معرفی و دانلود کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر: راهنمای روزهای خشم، اندوه و جنون

عکس جلد کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر: راهنمای روزهای خشم، اندوه و جنون
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر: راهنمای روزهای خشم، اندوه و جنون

کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر نوشته‌ی مگى فان ایک راهنمایی‌ست کاربردی برای زمان‌هایی که رمقتان برای زندگی‌ کردن اندک است. نویسنده در اثر حاضر قدم به قدم همراه شماست تا ابزارهایی ذهنی برای روزهایی که تنها، خشمگین و مضطرب هستید بیابید. این اثر بینشی را به شما اضافه می‌کند که هنگام اندوه و درماندگی،‌ شما را یاری می‌بخشد.

درباره کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

گاهی چنان همه‌ی توان و انرژی روانی ما صرف جهان بیرون می‌شود که دیگر هیچ چیز برایمان باقی نمی‌ماند. در چنین حالتی، شور زندگی جایش را می‌دهد به افسردگی و اضطراب و ما کلافه و سردرگم باقی می‌مانیم. اینگونه است که اغلب نمی‌دانیم باید چه کاری انجام دهیم تا روانمان در تعادل باقی بماند و غمی که موقتاً درونمان جا خوش کرده، به یک افسردگی عمیق و ماندگار بدل نشود.

کتاب وقتی غمگینی به یاد آر (Remember This When You're Sad) راهنمایی تأثیرگذار برای چنین شرایطی‌ست. مگى فان ایک،‌ نویسنده‌ی برجسته‌ی هلندی در کتاب حاضر گام‌به‌گام همراه شماست و تکنیک‌هایی را برای مقابله با تنهایی، افسردگی و اضطراب ارائه می‌دهد. او در نگارش کتاب پیش رو از تجارب خویش بهره‌ی فراوانی برده و همین امر باعث می‌شود تا به مگى فان ایک و اثرگذاری پیشنهاداتش بیشتر اعتماد کنیم.

مگی در سن بیست‌وهفت‌سالگی تجارب بدی را از سر گذرانده بود: به یک رابطه‌ی عاطفی خاتمه بخشید، در کمتر از یک سال، دو مرتبه از کار اخراج شد و با سه درمانگر مختلف ملاقات کرد که هیچ‌کدام کمک چندانی به او نکردند. او فاصله‌ی زیادی با فروپاشی روانی نداشت. بااین‌وجود درحالی که سخت‌ترین روزهای عمرش را تجربه می‌کرد، قلمی در دست گرفت و شروع به نوشتن کرد. او در ابتدا فهرستی تهیه کرد از چیزهایی که تصور می‌کرد به بهتر شدن حالش کمک خواهند کرد. او هر روز تلاش می‌کرد تا به این لیست اضافه کند. حاصل یادداشت‌ نوشتن در آن روزها کتابی شد با عنوان وقتی غمگینی به یاد آر که می‌تواند به شما در روزهای خشم، اندوه و جنون یاری برساند.

مگى فان ایک کتاب وقتی غمگینی به یاد آر را اولین بار در سال 2018 منتشر کرد. منصوره وحدتى احمدزاده آن را به فارسی برگردانده و شهره روحی خوانشش را برعهده داشته است.

در نکوداشت‌ کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

این کتاب در هر صفحه‌اش باعث شد من کمتر احساس تنهایی کنم. کتابی اطمینان‌بخش، دلگرم‌کننده و شیرین است و بی‌شک به افراد زیادی کمک خواهد کرد تا کمتر احساس تنهایی کنند؛ بهترین کاری که کتاب‌های مربوط به سلامت روان می‌توانند انجام دهند. (مگان کراب، نویسنده‌ی کتاب قدرت مثبت بدن)

کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر راهنمایی‌ست مناسب برای همه‌ی کسانی که دچار افسردگی و اضطراب هستند.

با مگى فان ایک بیشتر آشنا شویم

مگی فان ایک (Maggy Van Eijk) متولد هلند است. او برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی کارشناسی ارشد نویسندگی به مدرسه‌ی گفتار و نمایش رویال سنتر لندن رفت. چند سال به کار آزاد و فروش بستنی هاگن داز در تئاترهای وست اند مشغول بود تا اینکه ویراستار رسانه‌های اجتماعی بازفید شد. او اکنون مدیر شبکه‌ی اجتماعی بی‌بی‌سی سه است. مگی پنج سال است که مطالبی درباره‌ی سلامت روان می‌نویسد و به بی‌بی‌سی کمک کرده تا کمپین یک در چهار را در فصل سلامت روان خود راه‌اندازی کند.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

