دانلود کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب

کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب نوشته‌ی تام هنکس، دربردارنده‌ی چندین داستان کوتاه و کلاسیک است که ابتدا سرگذشت شخصیت‌ها را روایت و در ادامه دنیای آن‌ها را موشکافى مى‌کند تا زیر و بم‌هاى زندگی‌شان را به تصویر بکشد. این کتاب در رتبه‌های بالای آثار داستانی پرفروش در سایت نیویورک تایمز و آمازون قرار دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب:

تام هنکس (Tom Hanks)، هنرپیشه مشهور و محبوب آمریکایی با نگارش کتاب ماشین تحریر عجیب (Uncommon type)، به همگان نشان داد که علاوه بر مهارت فوق‌العاده‌اش در بازیگری، در نویسندگی نیز بسیار قدرتمند و تواناست. او در داستان‌های این کتاب شخصیت‌هایی چند وجهی را به نمایش می‌گذارد و مثل یک نویسنده‌ی خبره، احساسات انسان‌ها را در قالبی طنز و تراژدی به تصویر می‌کشد.

عنوان و موضوع این کتاب به دلیل علاقه‌ی ویژه‌ی هنکس به ماشین‌تحریرهای قدیمی و کهنه انتخاب شده که حضورشان در داستان‌ها گاهی پررنگ و اساسی است و گاهی نیز ظریف است. داستان‌هایی که بى‌شباهت به کلکسیون ماشین تحریرِ هنکس که در خانه جمع آوری کرده، نیست؛ کلکسیونی در انواع طرح‌ها، مدل‌ها و رنگ‌ها که به سال‌هاى دور یا نزدیک تعلق دارد. ماشین تحریرهایی که در جامعه‌ی امروزی در نقش اشیایی تزیینی و یا شئ نوستالژیک هستند.

زمان و مکان دو مولفه‌ی اصلی داستان‌های این مجموعه است که به روشنی قابل لمس هستند. هنکس با برگشتن به زمان‌های قبل، فضایى گرم و صمیمى را ایجاد می‌کند. فضایى که شاید براى مخاطب ایرانى از طریق حافظه‌ى تصویرى به جا مانده از فیلم‌هاى دهه‌هاى گذشته‌ی آمریکا قابل تصور باشد. خانه‌هایى پر از عطر خوش آرامش و آسایش، خانه‌هایى با کاغذ دیوارى‌هاى زیبا و به یاد ماندنی و خیابان‌هاى پهن و شلوغ. این‌ها در تمام جوامع مختلف دستاویزهایى براى خاطرنشان کردن حس دلبستگی و آسودگى هستند.

اما مولفه‌ی دوم یعنی مکان، شاید براى ایرانیان تا حدى غریب باشد. از آن رو که هنکس با بهره‌گیری از مکان‌ها کوشیده حسى ناب را در مخاطب پدیدار کند و این امر تنها با همخوانى فرهنگى صورت می‌گیرد. همان‌طور که حس نوستالژیک پنهان شده در مکان‌هایى مانند کاخ سعدآباد، موزه‌های تهران، میدان آزادى، دربند و فرحزاد و یا شمس‌العماره براى مخاطبان خارجی قابل لمس نیست.

اما هیچ‌کدام از این موارد نتوانسته به ارتباط شما با نویسنده و داستانش لطمه وارد کند و در انتها این شما هستید که ذهن و مهارت داستان‌پرداز و طنز هنکس را مورد ستایش قرار می‌دهید و بدون تردید، پایان دادن به دنیاى عجیب، دوست داشتنى و ملموسِ این ماشین تحریر برایتان سخت خواهد بود.

تام هنکس را بیشتر بشناسیم:

تام هنکس، هنرپیشه، کارگردان، کمدین و نویسنده‌ی محبوب آمریکایی است که با فیلم‌های شاهکار و درخشانی مانند نجات سرباز رایان، فارست گامپ، مسیر سبز و کاپیتان فیلیپس در سینما شناخته شد.

تام هنکس دوران درخشانی در طول بازیگری خودش داشته است. او 6 بار نامزد اسکار، 8 بار نامزد گلدن گلوب و 4 بار نامزد بفتا شد. هم‌چنین 2 اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، 3 گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم درام و 1 گلدن کلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم کمدی یا موزیکال و چندین جایزه‌ی معتبر دیگر در کارنامه‌ی کاری خود دارد. هنکس یکی از بزرگ‌ترین بازیگران پردرآمد برای فیلم‌ها در هالیوود به شمار می‌آید.

