دانلود کتاب صوتی کنترل استرس

  • از: ورا پیفر
  • راوی: علی امرایی
  • ناشر صوتی: راوی نو
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنترل استرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنترل استرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کنترل استرس

با شنیدن کتاب صوتی کنترل استرس اثر ورا پیفر، استرس درونی خود را مهار کنید زیرا اولین قدم برای رسیدن به آرامش و احساس موفقیت در زندگی، این است که بیاموزیم استرس خود را مدیریت و آن را از بین ببریم.

در قرن حاضر استرس یکی از مهم‌ترین زمینه‌های پژوهش در علوم مختلف به شمار می‌آید. این موضوع تا حدی جدی است که توجه دانشمندان رشته‌های مختلف اعم از پزشکان، روان‌شناسان، فیزیولوژی ست‌ها، زیست‌شناسان و جامعه‌شناسان را به خود جلب کرده است و هر یک جنبه‌هایی از استرس و عوارض آن را بررسی کرده‌اند. در دهه‌های اخیر همکاری این متخصصان به شکل‌گیری رشته‌هایی چون روان‌شناسی سلامت، طب رفتاری، طب روان‌تنی منجر شده است که درنتیجه تأثیر استرس بر رفتار، بهداشت روانی و اختلال‌های روان‌تنی توجه گردیده است.

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که پر از فاکتورها و ابزارهای استرس‌زا است و استرس بخشی از زندگی روزمره ما شده است. استرس کشنده می‌توان باعث بروز مشکلات روحی و جسمی بسیار شدید و یا حتی در پاره‌ای از موارد می‌تواند باعث بروز اختلالات و بیماری‌هایی شود. پیدا کردن راهکاری مناسب برای غلبه بر این مشکلات بسیار حیاتی است.

استرس یکی از واکنش‌های طبیعی بدن در موقع خطر است که باعث می‌شود بدن آماده فرار و یا جنگ شود. استرس همچنین فعالیت سیستم‌های مختلف بدن را برای آماده‌سازی در مواجهه با تهدیدات احتمالی کاهش و یا افزایش می‌دهد. اگر دچار استرس حاد هستید نیاز است که با استفاده از تمام راهکارهای ممکن این مشکل را حل کنید. می‌توانید حل این مشکل را با تغییر در نوع نگرش‌تان شروع کنید. تغییر در نگرش باعث تازه شدن نوع نگاه‌تان به مسائل شده و مهارت‌تان در اداره زندگی بالا می‌برد. به نظر من این راهکار شالوده و اساس کنترل و مدیریت استرس در زندگی است. روش‌هایی را که در کتاب صوتی کنترل استرس (Thorsons principles of stress management) به شما گفته می‌شود را دنبال کنید تا از استرس فاصله بگیرید. این راهکارها به شما کمک خواهند کرد که از شر استرس حاد خلاص شوید، توانایی سیستم دفاعی بدن‌تان بالا رود و در نتیجه بدن‌تان بهتر کار کند.

بر کسی پوشیده نیست که افراد در هنگام عصبانیت تصمیمات غیر معقول و نسنجیده می‌گیرند. وقتی که در حال جر و بحث با کسی هستید به طور خود به خود عصبانی خواهید شد. این عصبانیت باعث بروز استرس بیشتر و پیامدهای ناخوشایند بعد از آن خواهد شد. به عقیده من بهتر است بعد از آرام شدن و از بین رفتن عصبانیت، طرفین به بحث خود ادامه دهند و به نتیجه برسند. وقفه‌ای که در میانه جر و بحث به وجود می‌آید فرصتی را به شما می‌دهد که ذهن خود را از افکار و احساسات مخرب خالی کنید.

استرس مانع استفاده‌ی مطلوب از تمام ظرفیت‌های فکری و ذهنی و شکوفایی استعدادهای منحصربه‌فرد ما می‌شود. در این صورت نمی‌توانیم احساس آرامش و موفقیت داشته باشیم. همین عدم احساس موفقیت، استرس بیشتری بر ما وارد می‌کند و یک چرخه‌ی باطل شکل می‌گیرد.

استرس و تمامی اثرات ناگوار آن می‌توانند از عوامل متعدد و مختلفی ناشی شوند که فشار شدید کاری تنها یکی از آن‌هاست. به طور کلی می‌توان گفت: واقعه‌ای که جریانات عادی روزمره را به نحو قابل توجهی تغییر دهد، در واقع به صورت نیروی نهفته‌ای در می‌آید که موجب ایجاد استرس می‌شود. می‌گوییم "نهفته" چون خیلی چیزها به چگونگی برخوردتان با تغییرات مربوط می‌شود. ورا پیفر (Vera Peiffer) در این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه به نیروهای درونی دست پیدا کنید و از آن‌ها در جهت کسب آرامش خود استفاده نمایید.

فهرست مطالب

۵۹ دقیقه
بخش اول
۶۶ دقیقه
بخش دوم
۵۵ دقیقه
بخش سوم
۹۶ دقیقه
بخش چهارم
 ۴ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۲۵۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی کنترل استرس

برای دانلود کتاب صوتی کنترل استرس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کنترل استرس
اصغر جزائری پردنجانی
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
کتاب خوبی است.
Mohammadamin Abedi
۱۳۹۷/۱۱/۹
جلدش عالی بود من جذب شدم متنش هم خوب
Hadis Ch
۱۳۹۷/۱۰/۶
خوب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)