دانلود کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست

کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست، اثر جنیس هلدن و استاتیس اورامیدیس، دربردانده‌ی روایت‌های حیرت‌آوری از افرادی‌ست که مرگ را از نزدیک به‌ علت غرق‌ شدن تجربه کرده‌اند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه آوا تولید شده است.

در جهان و در هر دقیقه بیش از دو نفر و به طور کلی هر سال حدود یک میلیون و دویست هزار انسان به علت غرق شدن جان خود را از دست می‌دهند. این موارد شامل حوادث در حین شنا، فرو رفتن در آب، بلایایی مانند سیل و طغیان رودخانه‌ها، حوادث کشتی و خودکشی هستند. حداقل در برخی گروه‌های سنی از میان هر چهار نفری که غرق می‌شوند یک نفر می‌میرد و به این ترتیب آمار افراد غرق شده به چهار میلیون و هشتصد هزار نفر می‌رسد. این افراد تحت مراقبت بخش اورژانس صدمات غیر مهلک ناشی از غرق شدگی قرار می‌گیرند. تحقیقات نشان می‌دهد که حدود یک نفر از پنج فردی که زنده می‌ماند گزارش نزدیک شدن به مرگ را داده است که حالتی درونی از هشیاری است که به عنوان تجربه نزدیک به مرگ شناخته می‌شود.

در بیشتر موارد تجربه‌های نزدیک به مرگ عمیق بوده و اثرات پایدار و طولانی مدتی در زندگی تجربه کنندگان بر جای می‌گذارند. شاید این تجربه کنندگان تجربه‌های خود را برای متخصصین احیای خود بگویند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که چگونگی واکنش متخصصان به این موضوع می‌تواند مسیر درک تجربه نزدیک به مرگ را در ادامه زندگی به سمت خوب یا بد بکشاند.

کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست (near death experiences while drowning) دو هدف دارد. هدف اول آشنا کردن متخصصان احیا و کادر پزشکی با پژوهش‌های صورت گرفته در مورد تجربه‌های نزدیک به مرگ و به طور خاص تجربیاتی که هنگام غرق شدن روی ‌می‌دهند.

هدف دوم آموزش این متخصصان برای ارائه پاسخ‌های کمک کننده و یاری بخش در هنگام مواجه شدن با فردی که نجات یافته و گزارش تجربه نزدیک به مرگ می‌دهد.

جنیس هلدن (Janice Miner Holden) و استاتیس اورامیدیس (Stathis Avramidis) برای رسیدن به این اهداف موارد زیر را در نوشتن کتاب مدنظر قرار داده‌اند:

- ارائه یافته‌های منتشر شده در مورد محتوا و تاثیرات بعدی این تجربیات به طور کلی و در مورد تجربه‌های افراد در حال غرق شدن به طور خاص.

- ارائه 22 گزارش از تجربیات نزدیک به مرگ افرادی که در نتیجه غرق شدن این تجربه را پشت سر گذاشته‌اند.

- ارائه توصیه‌هایی از جانب متخصصین و محققین در این زمینه، به طوری که افراد حرفه‌ای غریق نجات بتوانند از آن‌ها در جهت نجات و درک قربانیان غرق شده‌ای که تجربه نزدیک به مرگ داشته‌اند کمک بگیرند.

در قسمتی از کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست می‌شنویم:

سال‌ها پیش در جوانی که از اعضای خدمه در یکی از کشتی‌های سلطنتی در بندر پورتماث بودم، بعد از پارو زدن در قایقی کوچک، سعی کردم که کناره آن قایق را به یکی از دریچه‌های حلقه‌ای کشتی ببندم. با خونسردی احمقانه‌ای به روی یکی از دیواره‌های لبه کشتی پا گذاشتم که باعث شد قایق واژگون شود و من به آب بیفتم. من شنا کردن بلد نبودم، به همین دلیل شروع کردم به تقلا کردن برای اینکه لبه قایق یا پارو را بگیرم. دیده‌بان کشتی متوجه این اتفاق نشد. وقتی که با چند موج به عقب کشتی فرستاده شدم مردی در دکل جلوی کشتی مرا دید و متوجه دست و پا زدن من شد و زنگ خطر را به صدا درآورد. ستوان یکم، فوری و با شجاعت تمام، به آب پرید. بعد از او نجار هم این کار کرد و توپچی با عجله بر قایقی سوار شد و به‌دنبال آن‌ها پارو زد.

