دانلود کتاب عینک سالوادور

  • از: مهدی شادکار
  • ناشر: انتشارات روزنه
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب عینک سالوادور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عینک سالوادور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عینک سالوادور

عینک سالوادور آلنده نام جنبشی است از طرفداران حزب سوسیالیست که در کمپین انتخاباتی میشل باشله حضوری فعال داشتند و مهدی شادکار برهمین اساس نام کتاب خود را عینک سالوادور انتخاب کرده است.

عینک شکسته سالوادور آلنده، نماد دموکراسی شکست خورده شیلی و سی سال سرکوب پس از آن است.

سال ۱۹۷۰ که آلنده به عنوان یک سوسیالیست به ریاست جمهوری شیلی می‌رسد و چپ‌ها قدرت را در این کشور امریکای لاتین در دست می‌گیرند، همچنان که ژنرال پینوشه نمی‌تواند به قدرت رسیدن آلنده را تحمل کند و با طرح کودتایی امریکایی به کاخ ریاست جمهوری حمله می‌کند. آلنده و یارانش مسلحانه مقاومت می‌کنند و سرانجام با بمباران کاخ همه چیز در این کشور دفن می‌شود. هم جنازه آلنده و یارانش، هم آرمان‌های ملتی به پاخاسته و...

در بخشی از کتاب عینک سالوادور می‌خوانیم:

موجِ انفجار، خلع سلاح‌اش کرده است. کلاه‌خود هم از سرش افتاده است و نمی‌داند کجا. دودِ گوگرد چشم‌‌هایش را می‌سوزاند و گلویش را می‌فشارد. گوشه‌ای از پرچم که دورش پیچیده را روی دهانش می‌گیرد تا بتواند بهتر نفس بکشد. صدای تیراندازی قطع نمی‌شود. فریادهای منقطع به سختی شنیده می‌شود. کسی را نمی‌یابد. فقط ناله‌هایی مبهم!

آن روبرو، خیلی نزدیک،‌ کورسویی از نور می‌بیند. لنگ‌لنگان، افتان و خیزان، به سمت آن می‌رود. پای چپش می‌لنگد. انگار هنگام سقوط، آسیب دیده است. سنگ‌های شکسته و مجسمه‌های خورد شده و خاک و آجر و پوکه‌های فشنگ،‌ راه رفتن را دشوار می‌کند. خط نور را در دود و مه، دنبال می‌کند. پرتوهای نور مانند رد گلوله‌ها از ابر دود عبور می‌کنند و به درون می‌رسند. این پرتوهای نورانی، تعادلِ این نظمِ بی‌نظمیِ ویران‌گرِ درون را بهم می‌زنند. رقص گردوخاک درون این پرتوهای نور دیده می‌شود هم انگار بر روی این پرتوهای نور سوار می‌شود و ابر دودی خاکستری را سوراخ سوراخ می‌کند.

 ۱۶۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-645-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب عینک سالوادور

برای دانلود کتاب عینک سالوادور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عینک سالوادور