دانلود کتاب صوتی وضعیت موقت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وضعیت موقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وضعیت موقت

داستان کتاب صوتی وضعیت موقت اثر جومپا لاهیری درباره یک زن و شوهر است که در زمان‌های خاموشی شبانه ناشی از اختلال سیم برق رازهای خود را به هم می‌گویند…

به گفته اداره برق به جهت تعمیرات ناشی از طوفان به مدت پنج روز برق یکی از حومه‌های بوستون به مدت یک ساعت از هشت بعد از ظهر قطع خواهد شد. شوبا و شوکومار که فرزندشان شش ماه پیش مرده به دنیا آمده، تصمیم می‌گیرند در طول این خاموشی رازهایشان را با هم در میان بگذارند.

«وضعیت موقت» داستانی درباره رنج رازهایی است که انسان‌ها از هم پنهان می‌کنند. شوهر و زن یعنی شوکومار و شوبا هنوز در رنج از دست دادن فرزندشان در شش ماه پیش هستند. از هم و از دوستانشان دوری می‌کنند. شوبا وقت خود را با کار پر می‌کند و شوکومار در اتمام پایان نامه‌اش تعلل می‌کند. این گفتگو مانند کاتالیزوری برای این زوج جوان که بواسطه مرگ فرزندشان از هم دور شده بودند عمل می‌کند.

اهمیت مکالمات بین این زوج طرح اصلی مجموعه داستان «مترجم دردها» است. اینجا رنج از دست دادن فرزند باعث سردی رابطه این زوج شده است. این سکوت در نهایت آن‌ها را در هم خواهد شکست. در این دوران اندوه بار هر دو نفر آن ها در حال تبدیل شدن به انسان‌های دیگری هستند، چرا که دیگر تجربیاتشان را با هم در میان نمی‌گذارند. از هم جدا شده‌اند. آخرین رازهایشان دردناک است. شوبا قصد ترک او را کرده و شوکومار با فاش کردن جنسیت فرزند از دست رفته از خواسته همسرش تخطی می‌کند. رازها در نهایت به عدم اعتماد منجر می‌شوند. کودکی که هرگز گریه نخواهد کرد این زوج را از هم جدا کرده است. اما در این ایام خاموشی بازگویی رازها سبب پیوند دوباره این زوج می‌شود.

داستان وضعیت موقت یکی از داستان‌های کتاب مترجم دردهاست (Interpreter of Maladies) که در سال 1999 منتشر شد. لاهیری در داستان‌های این کتاب، آگاهانه مضامین و درون‌مایه‌های خاصی را طرح کرده است. او آگاهانه می‌کوشد به آمریکاییان هندی تبار، نگاهی متفاوت داشته باشد. بیشتر این داستان‌ها بر محور جابه‌جایی یا غربت و از خود بیگانگی می‌گردد. در این داستان‌ها موقعیت‌هایی چون مشکلات ازدواج، ناامیدی و قطع ارتباط میان نسل‌های مهاجران روایت می‌شوند.

لاهیری (Jhumpa Lahiri) نویسنده ای هندی تبار است که ملیت آمریکایی دارد. وی برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر ادبی سال 2000 شده و داستان‌های او قبلاً در بسیاری از نشریات معتبر ادبی از جمله هاروارد ریویو، سَلَمَندر، اَگنی ریویو و نیویورکر به چاپ رسیده‌اند.

دریافت جایزه‌ی بهترین کتاب اول نیویورکر، جایزه‌ی پن - همینگوی، جایزه‌ی کتاب برگزیده‌ی پابلیشِرز ویکلی، جایزه‌ی آدیسن مت‌کاف از آکادمی هنر و ادبیات امریکا، جایزه‌ی کتاب برگزیده‌ی نیویورک تایمز، جایزه‌ی اُ. هنری و نامزدی جایزه‌ی لوس‌آنجلس تایمز از دیگر افتخارات این نویسنده‌ی هندی است.

شخصیت همه‌ داستان‌های لاهیری هندی هستند. داستان‌ها یا در آمریکا اتفاق می‌افتد یا در کلکته و هندوستان. هندی‌هایی که در هندوستان، در فقر و فلاکت و سختی زندگی می‌کنند و هندی‌هایی که برای آینده بهتر به آمریکا مهاجرت کرده‌اند.

درون مایه بیشتر نوشته‌های جومپا لاهیری تجربه مهاجرت، تضاد فرهنگ‌ها و پیوندهای گسسسته بین نسل خودش با نسل‌های پیشین است. لاهیری با شیوه نگارش و نگاه مخصوص به خودش، مشکلات و حقارت‌های مهاجرین هندی تبار و مردم هند را بیان می‌کند. عشق، وفاداری، خیانت، دلتنگی، درد دوری از وطن، خانواده و… دغدغه‌ داستان‌های اوست.

فهرست مطالب

۵۲ دقیقه
وضعیت موقت
 ۵۲ دقیقه، ۷۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی وضعیت موقت

برای دانلود کتاب صوتی وضعیت موقت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وضعیت موقت