دانلود کتاب صوتی شاهزاده و گدا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شاهزاده و گدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شاهزاده و گدا

کتاب صوتی شاهزاده و گدا نوشته‌ی مارک تواین نویسنده‌ی معروف آمریکایی است. این رمان تاریخی و ماجراجویانه درباره‌ی دو پسر نوجوان است که از نظر ظاهری شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما از نظر شخصیتی و فرهنگی فرسنگها از هم دورند.

در رمان تاریخی مارک تواین Mark Twain)) یکی از شخصیت‌های اصلی شاهزاده ادوارد نام دارد و دیگری پسری فقیر به نام تام است. روزی شاهزاده «ادوارد» در محوطه‌ی قصر در حال بازی است که «تام» را می‌بیند. پس از مدتی این دو متوجه شباهت خارق‌العاده‌ای که به هم دارند می‌شوند. این دو نوجوان برای سرگرمی لباس‌هایشان را با هم عوض می‌کنند و درست در همین موقع نگهبان‌های قصر سر می‌رسند و شاهزاده را که اکنون لباس پسر گدا را به تن دارد از قصر بیرون می‌کنند. داستان اصلی رمان نیز درست از همین‌جا آغاز می‌شود و هر کدام از شخصیت‌های داستان وارد دنیای جدیدی می‌شوند که با آن بیگانه بودند.

اگر بخواهیم محور اصلی داستانِ کتاب جذاب شاهزاده و گدا (The Prince and the Pauper) را مختصر مطرح کنیم باید بگوییم این کتاب دربارهی تقابل تضادها می‌باشد و فقیر و غنی را در مقام قیاس در مقابل هم قرار داده است.

درباره‌ی کتاب شاهزاده و گدا:

این رمان در سال 1881 در کانادا منتشر شد و به سرعت محبوبیت زیادی به دست آورد، محبوبیتی که تا امروز هم ادامه یافته است و منجر به اقباس‌ها و الهامات بسیاری از روی آن شده است.

معروف‌ترین فیلم اقتباسی این رمان محصول آمریکا است که در سال 1977 اکران شد. کارگردان این فیلم «ریچارد فلایشر» بود و توانست تا جایی که یک اثر سینمایی می‌تواند به منبع اصلی وفادار بماند. نکته‌ی مهم دیگری در مورد این فیلم وجود دارد دوبله‌ی فارسی آن است که یکی از نمونه‌های موفق دوران طلایی دوبله در ایران محسوب می‌شود و همین موضوع به زیبایی و جذابیت اثر اضافه می‌کند.

ریشه‌ی تاریخی کتاب شاهزاده و گدا:

مارک تواین برای نوشتن این رمان از تاریخ انگلستان الهام گرفته است و یکی از شخصیت‌های اصلی خود را شاهزاده ادوارد نامیده است اما شاهزاده ادوارد کیست؟ شاهزاده ادوارد بعدها به عنوان ادوارد ششم معروف می‌شود، فرزند هنری هشتم یکی از معروف‌ترین پادشاهان انگلستان است. شاهزاده ادوارد برخلاف سلطنت طولانی مدت پدرش تنها به مدت 6 سال حکومت کرد و در 15 سالگی درگذشت البته در رمان شاهزاده و گدا به هیچ یک از این مسائل اشاره‌ای نمی‌شود.

مارک تواین را بیشتر بشناسیم:

سمیوئل لنگهورن کلمنز با نام هنری مارک تواین در سال 1835 در فلوریدای آمریکا متولد شد. او مانند بسیاری از شخصیت‌های اصلی داستان‌هایش در کودکی پدر خود را از دست داد. بعد از مرگ پدر برای ادامه‌ی زندگی به روستای هانیبال نقل مکان کرد در رودخانه‌ی می‌سی‌سی‌پی به قایقرانی مشغول شد. این منطقه بعدها در بسیاری از رمان‌های او حضور پررنگی پیدا کرد. از میان دیگر آثار او می‌توان به «ماجراهای تام سایر»، «ماجراهای هاکلبری فین»، «خاطرات شخصی ژان‌دارک» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی شاهزاده و گدا می‌شنویم:

شاهزاده که سخت منقلب شده بود با لحنی پر خشم و عتاب گفت: می‌دانم کسی حرفم را باور نمی‌کند ولی همه شما بدانید که تا یک ماه دیگر آزاد خواهید شد. به علاوه قوانین ننگینی که طبق آن محکوم شده‌اید و در واقع باعث ننگ و رسوایی انگلستان است از صفحات کتاب قانون این کشور حذف خواهد شد. نظام اجتماعی بسیار بد است و سلاطین باید گاهگاهی در برابر قوانینی که بر آن تکیه زده‌اند انعطاف‌پذیر باشند تا به این وسیله پی به معنای رحم و مروت ببرند و در دلشان عاطفه به وجود آید.

