دانلود کتاب صوتی فرشته سکوت کرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فرشته سکوت کرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فرشته سکوت کرد

کتاب صوتی فرشته سکوت کرد اثر هاینریش بل روایت سربازی به نام هانس است که از جنگ فرار کرده و به شهر ویران شده خود باز می‌گردد و به دنبال نان و سرپناه است. فرشته سکوت کرد را همیشه می‌توان خواند یا بهتر بگوییم حتما باید خواند.

ماجرای این کتاب در روز تسلیم شدن آلمان در سال ۱۹۴۵ آغاز می‌شود و تا مرکز ویرانه‌های یک شهر بزرگ به پیش می‌رود. در قسمتی از کتاب به دوران جنگ هم اشاره می‌شود اما کتاب به هیچ وجه روایت خود جنگ نیست، بلکه روایت زندگی پس از جنگ است. هاینریش بل به خاطر کتاب فرشته سکوت کرد برنده جایزه نوبل در سال 1972 شده است.

کتاب فرشته سکوت کرد (The Silent Angel) هم‌چون سرچشمه‌ای نیرومند خاطرات بل را نمایان می‌سازد. او در این رمان هستی انسان را در نقطه‌ی‌ صفر نشان می‌دهد؛ یک سرباز جعلی و گریخته از جنگ به شهر بمباران‌شده‌ی‌ خویش باز می‌گردد، برای جستن نان، برای یافتن سرپناه و برای دیدن انسان. این داستان عشقی با سکوت نسل بازگشته به وطن کاملا هماهنگی داشت، نسلی که خوب می‌دانست در این دنیای وانفسا میهنی وجود ندارد و این کشف او بود.

هاینریش بل (Heinrich Boll)،‌ انسان‌های این دوران را به ما نشان می‌دهد و ما با اینان به تجربیاتی می‌رسیم که خود گویایی بسیاری از مسائل اجتماعی‌اند؛ آن گاه که باز هم نفس ارواح را احساس می‌کنیم، آن گاه که پرتو اندکی از عشق به سوی‌مان می‌تابد و زمانی که از ویرانه‌های باور و اعتقاد بر می‌خیزیم و شعله‌ی جاویدان را از خاموشی می‌رهانیم.

در داستان شاهد سکوت نسلی هستیم که به میهن بازگشته اما خوب می‌داند که در این جهان میهنی وجود ندارد. توصیف‌های او بی‌پروا و واقع‌گرایانه است. بل ما را با دستی آرام، آهسته و تا حدودی دهشت‌انگیز تا آخرین زوایای تنهایی بشر می‌کشاند. از این کتاب بیش از این‌ها هم می‌توان فهمید، چیزهای که در آثار قبلی او نظیر عقاید یک دلقک هم دیده‌ایم.

هاینریش بل، یکی از محبوب‌ترین و پرکار‌ترین نویسندگان آلمانی، به عنوان روایت‌گر زندگی در جمهوری فدرال آلمان به شهرت بین‌المللی رسید و در سال ۱۹۷۲، موفق به کسب جایزه‌ی نوبل ادبیات شد. از آثار بل می‌توان به «سیمای زنی در میان جمع»، «آبروی ازدست‌رفته کاترینا بلوم»، «شبکه امنیتی» و «بیلیارد در ساعت نه‌ونیم»، «عقاید یک دلقک»، «قطار به موقع رسید»، «گوسفندان سیاه»، «آدم، کجا بودی؟»، «و حتی یک کلمه هم نگفت»، «خانه‌ای بی‌سرپرست»، «نان سال‌های جوانی»، «یادداشت‌های روزانه ایرلند»، «جدایی از گروه»، «پایان ماموریت»، «زنان در چشم‌انداز رودخانه»، «میراث»، و «اتفاق» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی فرشته سکوت کرد می‌شنویم:

فرشته ساکت بود، گویی به چیزی گوش فرا می‌داد اما هیچ کس را یارای آن نبود که دریابد چهره‌اش بیانگر درد است یا تمسخر. رفته رفته بر پشتش حوضچه‌ای شکل گرفت؛ تخت کفش‌های آبی رنگ و نمناکش نیز می‌درخشید. هرگاه کشیش تکیه‌اش را از پایی به پای دیگر می‌داد و به آن نزدیک‌تر می‌شد، به نظر چنین می‌رسید که فرشته می‌خواهد پای او را ببوسد، اما فرشته هرگز سر از گل و لای بر نمی‌داشت و مثل سربازی منضبط در میان دیوارهای گلین باقی مانده بود تا از گزند دشمنان در امان باشد.

فهرست مطالب

۴۳ دقیقه
قسمت یکم
۴۲ دقیقه
قسمت دوم
۲۷ دقیقه
قسمت سوم و چهارم
۲۹ دقیقه
قسمت پنجم
۳۵ دقیقه
قسمت ششم الی هشتم
۲۱ دقیقه
قسمت نهم و دهم
۲۳ دقیقه
قسمت یازدهم
۱۹ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۲ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۷ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۶ دقیقه
قسمت پانزدهم
۳۰ دقیقه
قسمت شانزدهم
۳۲ دقیقه
قسمت هفدهم الی نوزدهم
 ۶ ساعت و ۵ دقیقه، ۳۳۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی فرشته سکوت کرد

برای دانلود کتاب صوتی فرشته سکوت کرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فرشته سکوت کرد
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۶/۱۸
هانریش بل معرکه ست
کاربر KIA
۱۳۹۷/۵/۳
حتما گوش کنید. برنده جایزه نوبل حتما حرفهای زیادی برای گفتن داره.
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۴/۲۱
زیباااا بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)