دانلود کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان

در کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان نوشته مصطفی رحماندوست، 31 داستان ویژه‌ی ماه فروردین‌ روایت می‌شود که کودکان و نوجوانان هر شب می‌توانند به یکی از این قصه‌ها گوش فرا دهند. این اثر برای گروه سنی «ج» و «د» مناسب است.

ضرب‌المثل یا زبانزد در ادبیات ما جایگاه بخصوصی دارند. هر مثلی به خودی خود تاریخ فشرده‌ای است که مردم امروزه را به ریشه‌های فرهنگی گذشته‌ی کشورمان پیوند می‌زند. مثل‌ها بسیار ارزشمندند، زیرا عمری به درازای عمر انسان دارند. آن‌ها گونه‌ای از بیان هستند که تاریخچه و داستانی پندآموز درون خود پنهان کرده‌اند.

مجموعه "مثل‌ها و قصه‌هایشان" به 12 ماه‌ سال بخش‌بندی شده و هر داستان آن، شامل مثلی ایرانی است و در دل هر داستان یکی، دو ضرب‌المثل گنجانده شده‌ و بچه‌ها را با ضرب‌المثل‌های ایرانی آشنا می‌کند.

همه‌ی داستان‌های این اثر، در گنجینه‌ی درخشان و مهم فرهنگ مردم ایران ریشه دارد. اصل داستان‌ها توسط نویسنده به نگارش درنیامده است. بلکه او روایت‌گر داستان‌هایی است که ضرب‌المثلی را پدید آورده‌اند. پرداختن به این قصه‌ها، به تقویت هویت ایرانی فرزندانمان کمک می‌کند و میان زندگی امروز آن‌ها و ریشه‌های دیروزشان پلی عاطفی برقرار می‌کند، تا ریشه‌های دیرپای فرهنگ این دیار در یاد آن‌ها همواره تازه بماند. این کتاب برای بزرگ‌ترها منبع قصه‌گویی و برای کودکان و نوجوانان مجموعه قصه‌ای شیرین، دل‌نشین و ایرانی است.

مصطفی رحماندوست، نویسنده برجسته ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در سال 1329 متولد شد. او مشهور به شاعر صد دانه یاقوت است که یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: فرهنگ آسان، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها، ترانه‌های نوازش و مجموعه شعرهای قصه پنج انگشت و بازی با انگشت‌ها.

در قسمتی از کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان می‌شنویم:

روزی بود، روزگاری بود. زمستان بود و هوا سرد. مردی ثروتمند با نوکرش توی اتاقی گرم نشسته بود. مرد که آماده می‌شد به میهمانی برود، با خودش گفت: «نمی‌دانم برف و باران می‌بارد یا نه. اگر باران ببارد، باید لباس مناسب‌تری بپوشم.»

بعد روبه نوکرش کرد و گفت: «آهای پسر! بلند شو برو بیرون ببین باران می‌بارد یا نه!»

نوکر که خیلی تنبل بود و نمی‌خواست از اتاق گرم بیرون برود، به اربابش گفت: «بیرون رفتن نمی‌خواهد. گربه مان الآن از بیرون آمده است. به پشت گربه دست بکش، اگر خیس باشد، باران می‌بارد، و اگر خشک باشد، باران نمی‌بارد.»
ارباب که دید نوکر راحت طلب و تنبل به حرفش گوش نداده است، ناراحت شد و دنبال بهانه‌ای گشت تا هر طور شده نوکرش را از اتاق بیرون کند.

ناگهان چشمش به تکه‌ای پارچه افتاد. به نوکرش گفت: «من باید دو ذرع از این پارچه را امروز برای میزبانم ببرم. برو وسیله‌ای را که با آن پارچه‌هایمان را اندازه می‌گیریم بیاور تا به اندازه‌ی دو ذرع از این پارچه ببُرم.» نوکر که هنوز دلش نمی‌خواست از جای خود تکان بخورد به اربابش گفت: «با همان دم گربه پارچه را اندازه بگیر. من بارها دم گربه را اندازه گرفته‌ام، درست نیم ذرع است. چهار تا دم گربه می‌شود دو ذرع.»

ارباب دیگر حسابی عصبانی شد و به سر نوکرش داد زد: «لااقل برو سنگ یک منی را بیاور تا با آن گندم‌ها را وزن کنم و برای آرد کردن به آسیاب بفرستم.» نوکر، پیش خودش گفت: «کارم ساخته است. اگر گندم را وزن کند، توی کیسه می‌ریزد و در این هوای سرد به من می‌گوید گندم را به آسیاب ببرم. کم بود جن و پری، یکی هم از دیوار پرید. باید هرطوری شده از این تصمیم پشیمانش کنم.»

