دانلود کتاب صوتی قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند

کتاب صوتی قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند، اثر چیپ هیث و دن هیث، از قدرت لحظه‌ها سخن می‌گوید. از لحظه‌هایی که تعیین کننده‌اند و می‌توانند موفقیت یا شکست را رقم بزنند.

کتاب صوتی قدرت لحظات (The power of moments) یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون، دنبال رمز و رازهای جذاب تجربه است. می‌خواهیم بدانیم چرا دوست داریم بهترین و بدترین لحظه یک تجربه را به ذهن بسپاریم و مابقی را به دست فراموشی.

چرا «وقتی همه چیز مشخص است، احساس آرامش داریم اما وقتی این طور نیست، سر زنده‌تریم.» و بالاخره چرا ارزنده‌ترین و ناب‌ترین خاطرات‌مان از دل دوره‌های کوتاهی در جوانی بیرون آمده است.

نویسندگان کتاب‌های پرفروش «سوییچ (کلید را بزن)» و «ایده عالی مستدام»، این بار به دنبال این سوال رفته‌اند که چرا بعضی تجربه‌های کوچک، ما را تکان می‌دهد، سطح‌مان را بالاتر می‌برد و حتی متحول‌مان می‌کند و چطور می‌توانیم چنین لحظات فوق‌العاده‌ای ایجاد کنیم.

اگر چه زندگی هر فرد منحصر به فرد است اما اغلب لحظات به یاد ماندنی ما، دارای چهار بخش غالب است: تعالی، ادراک، غرور و اتصال. اگر این بخش‌ها را در آغوش بکشیم، می‌توان جادو کرد و بیشتر و بیشتر لحظات خاص آفرید. تصورش را بکنید که یک معلم، درسی را طراحی کند که شاگردانش تا بیست سال بعد یادشان بماند. یا مدیری که می‌داند چطور تجربه‌ای پر از لذت برای مشتریانش خلق کند. تصور کنید که برای ساختن لحظات معنادار برای فرزندان‌تان، شامه قوی‌تری داشته باشید.

در کتاب صوتی قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند، با ما همراه باشید تا ببینیم چطور تجربه‌های کوچک می‌تواند یک زندگی را متحول کند، تجربه‌ای مانند دو غریبه‌ای که در یک اتاق همدیگر را می‌بینند و چهل و پنج دقیقه بعد بهترین دوست هم شده‌اند (در این مدت کوتاه چه اتفاقی افتاده است؟) یا جوان‌ترین زن میلیاردر جهان، که جهش بزرگش را در زندگی، مدیون سوالی است که پدرش شب‌ها سر میز شام از او می‌پرسید (به راستی آن سوال ساده چه بود؟)

بسیاری از لحظات تعیین کننده در زندگی ما نتیجه تصادف یا شانس است، اما واقعا چرا داریم معنادارترین و به یاد ماندنی‌ترین لحظات خود را به شانس و اقبال می‌سپاریم، در حالی که می‌توانیم خالق آن‌ها باشیم؟ چیپ هیث (Chip Heath) و دن هیث (Dan Heath) در این کتاب راه‌هایی پیش رو ما می‌گذارند تا بتوانیم تجربیات غنی‌تری داشته باشیم.

همه ما در زندگی لحظات تعیین کننده‌ای داریم تجربیاتی معنادار که به حافظه می‌نشینند. بسیاری از آن‌ها مدیون شانس و اقبال است مثل برخوردی شانسی با عشق آینده زندگی‌تان، معلمی جدید که استعدادی در شما کشف می‌کند، استعدادی که خودتان از وجودش بی‌خبر بودید؛ فقدان یا خسارتی ناگهانی که حقایق زندگی‌تان را زیر و رو می‌کند و یا تشخیص این که دیگر نمی‌خواهید حتی یک روز دیگر سر کارتان بمانید. این لحظات شاید حاصل شانس، تقدیر، اقبال و یا شاید نیروهای بزرگتر باشند و از کنترل ما خارج هستند.

اما آیا این درست است؟ آیا برای لحظات تعیین کننده، ما باید فقط باید منتظر یک اتفاق باشیم؟ لحظات تعیین کننده به زندگی ما شکل می‌دهند اما مجبور نیستیم منتظر بمانیم تا اتفاق بیفتند بلکه خودمان می‌توانیم سازنده آن‌ها باشیم. چه می‌شود اگر یک مدیر دقیقا بداند چطور می‌توان لحظات شکست یک کارمند را به لحظه بالندگی او تبدیل کرد؟ و چه می‌شود اگر درک بهتری از خلق خاطرات ماندگار برای کودک خود داشته باشید؟

در این اثر، ما دو هدف را دنبال می‌کنیم: نخست، به بررسی لحظات تعیین کننده می‌پردازیم و ویژگی‌های مشترک آن‌ها را می‌شناسیم. این که دقیقا چه چیزی یک تجربه خاص را به یادماندنی و معنادار می‌کند؟ تحقیقات ما گواه از آن دارد که در لحظات تعیین کننده، عناصر مشترکی یافت می‌شوند.

هدف دوم آن است که به شما نشان دهیم چگونه می‌توان با استفاده از این عناصر لحظاتی تعیین کننده آفرید. اصلا چرا کسی باید خواهان خلق این لحظات باشد؟ برای پر بار کردن زندگی، نزدیکی به دیگران، ساختن خاطرات و بهبود تجربیات مشتری، بیمار یا کارمند.

