دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول)

کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول) اثری جذاب و ماندگار از عبداللطیف طسوجی، به قصه‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف سفر می‌کند و سرشار از حکایت‌های آموزنده و نکات پندآموز و اخلاقی است.

این اثر یکی از کتاب‌های کهن و باارزش و بهترین یادگاری‌ست که از آداب و رسوم قدیم مشرق زمین باقی مانده، مجموعه‌ای از افسانه‌ها و قصه‌های قدیم ایران و هند و سرزمین‌های عربی که در آن، احوال و آداب و رسوم مردم ایران و هند و عرب آمده است.

هزارویک‌ شب پس از ادیسه‌ی هومر، تنها اثر داستانی جهان است که یکسره از سفر پدید‌ آمده. این اثر جذاب و شنیدنی در طی 300 سالی که پای بر جهان گذاشته، با تأثیر به سزایی در فرهنگ بشری همراه بوده است. این تأثیر را می‌توان در کارتون‌های سینمایی، موسیقی، تئاتر، هنر پاپ و سبک‌های ادبی‌ مشاهده کرد.

در زمان‌های قدیم دو برادر به اسم‌های شاه زمان و شهرباز بودند که همسرانشان به آن‌ها خیانت کردند و این موضوع باعث رنجش آنان شد. شاه زمان ترک پادشاهی می‌کند و راهی دیار برادر می‌شود، شاه شهرباز هم به انتقام خیانت همسرش بر آن می‌شود تا از آن پس هر شب دختری را به نکاح خود درآورد و در صبح روز بعد دستور قتل او را صادر کند. این داستان ادامه پیدا می‌کند تا اینکه شهرزاد دختر وزیر به همسری او در می‌آید. شهرزاد دختری زیرک بود و در قصه‌گویی مهارت داشت. شهرزاد برای نجات جان خود از قصه‌گویی کمک می‌گیرد و این قصه‌گویی‌ها هرشب ادامه پیدا می‌کند...

در دل قصه‌ها و ماجراهایی که شهرزاد روایت می‌کند، همه‌ی مردم جامعه، از قبیل: پادشاهان، بازرگانان، زنان و غلامان و حتی مردم کوچه و بازار، وجود دارند. هم‌چنین قصه‌هایی از زبان حیوانات نیز در این اثر شرح داده می‌شود.

تاریخ مشخصی از نگارش این کتاب باارزش وجود ندارد، زمان تقریبی آن متعلق به دوره‌ی هخامنشی و در هند است. این اثر قبل از حمله اسکندر به ایران به زبان سانسکریت ترجمه شد و در زمان هارون الرشید به عربی برگرداننده شد و بعد از آن نسخه اصلی آن از بین رفت. یک سوم کتاب هزار و یک شب در سال 1259 هجری قمری و در زمان محمدشاه توسط ملا عبدالطیف طسوجی به فارسی ترجمه شد و بعدها میرزا علی سروش اصفهانی اشعاری به فارسی برای داستان‌هایش سرود. در قرن 18 میلادی و در سال 1704 «هزار و یک شب» به زبان فرانسه ترجمه و در سال 1885 نسخه انگلیسی آن عرضه شد. این کتاب تاثیر بسیاری روی بسیاری از نویسندگان اروپایی از جمله جیمز جویس، گوته، بورخس و... گذاشت.

عبداللطیف طسوجی، نویسنده، مترجم و از فاضل‌های دوره فتحعلی شاه بود. او در سال 1259 به دستور شاهزاده بهمن میرزا ترجمه هزار و یک‌ شب از عربی به فارسی را شروع می‌کند. علم ادبی او در زمان خودش به قدری بوده که لغت‌نامه برهان قاطع را اصلاح کرد. محمدعلی خان اصفهانی، متخلص به سروش، هم او را در این راه و در تبدیل اشعار عربی به فارسی همراهی کرد. سرانجام در سال 1261 برای اولین بار در چاپخانه سنگی تبریز هزار و یک شب چاپ می‌شود و تا به امروز هم از همان نسخه طسوجی استفاده می‌شود.

 ۱۴ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۸۱۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۴۰۰۰ ت - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
حکایت شهباز و برادرش شاه زمان
۳۰ دقیقه
شب اول تا چهارم
۳۹ دقیقه
شب پنجم تا هشتم
۳۸ دقیقه
شب نهم تا دوازدهم
۳۸ دقیقه
شب سیزدهم تا شانزدهم
۳۰ دقیقه
شب هفدهم تا بیستم
۳۶ دقیقه
شب بیست و یکم تا بیست و چهارم
۳۱ دقیقه
شب بیست و پنجم تا بیست و هشتم
۳۰ دقیقه
شب بیست و نهم تا سی و دوم
۳۸ دقیقه
شب سی و سوم تا سی و ششم
۳۵ دقیقه
شب سی و هفتم تا چهلم
۳۸ دقیقه
شب چهل و یک تا چهل و چهارم
۴۱ دقیقه
شب چهل و پنجم تا چهل و هشتم
۳۴ دقیقه
شب چهل و نهم تا پنجاه و دوم
۴۲ دقیقه
شب پنجاه و سوم تا پنجاه و ششم
۳۶ دقیقه
شب پنجاه و هفتم تا شصتم
۳۰ دقیقه
شب شصت و یکم تا شصت و چهارم
۳۶ دقیقه
شب شصت و پنجم تا شصت و هشتم
۳۱ دقیقه
شب شصت و نهم تا هفتاد و دوم
۳۱ دقیقه
شب هفتاد و سوم تا هفتاد و ششم
۳۴ دقیقه
شب هفتاد و هفتم تا هشتادم
۳۵ دقیقه
شب هشتاد و یکم تا هشتاد و چهارم
۲۹ دقیقه
شب هشتاد و پنجم تا هشتاد و هشتم
۳۱ دقیقه
شب هشتاد و نهم تا نود و دوم
۳۱ دقیقه
شب نود و سوم تا نود و ششم
۳۶ دقیقه
شب نود و هفتم تا صدم

راهنمای دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول)

برای دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هزار و یک شب (صد شب اول)

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
پر يا
۱۳۹۸/۸/۸
خیلی ممنونم که این کتابو رایگان کردید... واقعا ک بهترین اپلیکیشنى کتابراه❤️
علی پرور
۱۳۹۸/۷/۲۴
سلام خیلی خیلی کتاب صوتی خوبیه خیلی ازش لذت بردم خیلی روان و قشنگ گفته شده من به همه پیشنهاد میکنم این داستان‌ها رو گوش کنید بسیار جداب و قطنگ است
mahtab Mansouri
۱۳۹۸/۸/۸
وای ممنون که این کتابو رایگان کردید. میخواستم بخرمش اومدم دیده رایگانه کلی خوشحال شدم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲۲)