دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین

کتاب صوتی خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین اثر مارک تواین، ماجراهای پسری‌ به نام هاک است که تلاش می‌کند برده‌ای فراری را به آزادی برساند. آن‌ها در این راه درگیر ماجراهای زیادی می‌شوند و با افراد جالبی برخورد می‌کنند.

این کتاب خلاصه‌ای از رمان ماجراهای هاکلبری فین (Adventures of Huckleberry Finn) است و درباره کشمکش‌های وجدانی پسری به نام هاک با خودش است که در طول داستان تغییر می‌کند و او که هرگز دوستی نداشت می‌فهمد که رنگ پوست و نژاد نمی‌تواند فضیلت و برتری بیاورد. سرانجام مرد سیاه پوست بهترین دوست او می‌شود.

ماجراهای هاکلبری فین به نوعی جلد دوم کتاب ماجراهای تام سایر محسوب می‌شود. اگرچه به‌ غیر از تکرار یک شخصیت، اتفاقات ربطِ چندانی به‌هم ندارند. هاک یا هاکلبری فین در حاشیه رودخانه‌ می‌سی‌سی‌پی زندگی می‌کند و پسری ولگرد و کم‌سواد است؛ اما نوع روایت و دیالوگ‌های هاک، پیچیده در طنزهای زبانی، با مهارت مارک تواین به خوبی پیش می‌رود.

هاک در همه زندگیش آموخته که سیاهان پست و انسان‌هایی درجه دوم هستند و مطابق با همین ایده هم باید با آن‌ها رفتار کرد. داستان "ماجراهای هاکلبری فین" هم روی نبرد هاک با این فکر متمرکز است و این که هاک تصمیم می‌گیرد که دیگر این چنین فکر نکند. در پایان داستان او به قدر کافی قوی شده تا همه ایده‌های نژادپرستانه را از سرش بیرون کند.

براساس فکری که در ابتدا هاک دارد، آزاد کردن جیم از بردگی از نظر اخلاقی صحیح نیست. چرا که هاک در همه زندگی یاد گرفته که اگر کسی برده‌ای را از بردگی آزاد کند به جهنم می‌رود. هاک حالا باید براساس احساس شخصی خودش تصمیم بگیرد نه براساس آن چیزی که جامعه به او یاد داده است. در پایان هاک تصمیم درست را می‌گیرد و هرکاری را هم برای انجام تصمیمش انجام می‌دهد.

هاک که در همه زندگی هرگز دوستی حقیقی را تجربه نکرده، دوست واقعیش را در جیم کشف می‌کند. او می‌آموزد که نژاد مهم نیست و این که جیم همه کاری برای او انجام می‌دهد. در ابتدا هاک نسبت به جیم احساس فضیلت و برتری دارد و شوخی‌هایی با او می‌کند. اما به این باور می‌رسد که جیم هم احساس دارد. سپس به تدریج به این نتیجه می‌رسد که با وجود این که رنگ پوستشان با هم متفاوت است اما شباهت‌های زیادی به هم دارند.

به این ترتیب هاکلبری فین با آن‌چه که در همه عمر آموخته می‌جنگد و رفتار درستی که باید با سیاهان داشته باشد را می‌آموزد و تا آن‌جا پیش می‌رود که تمام قیدها را برای دوستی با جیم کنار می‌گذارد و بین آن دو دوستی واقعی شکل می‌گیرد. ماجراهای هاکلبری فین یک داستان بزگ و بدون تاریخ و زمان است.

مارک تواین (Mark Twain) در سال 1835 در ایالت میسوری همزمان با ظهور ستاره دنباله‌دار هالی به دنیا آمد و همان‌طور که خودش پیش‌بینی کرده بود به ظهور مجدد این ستاره دنباله دار در سال 1910 از دنیا رفت. مارک تواین اولین داستان را در 1865 به نام «وزغ جهنده معروف ناحیه کالاوراس» در نیویورک منتشر نمود که شهرتی ناگهانی برای او بوجود آورد و موجب شد که مارک تواین راه قطعی داستان‌نویسی را دنبال کند. همچنین با داستان‌هاى پرماجراى خود مانند «تام سایر» و «هاکلبرى فین» به نویسنده‌اى جهانى بدل شد و در سراسر جهان خوانندگان فراوانى یافت.

 ۳ ساعت و ۳۶ دقیقه، ۲۰۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
فصل اول
۹ دقیقه
فصل دوم
۹ دقیقه
فصل سوم
۱۹ دقیقه
فصل چهارم
۱۳ دقیقه
فصل پنجم
۱۳ دقیقه
فصل ششم
۱۷ دقیقه
فصل هفتم
۱۶ دقیقه
فصل هشتم
۱۰ دقیقه
فصل نهم
۱۳ دقیقه
فصل دهم
۱۲ دقیقه
فصل یازدهم
۱۴ دقیقه
فصل دوازدهم
۷ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۱ دقیقه
فصل چهاردهم
۸ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۰ دقیقه
فصل هفدهم
۵ دقیقه
فصل هجدهم
۸ دقیقه
فصل نوزدهم
۳ دقیقه
فصل بیستم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین

برای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین

نظرات کتاب صوتی خلاصه کتاب ماجراهای هاکلبری فین

مهرا موسوی
۱۳۹۸/۶/۲۷
خیلی عالیه فقط قبلش تام سایرو بخونین🖒👍
مشاهد همه نظرات (۱)