زندگی ما با لحظه‌ها سنجیده می‌شوند و لحظات تعیین کننده، لحظاتی هستند که به خاطر می‌مانند. در این کتاب، به شما نشان می‌دهیم چگونه می‌توان تعداد بیشتری از این لحظه‌ها ساخت.

در بخشی از کتاب صوتی قدرت لحظات می‌شنوید:

«یک شب پسر کریس هارن، خوابش نمی‌برد. بعد از تعطیلاتی در جزیره آملیای فلوریدا، این اولین شبی بود که پسر در خانه بود. او تصادفا جاشی، زرافه عروسکی محبوبش را جا گذاشته بود. در حالی که هیچ وقت، حتی در فلوریدا بدون جاشی نمی‌خوابید. حالا هارن به دردسر افتاده بود.

از آن‌جا که از قدیم والدین همیشه برای خواباندن بچه‌هایشان دچار مشکل بوده‌اند، هارن گزینه‌هایش را ارزیابی کرده و به این نتیجه رسید که باید دروغ بگوید. به پسرش گفت: «جاشی حالش خوب است و فقط تعطیلاتش طولانی‌تر از ما شده است.» به نظر می‌رسید پسرک، حرف او را باور کرد و خوابش برد.

چند ساعت بعد، خیال هارن راحت شد زیرا یکی از کارکنان ریتز کارلتون تماس گرفته و اطلاع داد که جاشی را پیدا کرده‌اند. هارن توضیح داد که به پسرش چه گفته است. از آن کارمند خواست لطفی کرده و عکسی از جاشی روی صندلی راحتی کنار استخر بگیرد که نشان دهد او در تعطیلات بوده است.

چند روز بعد، جاشی با پوشه‌ای پر از عکس از راه رسید. در یک عکس او کنار استخر لمیده بود، در دیگری داشت ماشین مخصوص زمین گلف را می‌راند. در عکس بعدی یک طوطی روی دست‌هایش گذاشته بود و عکس دیگری هم در حال ماساژ گرفتن در سالن ماساژ داشت (با دو تکه خیار روی چشم‌هایش). حتی عکسی هم حین کنترل دوربین‌های امنیتی از او گرفته بودند.

هارن و همسرش خوشحال بودند و پسرشان هیجان زده. او متنی در مورد این تجربه در وبلاگش نوشت که همه‌جا پخش شد و همه آن را خواندند. اما به راستی چرا همه داستان جاشی را دوست داشتد؟ چون این ماجرا انتظارها را در هم شکسته بود. وقتی یک پسربچه حیوان عروسکی خود را در تعطیلات جا می‌گذارد، ما چه انتظاری داریم؟»

فهرست مطالب

۴۰ دقیقه
فصل یک: لحظات تعیین کننده
۵۲ دقیقه
فصل دوم: تفکر در لحظات
۵۲ دقیقه
لحظات تعالی - فصل سوم: لحظات اوج بسازید
۵۴ دقیقه
فصل چهارم: دستورالعمل‌ها را بشکنید
۳۸ دقیقه
لحظات بینش - فصل پنجم: به سمت حقیقت بلغزید
۵۵ دقیقه
فصل ششم: به سمت بینش خیز برداریم
۴۲ دقیقه
لحظات غرور - فصل هفتم: ارزش قائل شدن به دیگران
۴۱ دقیقه
فصل هشتم: تکثیر نقاط عطف
۵۹ دقیقه
فصل نهم: شجاعت را تمرین کنید
۴۸ دقیقه
لحظات ارتباط - فصل دهم: خلق لحظات مشترک
۷۴ دقیقه
فصل یازدهم: عمیق کردن پیوندها
۱۲ دقیقه
فصل دوازدهم: ساختن لحظات، مهم است - ضمیمه
 ۹ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۵۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند

برای دانلود کتاب صوتی قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قدرت لحظات؛ چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند
علی کنعانی کاشانی
۱۳۹۷/۹/۹
سلام
اصلا قصد این رو ندارم که از کار مهمی که انجام می‌دید نا امیدتون کنم یا زحمات خانم راوی رو زیر سوال ببرم ولی چون دوست دارم انتخاب این نوع کتابها و صوتی کردنشون ادامه پیدا کنه، قطعا تا انتقاد و بیشتر...
نشر نوین
۱۳۹۷/۹/۹
علی عزیز،
ممنون از نظرت و پیشنهادات خوبی که مطرح کردی. قطعا ما از انتقادات و نظرات همه دوستان برای بهتر شدنمون استفاده می کنیم.
امیدواریم کم و کاستی های ما باعث نشه که خوانندگان خوبی مثل شما از فاصله بیشتر...
sange sabur
۱۳۹۷/۸/۳۰
والا نمیدونم چی بگم که خانم روایت کننده آزرده نشه، با احترام به زحمتی که کشیدن شخصا این "روخوانی" رو نمیخرم، انتظار انتشار گزیده و منتخب از "اجرا" های عالی و ممتاز صوتی کتابها رو از کتابراه داشتم. به بیشتر...
moien Abbasi
۱۳۹۷/۹/۳
Perfect
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)