دانلود کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان

در کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان نوشته مصطفی رحماندوست، 31 داستان ویژه‌ی ماه اردیبهشت روایت می‌شود که کودکان و نوجوانان هر شب می‌توانند به یکی از این قصه‌ها گوش فرا دهند. این اثر برای گروه سنی «ج» و «د» مناسب است.

ضرب‌المثل یا زبانزد در ادبیات ما جایگاه بخصوصی دارند. هر مثلی به خودی خود تاریخ فشرده‌ای است که مردم امروزه را به ریشه‌های فرهنگی گذشته‌ی کشورمان پیوند می‌زند. مثل‌ها بسیار ارزشمندند، زیرا عمری به درازای عمر انسان دارند. آن‌ها گونه‌ای از بیان هستند که تاریخچه و داستانی پندآموز درون خود پنهان کرده‌اند.

مجموعه "مثل‌ها و قصه‌هایشان" به 12 ماه‌ سال بخش‌بندی شده و هر داستان آن، شامل مثلی ایرانی است و در دل هر داستان یکی، دو ضرب‌المثل گنجانده شده‌ و بچه‌ها را با ضرب‌المثل‌های ایرانی آشنا می‌کند.

همه‌ی داستان‌های این اثر، در گنجینه‌ی درخشان و مهم فرهنگ مردم ایران ریشه دارد. اصل داستان‌ها توسط نویسنده به نگارش درنیامده است. بلکه او روایت‌گر داستان‌هایی است که ضرب‌المثلی را پدید آورده‌اند. پرداختن به این قصه‌ها، به تقویت هویت ایرانی فرزندانمان کمک می‌کند و میان زندگی امروز آن‌ها و ریشه‌های دیروزشان پلی عاطفی برقرار می‌کند، تا ریشه‌های دیرپای فرهنگ این دیار در یاد آن‌ها همواره تازه بماند. این کتاب برای بزرگ‌ترها منبع قصه‌گویی و برای کودکان و نوجوانان مجموعه قصه‌ای شیرین، دل‌نشین و ایرانی است.

مصطفی رحماندوست، نویسنده برجسته ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در سال 1329 متولد شد. او مشهور به شاعر صد دانه یاقوت است که یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: فرهنگ آسان، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها، ترانه‌های نوازش و مجموعه شعرهای قصه پنج انگشت و بازی با انگشت‌ها.

در قسمتی از کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان می‌شنویم:

روزی بود، روزگاری بود. در یکی از روستاها دو خانواده‌ی فقیر همسایه بودند. یک روز زنِ یکی از این دو خانواده، یک گوشواره‌ی طلا خرید و به گوش‌هایش آویزان کرد. زن همسایه خیلی تعجب کرد. با خودش گفت: «آن‌ها هم که مثل ما چیزی ندارند. پس چه طور شده که این زن توانسته گوشواره‌ی طلا بخرد؟ از کجا آورده؟ حتماً باید زیر زبانش را بکشم تا بفهمم از کجا پول خرید گوشواره را به دست آورده است.»

آن روز صبح مثل هر روز دو زنِ همسایه کنار هم نشستند تا با هم حرف بزنند و هم کارهای خانه را انجام دهند. زنی که گوشواره‌ی طلا خریده بود، کنار حوض آب نشسته بود و مشغول شستن ظرف‌ها بود. زن همسایه‌اش هم مشغول پاک کردن سبزی‌ها بود. زن همسایه سر حرف را باز کرد و از وضع بد مالی شکایت کرد و گفت: «نمی‌دانم چه طوری زندگیم را بچرخانم. همیشه هشتم گرو نُه‌ام است. جوراب می‌خرم، کفش ندارم. تاپول جمع و جور می‌کنم که کفش بخرم، جورابم پاره شده.»

زنی که گوشواره خریده بود گفت: «راست می‌گویی. وضع خوبی نداریم. بیچاره مردهایمان که صبح تا غروب کار می‌کنند تا نان بخور نمیری توی سفره‌ی زن و بچه هایشان بگذارید.» زن همسایه که فرصت را مناسب می‌دید، گفت. «راستی مبارک باشد، گوشواره‌ی طلا خریده‌ای!» همسایه‌اش گفت: «خیلی ممنون. قابلی ندارد.»