تلاش من برای زنده ماندن بی‌نتیجه ماند. آب زیادی خورده بودم. خیلی زود خسته شدم و به زیر آب رفتم. تمام امیدم را از دست داده بودم و تقلّاهای من برای زنده ماندن بی‌ثمر بود. سپس احساس کردم که غرق شده‌ام. فردی که در حال غرق شدن است، در این وضعیت دشوار و آشفته، به هر کاهی روی آب هم دست دراز می‌کند تا آن را بگیرد و نجات یابد... . با این حال، بعد از غرق‌ شدنم حقایق و رویدادهایی را مشاهده کردم که همه آن‌ها در ذهن من آن‌قدر تازه هستند که گویی دیروز اتفاق افتاده‌اند.

از لحظه‌ای که تمام تلاش و تقلاهای من متوقف شد، احساس آسودگی خیالِ بی‌نظیری جایگزین احساس ترس و آشفتگی من شد. شاید بتوان گفت به غرق‌ شدنم بی‌اعتنا شدم؛ چرا که غرق‌ شدن، در آن حالت، دیگر به‌ نظر من بد نبود و دیگر به نجات‌ پیدا کردن فکر نمی‌کردم و دیگر درد جسمانی هم نداشتم. از طرف دیگر، احساسات و هیجانات من تا حدی مطلوب بودند. احساسی شبیه به احساس کرختیِ خواب ناشی از خستگی داشتم. حواس من از کار افتاده بود، ولی ذهنم همچنان بیدار بود و حتی به‌ نظر می‌رسید که فعالیت‌های ذهنم تقویت شده است. این فعالیت‌ها آن‌قدر زیاد بود که نمی‌توان شرح داد. افکار، در آن حالت، پشت سر هم می‌آمدند طوریکه توصیف آن غیرممکن است و برای افرادی که آن را تجربه نکرده باشند تصور آن نیز غیرممکن است. افکاری که حتی امروز هم تا حد زیادی می‌توانم به خاطر بیاورم. سختی و رنجشی که در پیِ تجربه‌ام آمد، تقلای آن افراد (همان دو نفری که برای نجاتم به آب پریدند)، تأثیری که شرح این رویداد روی پدر مهربانم می‌گذارد و شیوه بیان این رویداد برای افراد خانواده و هزاران چیز دیگر که به خانواده‌ام مربوط می‌شود اولین بازتاب‌های افکاری بودند که منعکس می‌شدند. من همه جوش‌وخروش و خطرپذیری پسرانه خود را از دست داده بودم.

