دانلود کتاب عکاسی از چهره مخلوقات


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عکاسی از چهره مخلوقات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عکاسی از چهره مخلوقات

سید علی طباطبایی نظری در کتاب عکاسی از چهره مخلوقات، تمام دستورالعمل‌ها و شیوه‌های عکاسی پرتره را در قالب ژانر مینیمال بیان می‌کند؛ همچنین سعی کرده تصاویر و عکس‌هایی را مورد بحث قرار دهد که بتواند خصوصیات، حالت، شخصیت، احساس و ادراک بین سوژه و عکاس را به طور متقابل منتقل کند.

کتاب عکاسی از چهره مخلوقات ششمین جلد از مجموعه کتاب عکاس مینیمال است. در شیوه عکاسی مینیمال سعی می‌شود با بهره‌گیری از روش‌ها و تکنیک‌هایی مانند بازی با دیافراگم‌های مختلف و عکاسی سیاه و سفید، کلوزآپ حسی شناورگونه در بیننده ایجاد کند و در اوج زیبایی و شگفتگی، زبان آفرینش و طبیعت را به ساده‌ترین شیوه ممکن برای او شرح دهد.

عکاسی مینیمال، بر پایه‌ی سادگی و خلاقیت عکاس می‌باشد که با کوچک‌ترین و ساده‌ترین عناصر و موجودات خلقت اثری هنری و ماندگار را پدید می‌آورد. عکاسان مینیمال افرادی ساکت، باهوش و گوشه‌گیر هستند و زبان آن‌ها دوربینشان می‌باشد.

کتاب‌های بسیاری در مورد عکاسی از پرتره و یا همان چهره انسان به رشته تحریر در آمده است که در اغلب آن‌ها مواردی چون نورپزدازی با نورهای مختلف و یا جهت تابش نور و یا فیگور و ژست و پزهای عکاسی پرتره، بارها و بارها تکرار شده است. اما متاسفانه در هیچ یک از آن‌ها به حالت و احساس، زبان تصویر و داستان سرایی عکاسانه، اشاره‌ای در خور نشده است. همچنین بسیاری از این کتاب‌ها با اصل و شیوه عکاسی مینیمال یا ساده‌گرایی اختلاف جدی داشته و به طور همیشگی به بیان حالات عکاسی از سوژه‌های انسانی می‌پردازد.

این کتاب ابتدا روش‌ها و شیوه‌های عکاسی پرتره را آموزش می‌دهد و از پرداختن به کاربرد تجهیزات تجملاتی آتلیه‌ای می‌پرهیزد. در مرحله بعد از عکس‌هایی استفاده شده که بر بیان تصویری یک داستان حتی در غالب یک تک عکس، تاکید نماید تا جایی که برای این‌کار در بسیاری از موارد از شیوه‌های متفاوت عکاسی مانند عکاسی با نگاتیف و اسلاید علاوه بر عکاسی دیجیتال استفاده می‌شود. و در مرحله آخر علاوه بر سوژه‌های انسانی، از سوژه‌ها و موضوعاتی چون حیوانات و گیاهان، جامدات و حتی سیالات و اجسام طبیعت بی‌جان نیز استفاده شده است. چه بسا احساسی که از سنگ آرمیده در کنار یک گیاه در بستر رودخانه‌ای آرام منتقل می‌شود بسیار خوش‌آیندتر از تصویر عبوس یک انسان خودخواه باشد که به هر دلیلی حاضر نشد جلوی دوربین عکاس قرار گیرد.

در بخشی از کتاب عکاسی از چهره مخلوقات می‌خوانیم:

نوازنده‌ها، دوره گرده‌ها و افرادی که غالبا در جایی به طور ثابت به ارائه خدمتی یا محصولی مشغول هستند، سوژه‌های بسیار خوبی برای عکاسی هستند. برای گرفتن یک پرتره خوب، جهت نور در و انتخاب یک دیافراگم میانی 4 یا 5/6 بسیار مهم است. لنزهای واید بهترین گزینه برای انتقال احساسات هستند. بهترین گزینه در این مورد فاصله کانونی 24 یا 35 است. هرگز فراموش نکنید هیچ‌گاه از راه دور نمی‌توانید احساس خود را نسبت به یک سوژه بیان کنید.

 ۵۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6330-23-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سید علی طباطبایی
پیشگفتاری در خصوص مجموعه کتاب‌های عکاس‌ مینیمال (شاتر 2)
مقدمه‌ای در خصوص کتاب چهره مخلوقات
منابع

راهنمای دانلود کتاب عکاسی از چهره مخلوقات

برای دانلود کتاب عکاسی از چهره مخلوقات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عکاسی از چهره مخلوقات

نظرات کتاب عکاسی از چهره مخلوقات

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.