معرفی و دانلود کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

عکس جلد کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر یکی از مهم‌ترین آثار در حوزۀ ذن به شمار می‌رود که با توجه به سخنان استاد معنوی برجستۀ قرن بیستم شونریو سوزوکی گردآوری و نگاشته شده است. ذهن ذن جزء عبارات معماگونه‌ای است که استادان ذن از آن بهره می‌گیرند تا شما را متوجه خودتان سازند، تا از سخن جلوتر رفته و ذهن و هستی‌تان را دریابید.

دربارۀ کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر:

شونریو سوزوکی (Shunryu Suzuki) در کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر (Zen Mind, Beginner's Mind) بسیار رک و صریح از آیین بودیسم در جایگاه مذهب یا فلسفۀ راز زدایی می‌گوید و همواره توجه‌تان را به سوی تمرین ساده و کاملِ نشستن جلب می‌کند تا از این طریق ذهن‌تان را توسط مراقبه پاکسازی کنید. هر چند تمامی افراد با توجه به ویژگی‌های شخصی و فرهنگی خود روش‌های مختلفی را برای زندگی انتخاب می‌کنند، با این حال هدف‌های نهایی همۀ آن‌ها دارای اشتراک است: اینکه به راحتی خود را بروز دهند و از توهم دوری کنند.

چه مراقبه‌گر باشید چه نه، نویسنده در این کتاب صوتی مفاهیمی را بیان می‌کند که برای زیستن ذهن آگاهانه در این دنیای پرازدحام، سودمند و روشنی‌بخش راه‌تان خواهد بود. زمانی که موضوعی را کاملاً درک کنید، به این معناست که قادر خواهید بود تمام چیزها را درک کنید. اما اگر سعی کنید همه چیز را متوجه بشوید، هیچ چیز را متوجه نخواهید شد. بهترین راه برای این کار، درک خودتان است. آن‌گاه تمام چیزها قابل فهم می‌شود. از این رو اگر بسیار تلاش کنید روش خودتان را می‌آفرینید، به سایرین کمک خواهید کرد و آن‌ها نیز به شما یاری می‌رسانند.

«در ذهن آغازگر قابلیت‌ها فراوان‌اند، در ذهن آزموده ناچیز.»

این عبارت آغازگر پرمخاطب‌ترین کتاب ذن برای تمام مردم آمریکاست. شاید کمتر عبارتی بتواند همچون این جملۀ مشهور و آغازین، درس مهمی به شما بدهد. این یک عبارت ساده با بیانی قاطعانه این تمایل همه‌گیر را در کارآموزان از بین می‌برد که به قدری در ذن غرق شوند تا اینکه به کلی از خاطر ببرند که ذن در مورد چیست! این عبارت یک درس لحظه‌ای است در اولین صفحۀ کتاب، با این حال تازه آغاز کار شما خواهد بود.

سوزوکی مبانی این کار را از جزئیات حالات بدن و تنفس در ذاذن تا درک عدم دوگانگی به صورتی بیان می‌کند که نه تنها برای شما بسیار واضح و روشن است بلکه از صفحۀ نخست تا پایان، با شادمانی بینش و آگاهی برایتان به همراه است.

با وجود سپری شدن سالیان زیاد از نخستین چاپ ذهن ذن، این کتاب یکی از مهم‌ترین آثار کلاسیک در زمینۀ ذن مدرن به شمار می‌رود و در مقام کتابی قابل تأمل برای آموختن ذن، مخاطبان بسیاری دارد، بسیار مطالعه شده و بسیار توسط دیگران توصیه شده است. زیرا تمرین ذن، زیستن به شیوۀ ذن و دیدگاه‌ها و شناختی که از طریق تمرین ذن حاصل می‌شود را به شما می‌آموزد. بله این کتاب صوتی هر شنونده‌ای را ترغیب می‌کند تا با سرشت خویش و ذهن خود، آشنا شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر:

- یکی از بهترین و موجز‌ترین دیباچه‌ها در مورد تمرین ذن. (لایبرری ژورنال)
- هر بار که این کتاب را می‌خوانم برایم متفاوت است. در پس سادگی‌اش، لبریز از حکمت ذن است؛ حکمتی که در هر  بار خواندن کتاب برقش چون آذرخش می‌درخشد. (یان لبکفسکیل)
- این یکی از پنج کتاب بودیستی برتر تا به اکنون بوده است. (نشریۀ الفنت)

کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مراقبه و مدیتشن علاقه‌مند هستید و دوست دارید ذهن خود را مدیریت کنید، این کتاب صوتی بهترین اثر در این زمینه برای شماست.

با شونریو سوزوکی بیشتر آشنا شویم:

شونریو سوزوکی در واقع به عنوان بنیان‌گذار اصلی ذن در آمریکا شناخته می‌شود. او یک کاهن اهل ژاپن و از مکتب سوتو است که از سال 1959 تا زمان مرگش در آمریکا به شغل معلمی مشغول بود. سوزوکی همچنین بنیان‌گذار مرکز ذن در سان‌فرانسیسکو و مرکز ذن مانتن در تساجارا محسوب می‌شود. از آثار دیگر او می‌توان به کتاب نهرهای منشعب در تاریکی جاری‌اند اشاره کرد.