 ۳ ساعت و ۸ دقیقه، ۱۸۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۵ دقیقه
1 فروردین: دم گربه نیم ذرع است
۶ دقیقه
2 فروردین: درخت گردکان با این بزرگی درخت خربزه الله اکبر
۶ دقیقه
3 فروردین: هرچیز که خوار آید یک روز به کار آید
۵ دقیقه
4 فروردین: آهسته که آسمان نداند
۵ دقیقه
5 فروردین: یک روز من یک روز استاد
۸ دقیقه
6 فروردین: دروغ از دروازه تو نمی‌آید
۵ دقیقه
7 فروردین: آنچه تو از رو می‌خوانی من از برم
۵ دقیقه
8 فروردین: گشتم صدوسی درہ ندیدم آدم دوسره
۵ دقیقه
9 فروردین: ما بادم کنده رفتیم اما شما هم دہ آباد کن نیستید
۵ دقیقه
10 فروردین: اگه تو کلاغی منم بچه کلاغم
۸ دقیقه
11 فروردین: اگر پیش همه شرمنده‌ام پیش دزد رو سفیدم
۶ دقیقه
12 فروردین: بابات هم همین زبان درازی‌ها را داشت که مجبور شدم بخورمش
۶ دقیقه
13 فروردین: با شیطان ارزن کاشته
۶ دقیقه
14 فروردین: شتر را خواستند نعل کنند، قورباغه هم پایش را بلند کرد
۵ دقیقه
15 فروردین: از کیسه‌ی خلیفه می‌بخشد
۹ دقیقه
16 فروردین: فوت کوزه گری است
۶ دقیقه
17 فروردین: خود کرده را تدبیر نیست
۸ دقیقه
18 فروردین: نوبت تو شد بجنبان ریش را
۶ دقیقه
19 فروردین: بشنو و باور نکن
۸ دقیقه
20 فروردین: یک کلاغ چهل کلاغ
۵ دقیقه
21 فروردین: هم چوب را خورد هم پیاز را هم پول داد
۷ دقیقه
22 فروردین: من زینب زیادی‌ام
۵ دقیقه
23 فروردین: آدم گرسنه سنگ را هم می‌خورد
۷ دقیقه
24 فروردین: روغن ریخته را نذر امامزاده کرده
۶ دقیقه
25 فروردین: نیش عقرب نه از ره کین است
۶ دقیقه
26 فروردین: رمال اگر غیب می‌دانست گنج پیدا می‌کرد
۵ دقیقه
27: فروردین: فردا من این ده روز را زیر و رو می‌کنم
۶ دقیقه
28 فروردین: از آن‌هاست که نان را پشت در می‌مالند
۵ دقیقه
29 فروردین: بلبل زردآلو خورده بهتر از این نمی‌خواند
۵ دقیقه
30 فروردین: نرود میخ آهنی در سنگ
۷ دقیقه
31 فروردین: ملانصرالدين الاغی را که سوارش شده حساب نمی‌کند

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان

نظرات کتاب صوتی قصه‌های فروردین: مثل‌ها و قصه‌هایشان

نسرین محمدی
۱۳۹۹/۴/۴
عالی بود بعضی‌ها رو اصلا نشنیده بودم واقعا هم‌تازگی داشتن هم آموزنده بودن
حسین سوری
۱۳۹۹/۲/۴
کتاب پر محتوی و با ارزشی میباشد و همچنین گوینده‌های توانا و خوش صدا نقل میکنند بسیار عالی
سعیده حیدری
۱۳۹۸/۹/۶
خیلی خوب بود. بسیاری از ضرب المثل هایش رو نشنیده بودم واقعا برام تازگی داشت 👍👍👍
مشاهد همه نظرات (۱۵)
داستان نوجوان، داستان کودک، مجموعه مثل ها و قصه هایشان، کتاب مثل ها و قصه هایشان قصه های بهار، کتاب مثل ها و قصه هایشان فروردین، ضرب المثل در قالب داستان، گروه سنی ج، گروه سنی د، ضرب المثل، ضرب المثل ها رایج در زبان فارسی، ضرب المثل های ایرانی، امثال، حکایت، ضرب المثل های قدیمی، ضرب المثل های معروف، ضرب المثل های زیبا، ضرب المثل های کهن، ضرب المثل های قدیمی با داستان، ضرب المثل های فارسی، ضرب المثل کودکانه با معنی، ضرب المثل خنده دار با داستان، مثل های پارسی، همه ی ضرب المثل های ایرانی، فرهنگ ایرانی، سخن قصار، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، دانلود قصه های کودکانه صوتی برای اندروید، قصه برای کودک، قصه های کودکان، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، قصه صوتی برای کودکان، داستان آموزنده، قصه کودکانه صوتی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان کودک و نوجوان، داستان اخلاقی