 ۳ ساعت و ۳۱ دقیقه، ۲۰۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۹ دقیقه
مقدمه
۷ دقیقه
تجربه‌های نزدیک به مرگ افرادی که در حال غرق شدن بوده‌اند
۸ دقیقه
داستان اول: دیگر امیدی به نجات یافتن نداشتم
۱۰ دقیقه
داستان دوم: پسر تو در جشن تولد هجده سالگی‌اش می‌میرد
۶ دقیقه
داستان سوم: یکی از آن وجودها از من پرسید که آیا حاضرم با آنها بروم؟ و من گفتم نه!
۱۴ دقیقه
داستان چهارم: آن نور به من گفت که در مورد عشق بیاموز و به دیگران کمک کن
۶ دقیقه
داستان پنجم: من مادرم را دیدم که فریاد می‌زد، گریه می‌کرد و به غریق نجات التماس می‌کرد که به من کمک کند
۴ دقیقه
داستان ششم: دیدم که زندگی‌ام از جلوی چشمانم گذشت
۵ دقیقه
داستان هفتم: من همیشه فکر می‌کردم غرق شدن، مرگ وحشتناکی است، اما اشتباه می‌کردم
۹ دقیقه
داستان هشتم: آن‌ها با هم توافق کردند که هر کدام زودتر مرد در صورت وجود حیات پس از مرگ، به فردی که هنوز زنده است اطلاع دهد
۷ دقیقه
داستان نهم: تام سایر پرواز نکرد، من چطور این کار را بکنم؟
۷ دقیقه
داستان دهم: من و پدرت فکر کردیم که فرشته‌ای آن روز تو را از آب بیرون کشید
۱۷ دقیقه
داستان یازدهم: موفقیت‌هایی که به نظر ما مهم هستند لزوما در هنگام مرور زندگی مهم نیستند
۸ دقیقه
داستان دوازدهم: باید برگردی، کارهایی داری که باید انجام دهی
۱۵ دقیقه
داستان سیزدهم: فرشته به من گفت این موضوع را به کسی نگو
۳ دقیقه
داستان چهاردهم: من با قلبم می‌شنوم و چیزهایی را درک می‌کنم
۲ دقیقه
داستان پانزدهم: من برادر کوچک خودم را دیدم؛ او همان جایی بود که من بودم
۳ دقیقه
داستان شانزدهم: وقتی نجات غریق به من تنفس دهان به دهان داد، من از تونل پایین آمدم و به بدنم بازگشتم
۴ دقیقه
داستان هفدهم: وقتی که غریق نجات در حال احیای من بود، دیدم که برادرم از میان مردم فرار کرد و به دستشویی عمومی رفت و پشت در پنهان شد
۴ دقیقه
داستان هجدهم: مردی که هیچ کس نمی‌توانست او را ببیند، تا روزی که بیمارستان را ترک کردم کنار من ماند
۱۱ دقیقه
داستان نوزدهم: حضوری از نور به من گفت چیزهای زیادی هست که باید در زندگی انجام دهی و هنوز نوبت تو نرسیده است
۴ دقیقه
داستان بیستم: هر دوی ما یک تجربه (نزدیک مرگ) زیر آب داشتیم
۸ دقیقه
داستان بیست و یکم: خداوند به من گفت: آرام باش زمانی خواهد رسید که والدین و دوستان تو آن را بهتر درک می‌کنند
۸ دقیقه
داستان بیست و دوم: کسی متوجه نشد که چطور آدری می‌دانست که خواهر راهبه بدن بیهوش او را از بخش اورژانس به بخش مراقبت‌های ویژه برد...
۲۲ دقیقه
یافته‌های توصیفی

راهنمای دانلود کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست

برای دانلود کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مرگ پایان هشیاری نیست

نظرات کتاب صوتی مرگ پایان هشیاری نیست

alireza afkhami
۱۳۹۸/۴/۲۷
سلام به دوستان عزیز
فقط از جهت انجام وظیفه و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه عرض میگنم که این ‌کتاب بسیار سطحی است و شامل گفتار تقریبا مشابهی از سوی افرادی است که تجارب نزدیک به مرگ داشته اند، حاوی هیچ نکته بدیعی نیست و تکرار مکرراتی است که تا کنون بارها شنیده اید
عباس حیدری رامشه
۱۳۹۸/۱/۲۱
کتابی بسیار زیبا با صدای پر احساس آقای زرینی. سرگذشتهایی حیرت انگیز و جادویی و در عین حال واقعی. در این زمینه به دوستان بزرگوار توصیه میکنم کتاب بهشت برین حقیقت دارد اثر دکتر ایبن الکساندر را هم مطالعه کنند.
مسعود طرقی جعفری
۱۴۰۰/۱/۱۶
به نظرم کتاب عالی بود. مرگ برای خیلی از افراد منفی و استرس زاست. ولی اگر آدم خوبی باشی و به حق کسی را نخوری مرگ برای تو مثبت و پر از آرامش است. این جور کتاب‌ها به آدم انرژی مثبت می‌دهد.
مشاهد همه نظرات (۱۳)