دانلود کتاب صوتی افکار مزاحم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی افکار مزاحم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی افکار مزاحم

کتاب صوتی افکار مزاحم اثر فاطمه شعیبی، راه‌ و روش‌هایی را برای غلبه و جلوگیری از افکار مزاحم و مخرب در زندگی‌تان ارائه می‌کند تا بتوانید بوسیله‌ی آن‌ها به آرامش درونی برسید.

افکار مزاحم، عقاید، تصاویر یا برانگیزش‌های ناخواسته، مداوم و تکرار شونده‌ای هستند که شما به‌ طور غیرارادی تجربه می‌کنید و بی‌معنی به ‌نظر می‌رسند. این عقاید به‌ طور عموم، وقتی شما سعی‌ می‌کنید به چیزهای دیگری فکر کنید یا کارهای دیگری را انجام دهید، به ذهن شما هجوم می‌­آورند.

در زیر، مثال‌هایی از این افکار آورده شده است:

- تصاویر ذهنی آزار دیدن فرزندتان
- برانگیختگی برای فریاد زدن به ‌طور وقیحانه در مکان‌های نامناسب
- شک در مورد اینکه درب را قفل کرده یا اجاق گاز را خاموش کرده‌اید.
- افکار تکرار شونده در مورد اینکه شما در یک تصادف به شخص صدمه زده‌اید.
- ترس از سرایت بیماری از طریق دست‌ دادن یا لمس کردن اشیایی که دیگران لمس کرده‌اند.
- احساس پریشانی وقتی که اشیاء مرتب نیستند یا به‌ طور مناسب در یک خط قرار نگرفته‌اند یا در بهترین حالت خود قرار ندارند.

ممکن است افکار تکرار شونده، تمام زندگی‌تان را پر کنند. در این صورت از افکار ناخواسته یا تصاویری، پریشانی دارید که برای شما مفهومی ندارند. این افکار یا تصاویر، با وجود تلاش شما برای نادیده گرفتن‌شان، مدام باز می‌گردند. شما ممکن است برای مخفی کردن افکارتان‌تان، از ترس این که دوستان و همکاران‌تان متوجه نشوند، بسیار عذاب بکشید. احساس اجبار به انجام این تشریفات به‌ طور تکرار‌ شونده، نشانه‌ی چیست؟ برای اینکه بتوانید به این پرسش پاسخ بدهید، بهتر است از پرسشنامه خودسنجی این کتاب استفاده کنید.

هنگامی که افکار مزاحم در ذهن انسان گیر می‌کند باعث ناراحتی او می‌گردد. این امر می‌تواند از یک اشتباه در کار باشد یا هر چیز دیگری که باعث اضطراب، نگرانی و ترس شود. شهودی‌ترین روش برای مقابله با افکار مزاحم؛ سرکوب آن‌هاست که این کتاب با استفاده از فشار، سعی در بیرون راندن آن‌ها از ذهن‌تان را دارد.

در قسمتی از کتاب صوتی افکار مزاحم می‌شنویم:

وسواس فکری، عملی رفتاری است که در آن فرد افکاری ناخواسته داشته و اعمالی را بارها و بارها تکرار می‌کند. همه‌ی ما در زندگی عادی خود، عادات و روتین‌های بخصوصی داریم. اما، افرادی که مبتلا به مشکل هستند، عادات رفتاری دارند که سد راه زندگی روزانه‌شان است. در وسواس فکری، عملی افکار وسواس‌گونه و اضطراب‌آور با وسواس‌های عملی همراه می‌شود. این وسواس‌های عملی اعمالی هستند که شخص برای کوشش در راه کاهش وسواس‌های فکری خود انجام می‌دهد. این کردارها تکراری و کلیشه‌ای و تا اندازه‌ای غیر ارادی هستند.

وسواس شامل احساس، اندیشه یا تصویر ذهنی مزاحم است و اجبار شامل رفتاری آگاهانه و عود کننده است. ریشه وسواس اضطراب است و مشکل به دو شکل فکری و عملی بروز می‌کند. چنانچه فرد در برابر انجام عمل وسواسی مقاومت کند، اضطرابش بیشتر می‌شود. گاهی اوقات کودکان هم دچار وسواس می‌شوند که معمولاً نشانه‌های آن رفتارهای پرخاشگرانه، تکرار کلمات و یا لجبازی با اطرافیان است. در حالی که این افراد به نوعی اختلال اضطرابی دچارند که زندگی‌شان را تحت‌الشعاع قرار داده است فرد مبتلا به وسواس فکری عملی برای کاهش اضطراب خود که ناشی از فکر مزاحم است، فعالیت دیگری انجام می‌دهد که اضطراب او را کاهش دهد که این خود می‌تواند به شدت اختلال کمک کند.

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
بخش اول
۲۳ دقیقه
بخش دوم
 ۵۱ دقیقه، ۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی افکار مزاحم

برای دانلود کتاب صوتی افکار مزاحم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  افکار مزاحم