دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فواید گیاهخواری

کتاب صوتی فواید گیاهخواری نوشته‌ی یکی از چهره‌های ممتاز قرن اخیر، صادق هدایت، به بررسی و تحلیل جنبه‌های علمی و منطقی گیاه‌خوار بودن می‌پردازد و شما را با نظرات، تفکرات و سبک زندگی تاثیرگذارترین نویسنده‌ی ایرانی آشنا می‌کند.

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در نوجوانی به فردی گیاه‌خوار تبدیل شد، او در این کتاب جذاب در مورد دیدگاه‌های اخلاقی گیاه‌خوار بودن از جوانب مختلف و فیزیولوژی بدن افراد صحبت می‌کند و صنعت ظالمانه تولیدات گوشت و نکته‌های مهم آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و مزایا و محاسن گیاه‌خواری را بیان می‌کند.

صادق هدایت تمامی خلقیات منفی و زشت انسان‌ها را ناشی از خوردن گوشت حیوانات می‌داند، حیوانات و موجودات زنده‌ای که ظالمانه در کشتارگاه سلاخی می‌شوند و خوراک انسان‌ها می‌شوند. او عقیده دارد که آنچه افراد، روزانه به خورد خود می‌دهند، طعام نیست، بلکه فریادهای موجودات زنده‌ای است که بی‌رحمانه کشته شده‌اند، موجوداتی که زندگی زیبایی داشتند، آواز سر می‌دادند، شیهه می‌کشیدند و هیچ کاری به انسان‌ها نداشته‌اند.

بزرگ علوی درمورد گیاهخواری صادق هدایت می‌گوید: «یک بار دیدم که در کافه لاله‌زار یک نان گوشتی را که به زبان روسی بولکی می‌گفتند، به این قصد که لای آن شیرینی است، گاز زد و ناگهان چشم‌هایش سرخ شد، عرق به پیشانی‌اش نشست و داشت قی می‌کرد که دستمالی از جیبش بیرون آورد و لقمه نجویده را در آن تف کرد.»

صادق هدایت پیشگام داستان نویسی نوین ایران را بیشتر بشناسیم؟

صادق هدایت در سال 1281 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از مردان مشهور دوران ناصری و صاحب آثاری مانند «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود.

او در شش سالگی به مدرسه‌ی علمیه‌ تهران رفت و به تحصیل پرداخت، دوره دبیرستان را نیز در مدرسه دارالفنون سپری کرد. او در سال 1309 تحصیلاتش را در پاریس ناتمام گذاشت و به تهران برگشت، پس از مدتی در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال‌ها بود که با نویسندگان برجسته‌ای مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی ملاقات کرد و با همکاری یکدیگر گروه ربعه را تشکیل دادند.

او در نوجوانی به گیاه‌خواری روی آورد و درباره‌ی آن هم کتابی به نام فواید گیاه‌خواری (The Benefits of Vegetarianism) را به نگارش درآورد. او عقیده داشت اگر کسی بخواهد از جنگ دست بکشد اول باید دست از کشتن و خوردن حیوانات بردارد.

در نهایت صادق هدایت در سال 1330 در خانه‌ی خود به زندگی‌اش با باز گذاشتن شیر گاز پایان داد، او اولین نویسنده‌ی درخشان ایرانی است که دست به خودکشی زد. از دیگر آثار صادق هدایت عبارت‌اند از: بوف کور، زنده به گور، داش آکل، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های کتاب‌های بی‌نظیری مانند گروه محکومین، مسخ، کلاغ پیر، دیوار و...

در قسمتی از کتاب صوتی فواید گیاهخواری می‌شنویم:

«بیدادگری انسان درباره‌ی حیوانات، جنایتی که نسبت به آنان مرتکب می‌شوند و زیر دست‌آزاری، دلیل بر فساد احساسات و پستی اخلاق اوست. در اثر جور و ستمی که نسبت به آنان می‌نماید، باخونسردی بی‌اندازه جلو جانور دوپا می‌گوییم: ای انسان غدار خونخوار! آیا هیچ فکر کرده‌ای که اگر در روی زمین مخلوقی همان قدر باهوش و شریر و ده مرتبه زورمندتر از انسانی وجود داشت، آیا هیچ تصور کرده‌ای که در مقابل این شخص توانا و افسار سرخود که سرنوشت تو به دست او بود، مجبور می‌شدی سر تمکین فرو آورده، مانند اسب و الاغ و گوسفند و غیره مزه‌ی اسارت شرمگین بارهای گران، شناعت و درشتی و بالاخره طویله و سلاخ‌خانه را بچشی؟»

 ۲ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۱۵۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
دیباچه - فصل اول: فداییان شکم
۲۷ دقیقه
فصل دوم: خوراک طبیعی انسان - فصل سوم: تجزیه‌ی شیمیایی خوراک طبیعی
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: تاریخ گیاه خواری
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: مضرات گوشت - فصل ششم: پختن خوراک
۲۲ دقیقه
فصل هفتم: اخلاق و گیاه خواری
۲۷ دقیقه
فصل هشتم: برتری گیاه خواری - فصل نهم: آزمایش‌های عملی - فصل دهم: اقتصاد و گیاه‌خواری
۲۲ دقیقه
فصل یازدهم: جواب ایرادات - فصل دوازدهم: انجام نامه

راهنمای دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری

برای دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فواید گیاهخواری
Real Me
۱۳۹۹/۱/۷
کاش بخاطر اینکه باهم هم نظر نیستیم به هم توهین نکنیم... مهم نیست واقن کی دلش میخواد گوشت خوار باشه کی گیاه خوار... این یک انتخابِ شخصیه... امیدوارم همه سالم باشین و زندگی خوبی داشته باشین
یلدا میرزانیا
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب بسیار خوبیه. دو سال پیش خوندم. صادق هدایت آدم خیلی روشنی بود. برای جامعه اون موقع خیلی آدم آگاهی بود. شاید یکی از دلایل خودکشیش هم همین بود‌. مردم بی‌سواد و خرافه پرست اون موقع اصلا معنی حرفهاشو نمیفهمیدن. از کامنت‌ها فهمیدم همین الان هم خیلی‌ها نمیفهمن ایشون رو... روحش شاد باشه❤
امیر حسینی
۱۳۹۸/۱۰/۸
این کتاب فقط یه اثر ادبی یا فلسفیه. در صد سالی که گذشته، علم روش‌های خیلی بهتری برای اصلاح تغذیه ارائه داده. برای اثبات خوب یا بد بودن یه رژیم غذایی اونم برای یه عده‌ی خاص (مثلا صرف نظر از کودک و در بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷۷)