دانلود کتاب غلبه بر سردرد‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غلبه بر سردرد‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غلبه بر سردرد‌ها

کتاب غلبه بر سردرد‌ها نوشته ایزابل تویوس درباره انواع سردردها، که دردهای شایعی هستند و مشکلات بدنی زیادی می‌تواند باعث آن‌ها شود، است. بعضی از سردردها گذرا و بعضی مزمن‌اند و به معالجات ویژه‌ای نیاز دارند.

حداقل 50 درصد از مردم زمانی در زندگی خود از سردرد رنج برده‌اند. سردرد کلاسیک عمدتا با تعدادی از بیماری‌های شایع مانند مشکلات گوارشی (پرخوری، زیاده‌روی در مصرف الکل، اختلالات معده‌ای، روده‌ای، هضم نشدن غذا به خاطر چربی آن، یبوست)، مشکلات بینایی، عفونت سینوس‌ها، انقباض عضلات و تنش‌ها مرتبط است و معالجه‌ی این نوع سردرد کمابیش آسان است.

سردردهای بسیار متفاوت دیگر، میگرن‌ها هستند که راجع و مزمن‌اند. درد میگرنی، متوسط تا شدید و غالبا به صورت ضربه‌ای است؛ یعنی مکرر می‌گیرد و رها می‌کند. علل دقیق میگرن‌ها ناشناخته‌اند، گرچه با نشانه‌های قبل از آن‌ها مانند اختلال در بینایی و یا تهوع تشخیص داده شوند؛ از جمله نشانه‌های آن‌ها، احساس دیدن «نورهای کم»، حساسیت به نور (دور شدن از جاهای روشن؛ زیرا نور زیاد، آزار دهنده است) و دیگر علائم مانند تحریک پذیری، استفراغ و کاهش اشتها است.

ایزابل تویوس (Isabel Toyos) اشاره می‌کند که سردردهای میگرنی الگوی خانوادگی دارند، ولی مکانیسم دقیق وراثت در آن‌ها شناخته نشده است. علل سردردهای میگرنی انقباض عروق خونی، تغییراتی در مغز و ناهنجاری‌های وراثتی، مانند مشکلات هورمونی هستند. میگرن‌های عود کننده باید به وسیله‌ی یک پزشک معالجه شوند و به مراقبت پزشکی ویژه نیاز دارند. سردردها همچنین می‌توانند به خاطر فشار خون بالا باشند که عموما در پشت گردن یا در قاعده‌ی جمجمه ایجاد می‌شوند و به مراقبت فوری پزشکی نیازمندند.

در بخشی از کتاب غلبه بر سردرد‌ها (overcoming insomnia) می‌خوانید:

پایین بودن قند خون می‌تواند باعث سردرد شود. به همین دلیل حفظ مقدار متعادل قند خون مهم است. قند خون، قند تصفیه شده نیست، بلکه کربوهیدرات‌ها و قند فروکتوز (مانند قند میوه) است که برای بدن مفیدند. بعضی افرادی که از سردردهای مکرر و از میگرن رنج می‌برند، ممکن است به بعضی از مواد شیمیایی غذا، چه طبیعی و چه مصنوعی، حساسیت داشته باشند. اگر از سردرد رنج می‌برید، سعی کنید از مصرف غذاهایی که دارای تیرامین است خودداری کنید. تیرامین ترکیبی معمولی است که در انواع غذاها از جمله اسفناج، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی، ماهی‌های کوچک (مانند ساردین)، ماهی تن، جگر، شکلات‌های تیره رنگ و مواد الکلی یافت می‌شود و شریان‌های مغز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

فهرست مطالب

مقدمه
سردرد چیست؟
چگونه سردردها را درمان کنیم؟
درمان‌های تکمیلی
سبک زندگی سالم
یوگا، برطرف کننده‌ی استرس
برطرف نمودن درد با ماساژ
شیاتسوی هماهنگ کننده
تکنیک‌های انگشتی مرموز چینی
ماساژهای بدون کمک دیگران
ماساژهای محل به محل
تسکین از طریق پاها
آرامش با آب
راه‌های دیگر
درمان با گیاهان دارویی
طریقه‌ی کمک طبیعت
غذاهای شفابخش
غذاهای برطرف کننده‌ی سردرد
رژیم غذایی سم‌زدا

 ۱۰۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-972-025-8 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب غلبه بر سردرد‌ها

برای دانلود کتاب غلبه بر سردرد‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب غلبه بر سردرد‌ها