زن همسایه گفت: «حتماً کسی گوشواره‌ها را به تو هدیه داده. و گرنه با این وضع بد مالی که تو نمی توانستی گوشواره بخری.» زن گوشواره دار گفت: «ای بابا! گور ندارم که کفن داشته باشم. چه کسی را دارم که برایم گوشواره هدیه بیاورد؟»

 ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۱۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۵ دقیقه
1 اردیبهشت: سبزی آش همسایه گوشواره گوشاشه همسایه
۶ دقیقه
2 اردیبهشت: همان طور که می‌زاید همان طور هم سرزا می‌رود
۷ دقیقه
3 اردیبهشت: رطب خورده منع رطب چون کند
۸ دقیقه
4 اردیبهشت: ریاضت کش بد اقبال پینه دوز جن‌ها گیرش می‌آید؟
۸ دقیقه
5 اردیبهشت: فواره چو بلند شود سرنگون شود
۷ دقیقه
6 اردیبهشت: طمع از نجاست سگ هم نجس‌تر است
۴ دقیقه
7 اردیبهشت: دعوا سر لحاف ملانصرالدین بود
۶ دقیقه
8 اردیبهشت: ایراد بنی اسرائیلی می‌گیری
۷ دقیقه
9 اردیبهشت: کاربوزینه نیست بخاری
۶ دقیقه
10 اردیبهشت: خروس اگر خروس باشد توی راه هم می‌خواند
۷ دقیقه
11 اردیبهشت: پیش از چوب غش و ریسه می‌رود
۷ دقیقه
12 ارديبهشت: پرسیدند خربزه می‌خوری یا هندوانه؟ گفت: هردواند
۷ دقیقه
13 اردیبهشت: حالا چه کسی زنگوله را به گردن گربه می‌اندازد
۷ دقیقه
14 اردیبهشت: حساب به دینار، بخشش به خروار
۵ دقیقه
15 اردیبهشت: عجب سرگذشتی داشتی کل على
۱۰ دقیقه
16 اردیبهشت: هم از گندم ری جامانده هم از خرمای بغداد
۴ دقیقه
17 اردیبهشت: هرکه با نوح نشیند چه غم از طوفانش
۵ دقیقه
18 اردیبهشت: قزانش سرنگون شد
۶ دقیقه
19 اردیبهشت: نخ را باید کوتاه گرفت
۵ دقیقه
20 اردیبهشت: آن مرحوم دیگر چه گفتند؟
۸ دقیقه
21 اردیبهشت: آن قدر شور بود که خان هم فهمید
۸ دقیقه
22 اردیبهشت: علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد
۹ دقیقه
23 اردیبهشت: درختی که در غیر فصل بار بدهد باید از ریشه درآورد
۴ دقیقه
24 اردیبهشت: عرعر خر را قبول داری؟
۵ دقیقه
25 اردیبهشت: قسم حضرت عباس را باور کنم یا دم خروس را؟
۹ دقیقه
26 اردیبهشت: سگ داند و پینه دوز در انبان چیست؟
۵ دقیقه
27 اردیبهشت: آستين نو، بخور پلو
۷ دقیقه
28 اردیبهشت: مثل سگ پشیمان است
۶ دقیقه
29 اردیبهشت: شکم گرسنه ایمان ندارد
۳ دقیقه
30 اردیبهشت: یک چوب دیگر بزنی هیچی
۸ دقیقه
31 اردیبهشت: زبان بنده قلم خداست

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان

نظرات کتاب صوتی قصه‌های اردیبهشت: مثل‌ها و قصه‌هایشان

نسرین محمدی
۱۳۹۹/۲/۳
عالی بود من تیر و اردیبهشت رو دانلود کردم هرشب قبل خواب برا دخترم‌ میزارمهم من هم دخترم واقعا لذت می‌بریم از شنیدنش، خیلی جالبه داستان هرمثل رو بدونی
Radin Davoodi
۱۳۹۹/۱/۱۲
واقعا خیلی خوبه ممنون بابت این تخفیفاتی که تو این زمان گذاشتین من هر شب برای پسرم داستان می‌خونم این کتاب‌های صوتی با صدای اساتید خیلی کمکم کرده.
مهدیه جلالی
۱۳۹۹/۸/۲۵
خیلی عالی و آموزنده بود من جلد‌های دیگه‌اش رو هم خواندم
حتما امتحان کنید👌👌👏
مشاهد همه نظرات (۱۳)
داستان نوجوان، داستان کودک، مجموعه مثل ها و قصه هایشان، کتاب مثل ها و قصه هایشان قصه های بهار، کتاب مثل ها و قصه هایشان اردیبهشت، ضرب المثل در قالب داستان، گروه سنی ج، گروه سنی د، ضرب المثل، ضرب المثل ها رایج در زبان فارسی، ضرب المثل های ایرانی، امثال، حکایت، ضرب المثل های قدیمی، ضرب المثل های معروف، ضرب المثل های زیبا، ضرب المثل های کهن، ضرب المثل های قدیمی با داستان، ضرب المثل های فارسی، ضرب المثل کودکانه با معنی، ضرب المثل خنده دار با داستان، مثل های پارسی، همه ی ضرب المثل های ایرانی، فرهنگ ایرانی، سخن قصار، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، دانلود قصه های کودکانه صوتی برای اندروید، قصه برای کودک، قصه های کودکان، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، قصه صوتی برای کودکان، داستان آموزنده، قصه کودکانه صوتی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان کودک و نوجوان، داستان اخلاقی