دانلود کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز

کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز اثر ازوپ، دربردارنده‌ی 5 داستان‌ زیبا و آموزنده‌ است که با زبانی ساده، دل‌نشین و تخیلی آزاد برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» روایت می‌شود.

لک لک ساده و درستکاری در کنار دریاچه‌ای زندگی می‌کرد و در نزدیکی او گروهی از مرغ‌های ماهی‌خوار بدجنس و پرخور لانه کرده بودند. یک روز که هوا بارانی بود، مرغ‌های ماهی‌خوار نتوانستند از دریاچه ماهی بگیرند و تصمیم گرفتند تا به یک مزرعه که در آن نزدیکی بود، بروند و دانه‌هایی که کشاورز تازه کاشته بود را بخورند و از لک لک هم دعوت کردند تا همراه آن‌ها به آن‌جا برود. لک لک اول قبول نکرد و گفت این کار درستی نیست ولی بالاخره قبول کرد و رفت. آن‌ها انگار به میهمانی آمده باشند، تند تند مشغول برچیدن و خوردن دانه‌ها شدند. ولی یک مرتبه متوجه شدند که پاهایشان توی یک دام که کشاورز برای چنین روزی پهن کرده بود گیر افتاده و گرفتار شده‌اند. کشاورز که از دور یواشکی مراقب آن‌ها بود فورا خودش را به دام رساند تا به حساب آن‌ها برسد و...

آیا می‌دانید که چه اتفاقی برای لک لک می‌افتد؟ برای دانستن عاقبت کار لک لک و درس‌های زیبایی که این 5 داستان در پایان به ما انسان‌ها می‌دهد این کتاب صوتی را بشنوید.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز می‌شنویم:

لک لک حیرت زده شد و گفت: "دزدی! من نمی‌دانستم کاری که می‌کنم دزدی است!"
مرد کشاورز فریاد زنان گفت: "بله! و تو هم باید مثل آن‌ها تنبیه بشوی."
بعد کشاورز با خودش فکری کرد و گفت: "این ماهی‌خوارهای بدجنس هر سال به اینجا می‌آیند و مزرعه من را زیر و رو می‌کنند، تازه ماهی‌ها هم از دست‌شان آسایش ندارند. من هم آن‌ها را به بازار می‌برم و می‌فروشم."
لک لک شروع به گریه کرد. مرد کشاورز دلش کمی به رحم آمد و گفت: "تو چون لک لک هستی و برای بار اول این کار را کرده‌ای و پشیمان هم شده‌ای چند روزی پیش من می‌مانی و گرسنگی می‌کشی تا باید یاد بگیری که دیگر دنبال هر گروهی راه نیفتی و با هر کسی دوستی نکنی."

 ۲۷ دقیقه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
لک لک و مرد کشاورز
۴ دقیقه
عقاب و زاغ
۴ دقیقه
سگ طمعکار
۶ دقیقه
پند باارزش
۷ دقیقه
هیزم شکن راستگو
۲ دقیقه
دیک داک

راهنمای دانلود کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز

برای دانلود کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  لک لک و مرد کشاورز