دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فواید گیاهخواری

کتاب صوتی فواید گیاهخواری نوشته‌ی یکی از چهره‌های ممتاز قرن اخیر، صادق هدایت، به بررسی و تحلیل جنبه‌های علمی و منطقی گیاه‌خوار بودن می‌پردازد و شما را با نظرات، تفکرات و سبک زندگی تاثیرگذارترین نویسنده‌ی ایرانی آشنا می‌کند.

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در نوجوانی به فردی گیاه‌خوار تبدیل شد، او در این کتاب جذاب در مورد دیدگاه‌های اخلاقی گیاه‌خوار بودن از جوانب مختلف و فیزیولوژی بدن افراد صحبت می‌کند و صنعت ظالمانه تولیدات گوشت و نکته‌های مهم آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و مزایا و محاسن گیاه‌خواری را بیان می‌کند.

صادق هدایت تمامی خلقیات منفی و زشت انسان‌ها را ناشی از خوردن گوشت حیوانات می‌داند، حیوانات و موجودات زنده‌ای که ظالمانه در کشتارگاه سلاخی می‌شوند و خوراک انسان‌ها می‌شوند. او عقیده دارد که آنچه افراد، روزانه به خورد خود می‌دهند، طعام نیست، بلکه فریادهای موجودات زنده‌ای است که بی‌رحمانه کشته شده‌اند، موجوداتی که زندگی زیبایی داشتند، آواز سر می‌دادند، شیهه می‌کشیدند و هیچ کاری به انسان‌ها نداشته‌اند.

بزرگ علوی درمورد گیاهخواری صادق هدایت می‌گوید: «یک بار دیدم که در کافه لاله‌زار یک نان گوشتی را که به زبان روسی بولکی می‌گفتند، به این قصد که لای آن شیرینی است، گاز زد و ناگهان چشم‌هایش سرخ شد، عرق به پیشانی‌اش نشست و داشت قی می‌کرد که دستمالی از جیبش بیرون آورد و لقمه نجویده را در آن تف کرد.»

صادق هدایت پیشگام داستان نویسی نوین ایران را بیشتر بشناسیم؟

صادق هدایت در سال 1281 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از مردان مشهور دوران ناصری و صاحب آثاری مانند «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود.

او در شش سالگی به مدرسه‌ی علمیه‌ تهران رفت و به تحصیل پرداخت، دوره دبیرستان را نیز در مدرسه دارالفنون سپری کرد. او در سال 1309 تحصیلاتش را در پاریس ناتمام گذاشت و به تهران برگشت، پس از مدتی در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال‌ها بود که با نویسندگان برجسته‌ای مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی ملاقات کرد و با همکاری یکدیگر گروه ربعه را تشکیل دادند.

او در نوجوانی به گیاه‌خواری روی آورد و درباره‌ی آن هم کتابی به نام فواید گیاه‌خواری (The Benefits of Vegetarianism) را به نگارش درآورد. او عقیده داشت اگر کسی بخواهد از جنگ دست بکشد اول باید دست از کشتن و خوردن حیوانات بردارد.

در نهایت صادق هدایت در سال 1330 در خانه‌ی خود به زندگی‌اش با باز گذاشتن شیر گاز پایان داد، او اولین نویسنده‌ی درخشان ایرانی است که دست به خودکشی زد. از دیگر آثار صادق هدایت عبارت‌اند از: بوف کور، زنده به گور، داش آکل، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های کتاب‌های بی‌نظیری مانند گروه محکومین، مسخ، کلاغ پیر، دیوار و...

در قسمتی از کتاب صوتی فواید گیاهخواری می‌شنویم:

«بیدادگری انسان درباره‌ی حیوانات، جنایتی که نسبت به آنان مرتکب می‌شوند و زیر دست‌آزاری، دلیل بر فساد احساسات و پستی اخلاق اوست. در اثر جور و ستمی که نسبت به آنان می‌نماید، باخونسردی بی‌اندازه جلو جانور دوپا می‌گوییم: ای انسان غدار خونخوار! آیا هیچ فکر کرده‌ای که اگر در روی زمین مخلوقی همان قدر باهوش و شریر و ده مرتبه زورمندتر از انسانی وجود داشت، آیا هیچ تصور کرده‌ای که در مقابل این شخص توانا و افسار سرخود که سرنوشت تو به دست او بود، مجبور می‌شدی سر تمکین فرو آورده، مانند اسب و الاغ و گوسفند و غیره مزه‌ی اسارت شرمگین بارهای گران، شناعت و درشتی و بالاخره طویله و سلاخ‌خانه را بچشی؟»

 ۲ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۱۵۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
دیباچه - فصل اول: فداییان شکم
۲۷ دقیقه
فصل دوم: خوراک طبیعی انسان - فصل سوم: تجزیه‌ی شیمیایی خوراک طبیعی
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: تاریخ گیاه خواری
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: مضرات گوشت - فصل ششم: پختن خوراک
۲۲ دقیقه
فصل هفتم: اخلاق و گیاه خواری
۲۷ دقیقه
فصل هشتم: برتری گیاه خواری - فصل نهم: آزمایش‌های عملی - فصل دهم: اقتصاد و گیاه‌خواری
۲۲ دقیقه
فصل یازدهم: جواب ایرادات - فصل دوازدهم: انجام نامه

