دانلود کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل

  • از: داود کیانی
  • ۲۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل

دراین کتاب ۶۷۲ صفحه ای که مانند همه فرهنگ نامه ها به صورت الفبایی تنظیم شده است نزدیک به سه هزار موقعیت جغرافیایی، تاریخی، طبیعی، گردشگری، آبادی و … در استان اردبیل معرفی می شود و شما با اماکن تاریخی و جغرافیایی، مناطق دیدنی و طبیعت زیبای استان اردبیل و شهرستان های ده گانه آن آشنا می شوید. چاپ نخست این مجموعه در سال ۱۳۹۲ و توسط انتشارات محقق اردبیلی در اردبیل انجام گرفته است. این مجموعه ارزشمند توسط آقای داودکیانی محقق و نویسنده اردبیلی تالیف شده و مولف علاوه بر انتشار نسخ چاپی، نسخه دیجیتالی آن را به صورت کامل و رایگان در اختیار علاقمندان قرارداده است.

می توان گفت که نمادهای برگرفته از خصوصیات جغرافیای انسانی و طبیعی، بیشترین تاثیر را در نامگذاری روستاهای استان اردبیل داشته اند. بیشتر آبادی های استان، نه به وسیله نام گذاری توسط فرد و یا گروه، بلکه به صورت تداوم استعمال، نام تیره یا طایفه ساکن آبادی را به خود گرفته است ناگفته پیداست که وجه تسمیه بسیاری از تیره ها و طوایف نیز برگرفته از خصوصیات انسانی و طبیعی زیستگاه ها (اوبه) و یا اعضای تشکیل دهنده آن بوده است و در این امر خصوصیات فردی بزرگان ایل، وابستگی های اقتصادی و یا محل زیستگاه، تاثیرات عمیقی برجای گذاشته است. مردمان نسل قدیم مانند ما دنبال نام با مسمایی برای مکان ها نمی گشته اند بلکه با توجه به کارکرد محل، صاحب محل، موقعیت آن نسبت به مکان های دیگر و غیره، ساده ترین چیزی را که به ذهن آنها می رسیده انتخاب می کرده اند. این اسامی ازچنان قوه ای برخورداربود که در بسیاری از موارد به عنوان آدرسی در یک کلمه شمرده می شد.

 ۶۷۲ صفحه، ۶۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل

برای دانلود کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل
sasan sana
۱۳۹۴/۱۰/۲۹
آنا یوردیم اردبیلیم ♥♡
Ech Es
۱۳۹۹/۹/۱۶
یاشاسین اردبیل 😍 گوزل کیتابدی
فرشید بخشی
۱۳۹۹/۹/۴
ازهمه دوستان دعوت میکنم به مشگین شهر بایید ابدرمانی‌های زیاد داره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)