جملات برگزیدۀ کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر:

- بخشش نچسبیدن است، یعنی همین‌که به چیزی نچسبیده باشی بخشش کرده‌ای.
- افرادی که حالت خلأ را می‌شناسند همواره با پایداری می‌توانند مسائل خود را حل کنند.
- وقتی کاری انجام می‌دهی، باید خودت را به‌طور کامل بسوزانی، مثل یک آتش‌سوزی تمام و کمال، هیچ رد و نشانی از خودت به‌جا مگذار.
- زندگی و مرگ ما یک چیزند. هرگاه این حقیقت را دریابیم، دیگر نه هراسی از مرگ خواهیم داشت و نه مشکلی واقعی در زندگی.

در بخشی از کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر می‌شنویم:

خوشوقتم که در روزی اینجا هستم که بودا زیر درخت بو به روشن‌ضمیری رسید. او در آن لحظه چنین گفت: «دیدن سرشت بودا در هر چیز و هر فردی حیرت‌انگیز است!» منظورش این بود که وقتی تمرین ذاذن می‌کنیم، سرشت بودا را داریم، و هر یک از ما خود بودا هستیم. هدف او از تمرین صرفاً نشستن زیر درخت بو یا به حالت چهارزانو نشستن نبود. درست است که این حالت بدن حالتی اساسی و روشی اصیل برای ماست، ولی منظور بودا به‌واقع این بود که کوه‌ها، درختان، آب‌های جاری، گل‌ها و گیاهان همه‌چیز از آن‌گونه که هست همان‌طور است که بودا هست. یعنی هر چیزی به سیاق خودش فعالیت بودا را انجام می‌دهد.

ولی نباید هر چیزی را آن‌طور که وجود دارد به‌خودی‌خود در قلمرو هشیاری‌اش درک کرد. آنچه می‌بینیم یا آنچه می‌شنویم صرفاً بخشی یا تصور محدودی است از آنچه هستیم. اما وقتی فقط هستیم هر ىݬݔک صرفاً به شیوۀ خودمان بودا را بیان می‌کنیم. به بیان دیگر، وقتی چیزی نظیر ذاذن را تمرین می‌کنیم، آنگاه روش یا سرشت بودا تبلور می‌یابد. وقتی بپرسیم سرشت بودا چیست، محو می‌شود؛ اما وقتی فقط ذاذن تمرین کنیم از درک کامل آن بهره‌مند می‌شویم. تنها راه درک سرشت بودا تمرین ذاذن است، فقط همان‌طور باشیم که هستیم. پس منظور بودا از سرشت بودا این بود که همان‌طور باشد که بود، ورای قلمرو هشیاری.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۸ دقیقه
پیشگفتار: ذهن آغازگر - بخش اول: تمرین درست
۲۷ دقیقه
کنترل
۲۵ دقیقه
نه به ثنویت
۲۸ دقیقه
بخش دوم: نگرش درست
۳۱ دقیقه
بدون هیچ رد و نشانی
۲۸ دقیقه
فعالیتت را محدود کن
۳۴ دقیقه
پایداری
۲۶ دقیقه
بخش سوم: درک درست
۳۴ دقیقه
طبیعی بودن
۲۷ دقیقه
چسبیدن، نچسبیدن
۳۹ دقیقه
ورای هشیاری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر
نویسنده
مترجمعلی ظفر قهرمانی نژاد
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات بیدگل
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی، کتاب‌های انرژی درمانی، کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت

نظرات کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

Art Rasa
۱۴۰۰/۱/۱۲
عالی. نمیدونم تا الان چند دفعه گوش دادم و چند بار دیگه گوش خواهم داد فقط میدونم هر بار بیشتر برام جذابیت داره و اصلا برام تکراری نمیشه و آرامش بخشه. مخصوصا صدای دلنشین گوینده.
negar bahmaee
۱۴۰۰/۱/۱۵
کتابی فوق العاده برای کسانی که علاقه به ذهن و معنا و درون انسان دارند.. با راهنمایی‌ها، مدل حرکات و طرز فکر کردن جدیدی اشنا میشوید
sam sal
۱۴۰۰/۳/۱۹
کتاب خوبی هست مخصوصا برای عزیزانی که با مدیتیشن اشنایی دارن خیلی تو این راه کمکشون میکنه🌼
Javad soltan
۱۴۰۰/۴/۲
قلم نویسنده عالی، محتوا عالی، ملموس بودن متن عالی، صدای گوینده عالی.
تشکر
M.R M
۱۴۰۰/۳/۲۰
کتاب هست که ارزش گوش دادن به آن را دارد مخصوصا با صدای گوینده متن
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

برای دریافت کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.