دانلود کتاب صوتی معمای قطب نما


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی معمای قطب نما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی معمای قطب نما

کتاب صوتی معمای قطب نما نوشته امیر د. آتسل، به صورت علمی و تاریخی و با زبانی ساده چگونگی کشف و اختراع قطب‌نما را بیان می‌کند.

قُطب‌نما وسیله‌ای‌ کاربردی برای تعیین جهت و جهت‌یابی است. قطب‌نما یک وسیله کوچک است که از یک صفحه 360 درجه‌ای و یک عقربه ساخته شده و به خاطر خاصیت مغناطیسی می‌توان به وسیله آن جهت‌یابی کرد. قطب‌نما یکی از مهم‌ترین ابزاری است که هر یک از طبیعت گردان باید با خود همراه داشته باشند و طریقه استفاده از آن را نیز بدانند. این وسیله با استفاده از میدان مغناطیسی زمین جهت قطب شمال را نشان می‌دهد که در حقیقت شمال مغناطیسی زمین است؛ که با شمال حقیقی مقداری فاصله دارد. زاویه بین شمال حقیقی و شمال مغناطیسی، میل مغناطیسی نامیده می‌شود. امروزه برای تعیین شمال حقیقی از قطب‌نماهای پیشرفته‌تری مانند قطب‌نمای ژیروسکوپی استفاده می‌شود.

قطب‌نما بعد از چرخ مهم‌ترین اختراع فنی بشر است. وسیله‌ای که تحولات زیادی در سفرهای تجاری و بازرگانی ایجاد کرد. قطب نما در روزگاران کهن ابداع شد ولی مثل دیگر اختراعات دوران باستان سال‌ها طول کشید تا همه مخصوصا دریانوردان به ارزش آن پی ببرند. جهان بعد از گذر ده‌ها سال از سال 1280 شاهد رونق دادوستد و افزایش قدرت دریایی کشورهایی چون اسپانیا، ونیز و بریتانبا بود که برخی از تاریخدانان علت این تحول عظیم را قطب‌نمای مغناطیسی می‌دانند.

در قسمتی از کتاب صوتی معمای قطب‌نما می‌شنویم:

«راستی، دریانوردان عصر باستان در روزگار پیش از اختراع قطب‎نما راه‌شان را در دریا چگونه پیدا می‌کردند؟ برطبق افسانه‌ای که برخی افراد نا آشنا با دریا و خلاقیت انسان در میان انسان‌ها پراکنده‌اند، دریانوردان عصر باستان، کار دریانوردی را با حرکت در امتداد خط ساحلی به انجام می‌رساندند...»

 ۵ ساعت و ۳۱ دقیقه، ۳۰۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
پیشگفتار
۱۷ دقیقه
فصل اول: معمای قطب‌نما
۲۴ دقیقه
فصل دوم: نشانه‌ها در دریا و آسمان - بخش اول
۱۹ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۱۶ دقیقه
فصل سوم: دانته
۲۶ دقیقه
فصل چهارم: چلچراغ اتروسک‌ها
۲۳ دقیقه
فصل پنجم: آمالفی
۲۵ دقیقه
فصل ششم: شبح فلاویو جویا
۲۵ دقیقه
فصل هفتم: ماهی و لاک‌پشت از سنگ‌آهن مغناطیسی
۲۰ دقیقه
فصل هشتم: ونیز - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل نهم: مارکوپولو
۱۶ دقیقه
فصل دهم: نقشه‌ی دریای مدیترانه آماده می‌شود
۲۲ دقیقه
فصل یازدهم: انقلاب در دریانوردی - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم
۱۶ دقیقه
نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب صوتی معمای قطب نما

برای دانلود کتاب صوتی معمای قطب نما و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  معمای قطب نما