دانلود کتاب صوتی خفته مثل ببر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خفته مثل ببر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خفته مثل ببر

کتاب صوتی خفته مثل ببر نوشته‌ی مری لوگ، درباره‌ی دختری است که برخلاف دیگر انسان‌ها، هیچ علاقه و نیازی به خوابیدن ندارد. این کتاب صوتی برای کودکان گروه سنی (الف) و (ب) تهیه شده است.

داستان خفته مثل ببر (Sleep Like a Tiger) در سال 2013 در فهرست 10 کتاب پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت و مری لوگ (Mary Logue) نیز جایزه شارلوت زولوتوف را برای این کتاب دریافت کرد.

دختر کوچولو دلش نمی‌خواهد بخوابد، او هیچ خستگی در درون خود حس نمی‌کند و به پدر و مادرش می‌گوید که خسته نیست و تمایلی ندارد که بخوابد. پدر و مادر او هیچ اصراری نمی‌کنند و به او می‌گویند، هر طور که دوست دارد رفتار کند، اما حتما شب‌ها لباس خوابش را بپوشد، صورتش را بشوید و مسواک بزند. سپس به داستان‌ها و قصه‌هایی که برایش تعریف می‌کنند، گوش بدهد...

بی‌خوابی در کودکان می‌تواند دلایل گوناگونی مثل استرس، مصرف دارو و... داشته باشد. یکی از روش‌های درمان بی‌خوابی در کودکان، استفاده از تکنیک قصد متناقض (Paradoxical intention) است. تکنیک قصد متناقض یا متضاد مجموعه‌ای از واکنش‌هایی است در آن به‌جای حذف یا مبارزه، باید مشکل را تشدید کرد.

پدر و مادر دختر کوچولو در کتاب صوتی خفته مثل ببر نیز از تکنیک قصد متناقض برای درمان بی‌خوابی فرزند خود استفاده می‌کنند. آن‌ها در هنگام خواب با کودک جنگ نمی‌کنند و دعوا راه نمی‌اندازند، بلکه تلاش می‌کنند او را به اجرای بعضی روتین‌ها تشویق کنند و بعد او را رها می‌کنند که اگر دوست دارد تا صبح بیدار بماند. آن‌ها آرامش خود را حفظ می‌کنند و این موضوع را می‌دانند که اگر دختر کوچولو آرام شود، خواب خودش به طور طبیعی به سراغ او می‌آید.

مری لوگ کیست؟

مری لوگ نویسنده‌ای برجسته و شاعری خبره است. خفته مثل ببر نخستین تجربه مری لوگ در نگارش کتاب‌های تصویری برای کودکان بود. اغلب کتاب‌های او دارای ژانری معمایی هستند. او 28 کتاب نیز از فرانسه به انگلیسی ترجمه کرده که برای کودکان مناسب است.

در قسمتی از کتاب صوتی خفته مثل ببر می‌شنویم:

وارد اتاقش شد و به نزدیکی اتاقش رفت، از مادرش پرسید: به نظر تو همه‌ی موجودات دنیا می‌خوابند؟
مادرش تایید کرد و به سگشون اشاره کرد و گفت که روی مبل خوابیده.
همین‌طور گربه‌شون با صدای بلند خروپف می‌کرد و جلوی شومینه دراز کشیده بود.
دخترک سوال دیگه‌ای پرسید: خفاش‌ها چطور؟

 ۱۱ دقیقه، ۱۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
خفته مثل ببر

راهنمای دانلود کتاب صوتی خفته مثل ببر

برای دانلود کتاب صوتی خفته مثل ببر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خفته مثل ببر

نظرات کتاب صوتی خفته مثل ببر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.