دانلود کتاب صوتی روانشناسی رنگ‌ها

  • از: منیره دانایی
  • راوی: لیلا خسروی
  • ناشر صوتی: راوی نو
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی رنگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی رنگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی روانشناسی رنگ‌ها

در کتاب صوتی روانشناسی رنگ‌ها اثر منیره دانایی، به موضوع روانشناسی و مفاهیم رنگ‌های مختلف و تاثیر آن بر شخصیت افراد پرداخته شده‌ است.

در زمینه روانشناسی رنگ‌ها، روانشناسان تست‌های متعددی طراحی و اجرا کرده‌اند که اطلاعات مفیدی در مورد شخصیت انسان عرضه می‌کند. ترکیبات رنگی که توسط فرد انتخاب می‌شود نمودی از شخصیت و ویژگی‌های روانی او است. تحقیقات نشان داده است که افراد به رنگ‌هایی علاقه بیشتری نشان می‌دهند که در چهره آن‌ها به کار رفته است، رنگ پوست، چشم‌ها، مو بر ترکیب رنگی‌ای که افراد ایجاد می‌کنند تأثیر بخصوصی دارد. در کنار این ترکیبات رنگ‌هایی به کار می‌رود که تضاد شدیدی با هم دارند و به نظر خود فرد هماهنگی بسیاری به دیگر رنگ‌ها دارد، در واقع این رنگ‌هاُ رنگ‌های ذهنی فرد است.

در روانشناسی نوین، "رنگ" یکی از معیارهای سنجش شخصیت به ‌شمار می‌آید؛ چرا که هر یک از رنگ‌ها تأثیر خاص روحی و جسمی را در یک فرد باقی گذارده و رنگ نشانگر وضعیت روانی و جسمی وی است. این موضوع با توجه به پیشرفت‌های دو دانش فیزیولوژی و روانشناسی به اثبات رسیده‌ است. ناگفته پیداست که انسان از روزگاران بسیار دور تاکنون تحت نفوذ و تأثیر رنگ‌های پیرامون خود بوده‌ است و در صد سال اخیر که صنعت رنگ‌سازی به نقطه اوج تحول خود رسیده‌ است، تأثیر مزبور دو چندان شده و در همه ارکان زندگی روحی ما رخنه کرده‌ است.

پس از آزمایش معروف دوشارخ در زمینه شناخت شخصیت انسان از طریق لکه‌های رنگین جوهر، آزمایش لوشر جدیدترین نظریه‌ای است که در این مورد ارائه گردیده است. بار علمی آزمایش مزبور علاوه بر استفاده در موارد روانکاوی و روانشناسی، در سیستم‌های استخدامی نیز بکار گرفته می‌شود.

دنیایی که ما ناظر آن هستیم، پوشیده از رنگ است. رنگ برای فرد عالم، همانند هنرمند حائز اهمیت است. رنگ‌ها نقش مهمی در زندگی عاطفی و معنوی ما بازی می‌کنند، ما به درخشش روزهای آفتابی و شادابی رنگ‌ها تمایل بیشتری داریم و از هوای ابری و خاکستری خسته می‌شویم. حال نظر شما را با این کتاب صوتی به این عقیده جلب می‌کنیم.

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
بخش اول
۵۰ دقیقه
بخش دوم
۴۳ دقیقه
بخش سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم
۴۴ دقیقه
بخش پنجم
۳۹ دقیقه
بخش ششم
۱۲ دقیقه
بخش هفتم
 ۳ ساعت و ۵۹ دقیقه، ۲۲۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی روانشناسی رنگ‌ها

برای دانلود کتاب صوتی روانشناسی رنگ‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  روانشناسی رنگ‌ها
null null
۱۳۹۷/۱۰/۶
خیلی باحال بود 😀
محمد مزارعی
۱۳۹۷/۱۰/۶
عالی
Mohammadamin Abedi
۱۳۹۷/۹/۳۰
نمیدونستم رنگ ها هم روانشناسی دارند جالب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)