- برای گریه کردنتان عذرخواهی نکنید؛ شما اجازه دارید گریه کنید و احساساتی شوید، هیچ اشکالی ندارد.
- یاد بگیر به آدم‌ها اعتماد کنی حتی اگر ناامیدت کرده‌اند یا آزارت داده‌اند.
- همیشه برای صحبت با ساکت‌ترین آدم‌های اتاق وقت بگذار، آنها بسیار جالب‌اند.
- در مسیر زندگی عجله نکن، زیرا سختی‌های آن همیشگی نیست و خوشی‌هایش خیلی زود می‌گذرد، حتی پیش از آنکه بفهمی.
- لازم نیست حتماً در کار خاصی مهارت زیادی داشته باشی، می‌توانی در کارهای مختلف تا حدی شایسته باشی. این طوری زندگی دلپذیرتر می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر می‌شنویم

تنهایی سایه‌های گوناگونی دارد. به همین سادگی نیست که بدون همراهی شخصی دیگر فضایی را اشغال کنی. تنهایی چند لایه و پیچیده است. ممکن است از یک هفته در خانه ماندن، شلخته و نامرتب بودن، نظافت نکردن و با صدای بلند آواز خواندن لذت ببرم، اما زمانی می‌رسد که تنهایی مثل پشته‌ای ظرف کثیف روی هم تلنبار می‌شود. این پشته بالاتر و بالاتر می‌رود تا اینکه واژگون می‌شود و کف زمین را پر از تکه‌های غم‌انگیزِ چینی می‌کند.

بعضی تنهایی‌ها من را ناراحت می‌کنند. سایه‌شان فرق می‌کند، تیره‌تر، سنگین‌تر و محدودکننده‌ترند. نوعی تنهایی وجود دارد که آدم به خود تحمیل می‌کند و اغلب به نوعی برای مراقبت از خود است. این نوع تنهایی را آدم‌ها بعد از فقدان تجربه می‌کنند، حالا چه به هم خوردن رابطه‌ای باشد چه از دست دادن عزیزی. وقتی دلتان پُر از غم و غصه است، تحمل برقراری ارتباط با دیگران سخت می‌شود و خود را در سلول انفرادی خودساخته‌ای حبس می‌کنید. این راه آسان‌تر است چون دنیای بیرون با سرعت متفاوتی عمل می‌کند. آن‌ها درحال تجربه‌ی چیزی نیستند که شما پشت سر گذاشته‌اید، آنها برای شما مرده‌اند. مهم نیست چند نفر می‌خواهند دستتان را بگیرند و کمکتان کنند، شما هنوز به طرز دردآوری تنهایید. نمی‌توانید اندوهتان را مثل سیگار دست به دست کنید. این اندوه مال خود شماست تا آن را پشت سر بگذارید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۸ دقیقه
فصل یک: پیش از شروع
۱۸ دقیقه
فصل دو: وقتی دنیا از چرخش باز‌نمی‌ایستد - قسمت اول
۱۹ دقیقه
وقتی دنیا از چرخش باز‌نمی‌ایستد - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل سه: وقتی از ذهن خود می‌ترسی - قسمت اول
۲۰ دقیقه
وقتی از ذهن خود می‌ترسی - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
وقتی از ذهن خود می‌ترسی - قسمت سوم
۱۶ دقیقه
فصل چهار: وقتی می‌خواهی به خودت آسیب برسانی - قسمت اول
۱۱ دقیقه
وقتی می‌خواهی به خودت آسیب برسانی - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل پنج: وقتی نمی‌توانی بدنت را تحمل کنی
۱۰ دقیقه
فصل شش: وقتی شخص دیگری به تو آسیب می‌رساند
۲۱ دقیقه
فصل هفت: وقتی شغلت را از دست می‌دهی
۱۶ دقیقه
فصل هشت: وقتی تنهایی - قسمت اول
۲۰ دقیقه
وقتی تنهایی - قسمت دوم
۱۶ دقیقه
فصل نه: وقتی آنلاینی - قسمت اول
۱۶ دقیقه
وقتی آنلاینی - قسمت دوم
۱۸ دقیقه
فصل ده: وقتی از کسی کمک می‌گیری - قسمت اول
۲۳ دقیقه
وقتی از کسی کمک می‌گیری - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
وقتی از کسی کمک می‌گیری - قسمت سوم
۲۱ دقیقه
فصل یازده: وقتی اوضاع بهتر می‌شود - قسمت اول
۲۱ دقیقه
وقتی اوضاع بهتر می‌شود - قسمت دوم
۱۲ دقیقه
فصل دوازده: وقتی غمگینی به یاد آر
۱۶ دقیقه
فصل سیزده: وقتی بارداری - قسمت اول
۱۶ دقیقه
وقتی بارداری - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر: راهنمای روزهای خشم، اندوه و جنون
نویسنده
مترجممنصوره وحدتى احمدزاده
گویندهشهره روحی
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۶/۹
بد نیست تجربیات و راهکار‌های بردی که خودش افسرده بوده و دچار حملات پانیک و استرس گوینده هم بسیار عالی
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

برای دریافت کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.