در قسمتی از کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب می‌شنویم:

اولین پرواز کِنى با هواپیما شگفت‌انگیزترین رویداد زندگى‌اش بود. احساس مى‌کرد سرش از هوا پر شده و نفسش کم مى‌آید. خورشید از همیشه درخشان تر بود و کِنى خوشحال از اینکه عینک آفتابى زده.

اعتراف مى‌کنم شهر نیویورک کلان شهر است، البته نه بدون جادو. وقتى خورشید پشت برج‌ها مى‌رود و از پختن پیاده‌‌رو دست بر مى‌دارد، آدم مى‌تواند پشت یکى از میزهایى که در پیاده‌رو است، بنشیند و نوشیدنى کوکتل سفارش دهد.

هروقت به مردم مى‌گویم سمت پنهان ماه را دیده‌ام، مى‌گویند: «منظورت سمت تاریک ماه است؟» مثل این است که دارت وِیدر یا پینک فلوید را اشتباه تلفظ کرده باشم. در واقع نور خورشید یکسان به هر دو سمت ماه مى‌رسد، فقط در مقاطع زمانى متفاوت.

 ۱۴ ساعت و ۳۰ دقیقه، ۸۱۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۷ دقیقه
سه هفته‌ی خسته‌کننده - بخش اول
۴۰ دقیقه
سه هفته‌ی خسته‌کننده - بخش دوم
۲۸ دقیقه
شب کریسمس 1953 - بخش اول
۳۴ دقیقه
شب کریسمس 1953 - بخش دوم
۳۰ دقیقه
سیاحتی در شهر نور - بخش اول
۲۸ دقیقه
سیاحتی در شهر نور - بخش دوم
۱۱ دقیقه
امروز در شهر با هنک فیست - فیلی در اتاق چاپ
۲۵ دقیقه
به مارس خوش آمدید - بخش اول
۲۶ دقیقه
به مارس خوش آمدید - بخش دوم
۳۵ دقیقه
یک ماه در خیابان گرین - بخش اول
۳۶ دقیقه
یک ماه در خیابان گرین - بخش دوم
۳۰ دقیقه
آلن بین به علاوه‌ی چهار
۱۲ دقیقه
امروز در شهر با هنک فیست - ازاد در نیویورک
۳۰ دقیقه
معرفی بازیگران - بخش اول
۲۶ دقیقه
معرفی بازیگران - بخش دوم
۳۲ دقیقه
یک آخر هفته‌ی استثنایی - بخش اول
۲۹ دقیقه
یک آخر هفته‌ی استثنایی - بخش دوم
۲۷ دقیقه
یک آخر هفته‌ی استثنایی - بخش سوم
۴۰ دقیقه
مکاشفات قلب من
۱۴ دقیقه
امروز در شهر با هنک فیست - بازگشت از بازگشت به گذشته
۲۶ دقیقه
گذشته برای ما مهم - بخش اول
۳۲ دقیقه
گذشته برای ما مهم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
گذشته برای ما مهم - بخش سوم
۲۵ دقیقه
پیش ما بمانید - بخش اول
۲۴ دقیقه
پیش ما بمانید - بخش دوم
۲۶ دقیقه
پیش ما بمانید - بخش سوم
۲۳ دقیقه
برو سراغ کاستاس - بخش اول
۲۹ دقیقه
برو سراغ کاستاس - بخش دوم
۲۴ دقیقه
برو سراغ کاستاس - بخش سوم
۱۱ دقیقه
امروز در شهر با هنک فیست - اسپرانزای اوانجلیست شما
۲۱ دقیقه
استیو وانگ حرف ندارد - بخش اول
۲۷ دقیقه
استیو وانگ حرف ندارد - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب

برای دانلود کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ماشین تحریر عجیب
Alireza .
۱۳۹۹/۱/۲۴
کتاب خوبی بود، ممنون.
saeed keikha
۱۳۹۹/۱/۲۶
کتاب رو با کنجکاوی خربدم صدای رضا عمرانی هم به جذاببت کتاب افزوده. ممنون از کتابراه.
Melika Rahimi
۱۳۹۹/۴/۸
خیلی کتاب خوبی بود و صدای اقای رضا عمرانی عالی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)