دانلود کتاب صوتی رباعیات خیام


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رباعیات خیام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی رباعیات خیام

کتاب صوتی رباعیات خیام مجموعهٔ گزیده اشعار غیاث‌الدین ابوالفتح عمر بن ابراهیم خیام نیشابوری، مشهور به خیام در قالب شعری رباعی هستند. این اشعار در سده‌های پنجم و ششم هجری به زبان فارسی سروده شده‌ و اکنون با صدای گرم حسن حاجی قاسمی اجرا می‌شوند.

خیام نیشابوری که همگان او را در ستاره شناسی و ریاضیات و حتی موسیقی تحسین می‌کنند، شاعری خوش قریحه بود که حتی معاصرانش نیز از هنر شعری او بی‌خبر بودند. قدیمی‌ترین اثر مکتوبی که از خیام، اسمی به میان آورده، چهار مقاله‌ی نظامی عروضی است که در آن، نام خیام در شمار منجمین ذکر شده است. اما کتبی که از خیام به عنوان شاعر یاد کردند، سال‌ها پس از مرگ وی در شعر او دقیق شدند. شهرت خیام در غرب، بواسطه‌ی همین هنر شعر است سال‌ها پس از فوت خیام، توجه دیگران را جلب کرد. ادوارد فیتز جرالد با ترجمه‌ی رباعیات خیام به انگلیسی، جهانیان را با او آشنا کرد.

حسن حاجی قاسمی، نویسنده، شاعر، گوینده و دوبلور که تحصیلات خود را در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی دنبال کرده است، تاکنون دکلمه‌ی چند آلبوم چون: ارمیا، نوح برو، جای من باش را برعهده داشته است. او در آلبوم رباعیات خیام، اساس دکلمه‌ی خود را با موسیقی عبدالوهاب شهیدی و پویان بیگلر تطبیق داده است. عبدالوهاب شهیدی، استاد آواز، عود و سنتور ایرانی که با اساتیدی چون فرامرز پایور، هوشنگ ظریف، غلامحسین بنان و... همکاری داشته است و قبل از موسیقی برای رباعیات خیام، با دوبیتی‌های باباطاهر نیز، ادبیات را موسیقایی کرده بود، در این اثر نیز، سهم خود را در ساخت و اشاعه‌ی هنر ایرانی به سرانجام رسانده است. ادبیات والای ایرانی را از دریچه‌ی کلام و موسیقی ایرانی دنبال کنید.

 ۳۱ دقیقه، ۳۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
بخش اول
۱۰ دقیقه
بخش دوم
۱۲ دقیقه
بخش سوم
۸ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی رباعیات خیام

برای دانلود کتاب صوتی رباعیات خیام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  رباعیات خیام

نظرات کتاب صوتی رباعیات خیام

علی شکوفی
۱۳۹۷/۱۰/۵
سروده زیباست، کاش متن کتاب هم همراهش بود. همراه گوش کردن به شعر میتوانستیم، متن شعررا هم ببینیم.
علیرضا وفایی
۱۳۹۹/۱/۱۸
واقعا همه چی عالی بود. دستتون درد نکنه. ممنون از کتابراه بابت این کتابهای صوتی. واقعا با مطالعه، دیدم نسبت به زندگی لذت بخش تر شده.
parisa Roud
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
همه چی عالیه فقط خیلی کمه‌ای کاش زیادتر بود همه‌ی رباعیاتش بود عالی میشد عالیییبیییبیبب
مشاهد همه نظرات (۱۳)