معرفی و دانلود کتاب صوتی سه قطره خون

عکس جلد کتاب صوتی سه قطره خون
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه قطره خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه قطره خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه قطره خون

کتاب صوتی سه قطره خون، مجموعه‌ای از یازده داستان کوتاه به قلم نویسنده‌ی پر آوازه‌ی ایرانی، صادق هدایت است. داستان‌های داش آکل و سه قطره خون که هر دو نخستین بار در قالب این مجموعه به چاپ رسیدند، امروزه از شاهکارهای کوتاه نویسنده به شمار می‌روند.

درباره کتاب صوتی سه قطره خون:

صادق هدایت را از نخستین پیشگامان ادبیات مدرن در ایران می‌دانند. نام وی در ذهن بسیاری از خوانندگان، با شاهکارش، «بوف کور» گره خورده است. به راستی نیز، بوف کور از برخی جهات بزرگ‌ترین کار هدایت، و بالاترین تجلی نبوغ اوست. با این حال نباید فراموش کرد که صادق هدایت نویسنده‌ی آثار پرشماری‌ست و به جز رمان بوف کور، قصه‌های کوتاه و بلند دیگری نیز از خود به جا گذاشته که بسیاری از آن‌ها در نوع خود آثاری درخور اعتنا محسوب می‌شوند.

کتاب صوتی سه قطره خون، یکی از همین آثار است؛ این مجموعه داستان که نخستین بار در سال 1311 به چاپ رسید، به نوعی بیانگر جنبه‌های گوناگون هنر و اندیشه‌ی هدایت است، زیرا عناوین گردآمده در آن، در سبک‌های ادبی متفاوتی نوشته شده و دارای مضامینی بسیار متنوعند.

برای مثال، برخی از آن‌ها (همچون داستان سه قطره خون که عنوان مجموعه نیز از آن گرفته شده) آثاری مدرنیستی به شمار می‌روند. برخی دیگر آثاری با تم اجتماعی‌اند و سویه‌های پررنگ انتقادی در آن‌ها مشهود است (بهترین مثال این دسته‌ی اخیر، داستانِ طلب آمرزش است). و سرانجام در گروهی دیگر از داستان‌ها (برای نمونه: داستان داش آکل)، وجه دراماتیک اثر نمایان‌تر از هر چیز دیگری‌ست.

بنابراین، بی‌هیچ تردیدی می‌توان کتاب صوتی سه قطره خون را از متمایزترین آثار صادق هدایت محسوب نموده، و گلچینی از تمام کارنامه‌ی ادبی وی لقب داد.

کتاب صوتی سه قطره خون برای چه کسانی مناسب است؟

تمام علاقه‌مندان به داستان فارسی و ادبیات معاصر از گوش سپردن به کتاب صوتی سه قطره خون لذت خواهند برد.

با صادق هدایت بیشتر آشنا شویم:

صادق هدایت (Sadegh Hedayat)، نویسنده‌ی بزرگ و از اولین پایه‌گذاران ادبیات داستانی مدرن در ایران بود. وی در سال 1281، در خانواده‌ای صاحب منصب و اهلِ قلم به دنیا آمد. تحصیلات هدایت از دارالفنون آغاز و پس از مدتی وقفه، در مدرسه‌ی فرانسوی سن‌لویی پی گرفته شد؛ به گفته‌ی خود او، در همین دوره بود که به ادبیات غرب، خصوصا ادبیات فرانسه علاقه‌مند شد. هدایت در نخستین سال‌های جوانی برای تحصیل ریاضیات عازم کشور بلژیک شد، اما علاقه‌ی او به علوم انسانی به مراتب بیشتر از علاقه‌اش به ریاضیات بود. همین سبب شد که ذهن او رفته‌رفته بیشتر درگیر ادبیات و کار نوشتن و ترجمه شود.

هدایت در امر نوشتن جسارتی بارنکردنی داشت. او تقریبا در تمام فرم‌های ادبی، اعم از نمایشنامه و رمان و داستان کوتاه دستی بر آتش داشت، و از امکانات موجود در تمام سبک‌ها و مکاتب ادبی (رئالیسم، مدرنیسم، سورئالیسم و...) به قدر کافی بهره می‌برد. هدایت از نخستین نویسندگان ایرانی به شمار می‌رود که به راستی شایسته‌ی صفت «مدرن‌»اند. او ادبیات داستانی غرب را به خوبی می‌شناخت، و بر ادبِ کلاسیک فارسی نیز تسلطی کم‌نظیر داشت. همین امر به او اجازه می‌داد که ضمن بهره‌گیری از امکاناتِ از پیش موجود در زبان و ادبیاتِ فارسی، آن را گامی فراتر برده، و به عبارتی با روح زمانه‌ی جدید سازگار سازد.

از مهم‌ترین آثار هدایت، می‌توان بدین عناوین اشاره کرد: «بوف کور، سه قطره خون، زنده بگور، سگ ولگرد، مسخ (ترجمه).»

در بخشی از کتاب صوتی سه قطره خون می‌شنویم:

میرزا حسینعلی، هر روز صبح سر ساعت معین، با سرداری سیاه، دکمه‌های انداخته، شلوار اطو زده و کفش مشکی براق، گام‌های مرتب بر می‌داشت و از یکی از کوچه‌های طرف سرچشمه بیرون می‌آمد؛ از جلو مسجد سپهسالار می‌گذشت، از کوچه صفی علیشاه پیچ می‌خورد و به مدرسه می‌رفت. در میان راه اطراف خودش را نگاه نمی‌کرد. مثل اینکه فکر او متوجه چیز مخصوصی بود. قیافه‌ای نجیب و باوقار، چشم‌های کوچک، لب‌های برجسته و سبیل‌های خرمایی داشت. ریش خودش را همیشه با ماشین می‌زد. خیلی متواضع و کم‌حرف بود. ولی گاهی طرف غروب، از دور هیکل لاغر میرزا حسینعلی را بیرون دروازه می‌شد تشخیص داد که دست‌هایش را از پشت به‌هم وصل کرده، خیلی آهسته قدم می‌زد. سرش پایین، پشتش خمیده، مثل اینکه چیزی را جستجو می‌کرد. گاهی می‌ایستاد، و زمانی زیر لب با خودش حرف می‌زد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۳ دقیقه
سه قطره خون
۳۱ دقیقه
گرداب
۳۳ دقیقه
داش آکل
۱۲ دقیقه
آینه‌ی شکسته
۲۳ دقیقه
طلب آمرزش
۱۷ دقیقه
لاله
۲۰ دقیقه
صورتک‌ها
۲۰ دقیقه
چنگال
۳۴ دقیقه
مردی که نفسش را کشت
۲۲ دقیقه
محلل
۲۳ دقیقه
گجسته دژ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه قطره خون
نویسنده
گویندهبهروز رضوی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی

نظرات کتاب صوتی سه قطره خون

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه قطره خون

برای دریافت کتاب صوتی سه قطره خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.