دانلود کتاب صوتی وداع با اسلحه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وداع با اسلحه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وداع با اسلحه

کتاب صوتی وداع با اسلحه اثر ارنست همینگوی، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات جهان است که به روایت نسلی بازمانده از جنگ جهانی اول می‌پردازد. این شاهکار ادبی بی‌نظیر فقط روایتی از جنگ نیست بلکه داستانی هیجان‌انگیز، تاثیرگذار و تلخ است که بارها در ساخت فیلم‌های سینمایی مورد اقتباس قرار گرفته است.

خلاصه‌ی داستان کتاب وداع با اسلحه:

رمان بی‌مانند و درخشان وداع با اسلحه (A Farewell to Arms) داستان زندگی پرفراز و نشیب جوانی آمریکایی به نام فردریک هنری است. فردریک در شمال ایتالیا زندگی می‌کند و با شروع جنگ جهانی اول به ارتش کشور ایتالیا به عنوان راننده‌ی آمبولانس می‌پیوندد تا به این کشور خدمت کند. فردریک پس از مدتی در جنگ مجروح می‌شود و برای درمان به میلان برمی‌گردد. او مدتی در بیمارستان بستری می‌شود تا تحت درمان باشد. در آن‌جا با دختری به اسم کاترین آشنا می‌شود و رابطه‌ای عاشقانه بین این دو شخصیت شکل می‌گیرد. پس از مدتی فردریک بهبود می‌یابد و باید به جنگ بازگردد.

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) در این رمان جذاب و ماندگار هم شما را با شخصیت اصلی داستان همراه می‌کند و هم با جزئیات شرایط جنگ و رویدادهای ناگوار انسانی جنگ آشنا می‌کند.

درباره‌ی رمان وداع با اسلحه:

شاید علت اصلی محبوب بودن و شناخته شدن کتاب حاضر این باشد که نویسنده براساس تجربیات شخصی خود دست به نگارش زده است، زیرا زندگی او شباهت بسیاری با شخصیت اصلی داستان دارد. ارنست همینگوی هم مثل فردریک در زمان جنگ جهانی اول به ارتش ایتالیا پیوسته و بسیاری از رویدادهایی که در این کتاب صوتی می‌شنوید را در حقیقت خودش تجربه کرده است.

بسیاری از مخاطبان پس از اتمام کتاب، شیفته‌ی پایان داستان می‌شوند و همین مسئله رمان وداع با اسلحه را نسبت به دیگر کتاب‌های همینگوی متفاوت‌تر و ویژه‌تر می‌کند و نویسنده نیز عقیده دارد که برای این کتاب 36 پایان مختلف در نظر گرفته بوده و سرانجام بهترین را انتخاب کرده است.

فیلم‌های اقتباسی از وداع با اسلحه:

تاکنون فیلم‌های فراوانی از روی این رمان شاهکار و مطرح ساخته شده که دو مورد از آن‌ها محبوب‌تر و پربیننده‌تر بودند که یکی از آن‌ها با بازی هلن هیز و گری کوپر در سال 1932 اکران شد و دیگری در سال 1957 با بازی راک هادسن و جنیفر جونز بر روی پرده‌ی سینما رفت.

ارنست همینگوی را بیشتر بشناسیم:

ارنست همینگوی یکی از نویسندگان برجسته‌ی معاصر ایالات متحده آمریکا است که برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات شد. او در سال 1899 در خانواده‌‌ای آمریکایی و ثروتمند چشم به جهان گشود. پدرش پزشک بود و مادرش پیانو و آواز تدریس می‌کرد. ارنست که در چنین خانواده‌ای بزرگ شد، نویسندگی را با نوشتن در روزنامه‌ی مدرسه شروع کرد. این نویسنده‌ی ماجراجو در جنگ جهانی اول به صورت داوطلبانه شرکت کرد اما به خاطر مشکل بینایی مجبور به بازگشت شد. او ساکت ننشست و در صلیب سرخ به عنوان راننده‌ی آمبولانس فعالیت کرد. ارنست همینگوی را باید یکی از بنیان‌گذاران «وقایع‌نگاری ادبی» دانست.

