به دلیل امنیت جانی نامش فاش شود، در این کتاب هم حزب جمهوری‌خواه و هم حزب دموکرات را مورد انتقاد قرار داده و از فسادهای مالی، زیاده‌خواهی‌های سیاسی و تظاهر و ریاکاری در میان اعضای کنگره آمریکا پرده برداشته است. بدون تردید، اصرار آقای ایکس برای اینکه ناشناس باقی بماند به دلیل تصویر هراس‌انگیزی است که او از سوءعملکرد سازمانی به تصویر می‌کشد که سیاست‌مداران فریبکار هم‌مسلک خودش سردمداران آن هستند. آن‌ها کسانی هستند که قدرت را در اختیار دارند و بهره‌های پولی را با ولخرجی استفاده می‌کنند. به اعتقاد او واشنگتن امروزه از تمدن عقب مانده و رو به سقوط است و متأسفانه کنگره نیز همین مسیر را در پیش دارد.

رابرت اتکینسون می‌گوید: «با آقای ایکس نخستین بار در یک مهمانی شام در واشنگتن آشنا شدم. اغلب بعد از هر دیداری که داشتیم، گفته‌هایش را یادداشت می‌کردم تا آن‌ها را فراموش نکنم. تا اینکه سرانجام بدون هیچ دخل و تصرفی و از زبان خود او، اظهاراتش را به طور کامل نوشتم و برای اینکه خواندن کتاب آسان‌تر باشد، به اظهارات پراکنده‌اش نظم دادم و آن‌ها را براساس موضوع فصل‌بندی کردم. این کتاب کم‌حجم، داستان‌سرایی نیست بلکه مجموعه‌ای از اظهارات تحریک‌آمیز آقای ایکس است. با همه‌ی اصرارهای من، نه تنها آقای ایکس نپذیرفت که قبل از انتشار کتاب مقدمه‌ی آن را بررسی کند، بلکه به من به طور کامل اختیار دارد تا بر طرح پشت و روی جلد کتابش نظارت کنم تا از این راه حس کنجکاوی مخاطبان را تحریک کنم. دوست داشتم هویت آقای ایکس را فاش کنم، شاید به این دلیل که می‌خواستم او مجازات شود، اما در هر حال او به من اعتماد کرده است.»

آقای ایکس بعد از اطلاع از عمل رابرت اتکینسون مبنی بر یادداشت گفت‌وگوهایشان برمی‌آشوبد و تا چندین ماه میلی به دیدار با او ندارد. هر چند اتکینسون به وی این اطمینان را می‌دهد که امانت‌دار اوست و اظهاراتش را نزد هیچ‌کس فاش نخواهد کرد. سرانجام هشت ماه بعد از اطلاع آقای ایکس از این موضوع، او با اتکینسون تماس گرفته و از وی می‌خواهد که به دیدارش برود. بعد از ملاقات دوباره‌ی آن‌ها آقای ایکس این اجازه را به اتکینسون می‌دهد که بدون ذکر نامش این اظهارات را در قالب کتاب به چاپ برساند.

افراد حرفه‌ای حتماً متوجه این نکته می‌شوند که مقدار زیادی از اظهارات آقای ایکس جدید نیست و در سال‌های دراز در مطبوعات تکه‌تکه چاپ شده است. آقای ایکس رفتار خشن و اظهارات گستاخانه در میان هیئت انتخاب‌کنندگان و اعضای کنگره را محکوم می‌کند.

با رابرت اتکینسون بیشتر آشنا شویم:

رابرت اتکینسون نویسنده و ویراستار معروفی است که تا به امروز در نشریات مشهوری چون نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، ایالات متحده آمریکا و فوربس فعالیت داشته است. او هم‌اکنون در آیداهو یکی از ایالت‌های غرب آمریکا زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا می‌شنویم:

تمام فکر و ذکرم این است که موقعیت‌ام را حفظ کنم. بعد از انتخابات هم این کار برایم در اولویت بود. با اینکه می‌دانستم خیلی احمقانه به‌نظر می‌رسد، اما تنها راه پیش رویم همین بود. من با همکارانم هیچ فرقی نداشتم. در واقع ما زمانی را که باید صرف شناخت یکدیگر و قانون‌گذاری می‌کردیم، سرگرم شمارش دلارها بودیم.

اگر آقای اسمیت هم در این دوره زمانه، وارد کنگره می‌شد، دقیقاً مثل ما عمل می‌کرد. به دنبال پول می‌بود و می‌خواست دوباره در انتخابات رأی بیاورد. من ترجیح می‌دهم برای کولونوسکوپی زیر دستِ دکترها بروم و آن‌ها انگولکم کنند، تا اینکه دستم را جلوی مردم برای پول دراز کنم. متنفرم از اینکه زیر بارِ منت شخص یا گروهی باشم، همچنین متنفرم از اینکه وقتی می‌خواهم برای کسانی که در به قدرت رسیدنم دست داشتند فیلم ‌بازی کنم، اعانه جمع‌کن‌ها هم حضور داشته باشند. من به‌ این دلیل به واشنگتن نیامده بودم، اما واقعیت شغلی من این بود.

تعیین بودجه بسیار کار وقت‌گیری است از آن جا که من هم به‌ندرت پیش می‌آمد اول طرح‌ها را بررسی کنم، این کار دشوارتر می‌شد. اصلاً نمی‌دانستم که برخی از لوایح چطور اجرا می‌شوند و یا اینکه چقدر ارزش داشتند. کارمندانم در دقایق آخر، قبل از اینکه برای سخنرانی به جایگاه بروم، اطلاعات خلاصه شده‌ای را در اختیارم قرار می‌دادند تا بدانم که با کدام لایحه موافقت و با کدام‌یک مخالفت کنم. واقعاً چه وضعیت اسفناکی!

 ۱ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۶۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
پیشگفتار
۷۶ دقیقه
جهالت باورنکردنی رأی‌دهندگان

راهنمای دانلود کتاب صوتی اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا

برای دانلود کتاب صوتی اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اعترافات آقای ایکس یکی از اعضای کنگره آمریکا