 ۱۰ ساعت و ۲۵ دقیقه، ۵۷۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول: تولد شاهزاده و گدا - بخش دوم: دوران ابتدایی زندگی تام
۲۳ دقیقه
بخش سوم: دیدار تام با شاهزاده
۱۳ دقیقه
بخش چهارم: آغاز مشکلات شاهزاده
۲۹ دقیقه
بخش پنجم: تام در جایگاه اشرافی
۲۸ دقیقه
بخش ششم: تام آموزش‌های لازم را می‌بیند
۱۳ دقیقه
بخش هفتم: نخستین ناهار شاهانه تام
۱۰ دقیقه
بخش هشتم: مهر سلطنتی
۱۱ دقیقه
بخش نهم: ضیافت رودخانه
۲۸ دقیقه
بخش دهم: شاهزاده در مشقت
۱۶ دقیقه
بخش یازدهم: در گیلدهال
۳۶ دقیقه
بخش دوازدهم: شاهزاده و منجی
۱۴ دقیقه
بخش سیزدهم: ناپدید شدن شاهزاده
۳۵ دقیقه
بخش چهاردهم: پادشاه مرد - زنده باد پادشاه
۳۵ دقیقه
بخش پانزدهم: تام پادشاه
۹ دقیقه
بخش شانزدهم: ضیافت ناهار
۳۱ دقیقه
بخش هفدهم: نخستین شاه احمق‌ها
۲۱ دقیقه
بخش هجدهم: شاهزاده همراه ولگردان
۱۸ دقیقه
بخش نوزدهم: شاهزاده در کنار دهقان‌ها
۲۱ دقیقه
بخش بیستم: شاهزاده و راهب
۱۴ دقیقه
بخش بیست و یکم: هندن برای نجات می‌آید
۱۶ دقیقه
بخش بیست و دوم: قربانی خیانت
۱۲ دقیقه
بخش بیست و سوم: شاهزاده زندانی می‌شود
۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم: فرار
۲۰ دقیقه
بخش بیست و پنجم: هندل هال
۱۲ دقیقه
بخش بیست و ششم: طرد شدن
۲۸ دقیقه
بخش بیست و هفتم: در زندان
۹ دقیقه
بخش بیست و هشتم: فداکاری
۷ دقیقه
بخش بیست و نهم: به سوی لندن
۸ دقیقه
بخش سی‌ام: پیشرفت‌های تام
۱۴ دقیقه
بخش سی و یکم: روند شناسایی
۲۹ دقیقه
بخش سی و دوم: روز تاجگذاری
۲۴ دقیقه
بخش سی و سوم: ادوارد پادشاه
۱۰ دقیقه
پایان

راهنمای دانلود کتاب صوتی شاهزاده و گدا

برای دانلود کتاب صوتی شاهزاده و گدا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شاهزاده و گدا

نظرات کتاب صوتی شاهزاده و گدا

Melika Soltani
۱۳۹۹/۱۲/۴
من خیلی داستانشو دوست داشتم و با شخصیت‌ها ارتباط برقرار کرده بودم. برای رنج سنی کودک و نوجوان عالیه.
اولش حس خوبی به صدای کاراکترها نداشتم ولی کم کم متوجه شدم که با شخصیتاشون جور در میاد و بنظرم قدرت تغییر صدای راوی قوی اومد. همچنین آهنگ‌های پس زمینه داستان خیلی به جا بود و گاهی آدم رو همراه داستان به وجد میاورد.
Hdyg Dgfdg
۱۳۹۹/۸/۲۷
یکی از بهترین کتاب‌هایی کتاب تا به حال خوانده‌ام همین کتاب است. در این داستان شاهزاده جایش را با گدا عوض می‌کند و به نظرم برای نوجوان‌ها خیلی خوبه. ممنون از کتابدار. 💝
fatemeh .Nj
۱۳۹۹/۱/۸
به نظر من داستان جالبی بود البته من نسخه چاپیش رو خوندم خیلی خوب فضای فقر و ثروت و فاصله طبقاتی رو به تصویر کشیده
مشاهد همه نظرات (۱۷)