راهنمای دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری

برای دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فواید گیاهخواری

نظرات کتاب صوتی فواید گیاهخواری

سحر واحدی
۱۳۹۹/۱/۷
کاش بعد تجربه یا تحقیق نطر می‌دادیم... من گیاهخوارم و تازه طعم سلامتی و زندگی رو دارم میچشم. آمار گیاهخواری در کشورهای اروپایی و امریکایی رو به افزایشه و جالب اینجاست که جامعه پزشکی اونها هم دارن به این سمت میرن و برای سلامت بیماران و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها این سبک زندگی رو پیشنهاد میکنن... الان پزشکان در بحث بیماری کرونا یکی از روشهایی که برای قوی کردن سیستم ایمنی مطرح میکنن سبک زندگی گیاهخواریه... چرا مردم کمی فکر یا تحقیق نمیکنن. میوه درخت رو اگر نچینی درخت با سخاوت اون رو خودش زمین میریزه تا انسان مصرف کنه... میوه محصول یه درخته. ما درخت و ریشه‌اش رو نمیکنیم. و اگر میوه رو نچینی خراب میشه رو درخت. چه استدلالیه که چیدن میوه و گیاهان رو رو با کشتن حیوان جاندار که سیستم عصبی داره مقایسه میکنید؟ مقایسه میکنید با حیواناتی که از مادرشون جدا میشن و میان سر سفره من و شما... این کتاب میتونه تلنگری باشه برای همه ما که لااقل در موردش فکر کنیم. تحقیق کنیم و تجربه.
nilouphar samaee
۱۳۹۹/۱/۷
من ۱۸ سال پیش با خوندن این کتاب تصمیم به گیاهخواری گرفتم و تا الان ادامه دادم و این بهترین انتخاب زندگیم بوده. دوستانی که علاقمندن اثرات علمی گیاهخواری رو بدونن پیشنهاد می‌کنم سایت دکتر ذرین آذر رو سرچ کنن که از هر لحاظ کامله. من بارها آزمایش کامل دادم و هیچ کمبودی نداشتم و هر بار دکترا از اینکه در همه چیز بدنم حد ایده آله تعجب کردن. دانش پزشکی امروز ثابت کرده اگه تو این رژیم همه مواد گیاهی به طور متعادل استفاده بشه تمام نیازهای بدن برطرف میشه. بر خلاف تصور عوام با کمی مطالعه و خلاقیت میشه خوشمزه‌ترین غذاهای گیاهی رو درست کرد و لذت طعم گوشت هرگز قابل مقایسه نیست با لذت روحی نگرفتن حق زندگی از هزاران موجود زنده. صادق هدایت بدلیل ذهن باز و بسیار جلو تر از زمان خودش برای منافع یه عده مشکل ایجاد می‌کرده و به همین دلیل با نسبت دادن مسائلی مثل افسردگی به اون سعی در ترسوندن جوونا از خوندن آثارش داشتن. زندگی بر اساس شعور و دانش هرگز منجر به افسردگی نخواهد شد. چون آگاهی باعث میشه ما بفهمیم چه شانس بزرگی داشتیم که در این مرحله از تکامل حیات زندگی می‌کنیم و قدر زندگی رو بیشتر خواهیم دونست.
Hemmat .N
۱۳۹۹/۱/۷
مسئله «گیاه خواری» از اموری است که از دیدگاه‌های مختلف: اخلاقی، اجتماعی، فلسفی، زیست شناختی، مردم شناختی، ادبی و.. قابل بحث و بررسی است. آنچه امروز بیشتر بر آن تأکید می‌شود، غیر از توجه به رژیم‌های غذایی و سلامت جسمانی، رویکرد اخلاقی و فلسفه اخلاق موضوع است که در آن گرفتن جان هر ذیجانی را با اهداف تغذیه و التذاذ جسمی مذموم دانسته و نه تنها این حق را برای هیچ کس دیگری قایل نیست بلکه در این راستا مکاتب و نحله‌های فرهنگی و اجتماعی برای مبارزه با آن بوجود آمده است. از نگاهی دیگر، گروه‌های دیگری با توجه به حق حیات و‌جایگاه انسان، طبیعت را عاملی در خدمت او و با هدف استفاده درست و منطقی از آن دانسته که این حق را خالق هستی با هدف رشد و تعالی به او بخشیده و منع کردن انسان از این نوع تغذیه به نوعی جفا به حیات او ندانند.! و علمای علوم تغذیه و زیست شناسی ساختمان بدنی انسان را متناسب با «گوشت خواری» میدانند. پس انسان موجودی گوشت خوار و گیاه خوار می‌تواند باشد و تصمیم او در این زمینه امری فردی و شخصی است.
مشاهد همه نظرات (۸۸)