همینگوی در بین جنگ‌ها و نگارش کتاب‌هایش سفر می‌کرد و به فعالیت‌های مورد علاقه‌ی خود که همان شکار و ورزش‌ها‌ی دیگر بود، می‌پرداخت. یکی از ورزش‌های موردعلاقه‌ی او گاوبازی بود که نتیجه‌ی این علاقه، داستان «مرگ در بعد از ظهر» شد. در 1934 به آفریقا سفر کرد و در داستان‌های برف‌های کلیمانجارو و تپه‌های سبز آفریقا از تجربیات این سفر استفاده کرد. سبک خاص او در نگارش، او را به نویسنده‌ای برجسته و تأثیرگذار تبدیل کرده بود.

در نهایت، او در سال 1961 با یکی از تفنگ‌های موردعلاقه‌اش خودکشی کرد. در سال‌های اول، خانواده‌اش علت مرگ را اتفاقی تلخ عنوان کردند که هنگام تمیز کردن اسلحه رخ داده است اما همسرش بعد از پنج سال به خودکشی همینگوی اعتراف کرد.

در بخشی از کتاب صوتی وداع با اسلحه می‌شنویم:

هوا گرم و بهاری بود و من درمسیر کوچه باغ راه رفتم، در حالی که از تابش خورشید بر دیوار ساختمان گرمم شده بود، و دیدم که هنوز در آن ساختمان هستیم و همه چیز مثل وقتی بود که از آن جا رفته بودم. در باز بود، سربازی روی نیمکتی بیرون زیر آفتاب نشسته بود، آمبولانسی نزدیک در کناری ایستاده بود و در داخل سالن، همین که وارد شدم، بوی زمین‌های مرمری و بیمارستان آمد. وقتی من رفته بودم همه اینها بود غیر از اینکه حالا بهار بود. به در اتاق بزرگ نگاه کردم و سرگرد را دیدم که پشت میزش نشسته بود. پنجره باز بود و نورخورشید به داخل اتاق می‌آمد. او مرا ندید و من نمی‌دانستم داخل بروم و گزارش بدهم یا اول به طبقه بالا بروم و دست و رویم را بشویم. تصمیم گرفتم به طبقه بالا بروم.

 ۱۱ ساعت و ۳۳ دقیقه، ۶۵۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
بخش اول
۱۱ دقیقه
بخش دوم
۱۱ دقیقه
بخش سوم
۱۳ دقیقه
بخش چهارم
۱۳ دقیقه
بخش پنجم
۱۰ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۸ دقیقه
بخش هشتم
۳۶ دقیقه
بخش نهم
۱۲ دقیقه
بخش دهم
۱۴ دقیقه
بخش یازدهم
۹ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۸ دقیقه
بخش هفدهم
۱۱ دقیقه
بخش هجدهم
۲۲ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۴ دقیقه
بخش بیستم
۱۸ دقیقه
بخش بیست و یکم
۸ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و سوم
۸ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۹ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۱۲ دقیقه
بخش بیست و نهم
۴۰ دقیقه
بخش سی‌ام
۱۱ دقیقه
بخش سی و یکم
۶ دقیقه
بخش سی و دوم
۱۳ دقیقه
بخش سی و سوم
۲۰ دقیقه
بخش سی و چهارم
۲۴ دقیقه
بخش سی و پنجم
۱۲ دقیقه
بخش سی و ششم
۳۲ دقیقه
بخش سی و هفتم
۲۵ دقیقه
بخش سی و هشتم
۷ دقیقه
بخش سی و نهم
۱۲ دقیقه
بخش چهلم
۵۲ دقیقه
بخش چهل و یکم

راهنمای دانلود کتاب صوتی وداع با اسلحه

برای دانلود کتاب صوتی وداع با اسلحه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وداع با اسلحه
Hasti Mandegar
۱۳۹۹/۵/۲
بسیار عالی، تشکر از کتابراه که کلی کتاب جذاب معرفی میکنه من خیلی از کتاب‌های صوتی استفاده کردم و لذت بردم و این کتاب و حتما در اسرع وقت گوش میکنم مطمئنم عالیه
rozhina aliabadi
۱۳۹۹/۵/۲
کتاب عالیه و گوینده بسیار جذاب خونده ✔
لی لی مقدم
۱۳۹۹/۵/۲
ممنون بابت این لطف بزرگ. من سالها پیش این کتاب رو خوندم و خیلی خوشحالم که بلطف شما میتونم اینبار بشنومش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹۲)