دانلود کتاب طعمه لذیذ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طعمه لذیذ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طعمه لذیذ

پل باولز در کتاب طعمه لذیذ، از محیط خشک و آب و هوایی وحشی، مردی کینه‌توز و ستمگر و رنجش آن‌ها سخن می‌گوید. این کتاب در سال 1991 برنده­ جایزه «رنا» شده است.

داستان کتاب طعمه لذیذ (The Delicate Prey) درباره درمیس پسر جوانی است که به همراه دو دایی‌اش که تاجران سرسخت علاقمند به امور دینی هستند، به تجارت چرم می‌پردازد. آن‌ها اهل «فیلالا» هستند که در شهر «تابلبالا» به فروش چرم مشغول هستند. روزی آن‌ها شهر را به مقصد «تسالیت» ترک می‌کنند. آن‌ها می‌بایست از میان افراد قبیلۀ «رجیوبات» عبور می‌کردند. رجیوبات، مردمانی بودند که دشمنی دیرینه‌ای با فیلالاها داشتند. در میانۀ راه، آن‌ها با مردی که خود را اهل «مانگری»، معرفی می‌کند دوست می‌شوند. مرد مانگری با بی‌رحمی تمام، دایی و سپس دریس را با شکنجه می‌کشد و اموال آن‌ها را غارت می‌کند و به شهر می‌برد. امّا بر اثر هشیاری پیرمردی فیلالی شناسایی شده و به طرز وحشتناکی کشته می‌شود.

پاول باولز (Paul Bowles) نویسنده­‌ای آمریکایی است که به سفر و آشنا شدن با فرهنگ‌های مختلف علاقه زیادی داشته است. او از سال 1947 تا پایان زندگی‌­اش را در مراکش زندگی کرده و به تحقیق و مطالعه در فرهنگ­‌های آن منطقه مشغول بوده و پاول علاقه‌­مند به موسیقی نقاشی و کارهای هنری بوده و از کودکی و خانواده­ خود به خوبی یاد می­‌کند. از او آثار زیادی در موسیقی و رمان و داستان کوتاه برجای مانده است.

در بخشی از کتاب طعمه لذیذ می‌خوانیم:

مانگری تفنگ را به گلویش فشار داد و با یک دست‌اش تکه‌ای از لباس‌اش را پاره کرد و کمربند لباس‌اش را باز کرد و به دورش پیچاند؛ طوری که دریس سردی سنگ را زیر خود احساس می‌کرد. بعد مرد مانگری چهار تکه طناب آورد و پاهایش را بست. او درست به جهت دیگری خوابانده شده بود و بعد مرد با دست دیگرش لباس‌های باقی‌مانده را از تن‌اش درآورد و مچ دست‌هایش را با تسمه بست و با تیغ کهنه طناب‌های زائد را برید.

فهرست مطالب

طعمه‌ی لذیذ
یک حادثه‌ی دور
دره‌ی گرد

 ۸۰ صفحه، ۳۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7339-11-4 

چاپ ۱۳۹۳: ۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب طعمه لذیذ

برای دانلود کتاب طعمه لذیذ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب طعمه لذیذ
درود بر امام خامنه ای
۱۳۹۷/۴/۱۲
متاسفانه جذاب نیست، کامل نخوندم، ترجمه ش عالیه
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۹/۲۶
یک داستان کوتاه خواندنی درباره برخورد انسانهایی با دو فرهنگ مختلف در بیابانها و نتایج این رویارویی.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)