دانلود کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی

  • از: حسن علیزاده
  • ناشر: انتشارات روزنه
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی

کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی اثر حسن علیزاده، به بررسی کلیۀ مکاتب و ایسم‎های سیاسی پرداخته و اصطلاحات خاص سیاسی، اجتماعی و فلسفی را شرح داده است.

آنچه که کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی را ممتاز کرده است تلاش مولف بوده براى آن که لغات، اصطلاحات و تعابیر سیاسى را صریح، روشن و در عین حال با اختصار براى خواننده توضیح دهند. حسن علیزاده موفق شده تا با تسلیم نشدن به وسوسه استفاده از نثر پیچیده و بکارگیرى مفاهیم و واژه‌هاى گنگ و نامفهوم اصطلاحات بعضاً سخت و پیچیده علوم سیاسى را با نثرى ساده و شیوا براى خواننده توضیح دهند. این واژه‌نامه بدون تردید عصاى دست و گنجینه‌اى خواهد بود براى دانشجویان علوم انسانى در کل و بالاخص براى رشته‌هاى علوم سیاسى، تاریخ و علوم اجتماعى.

پسوند «ism» در زبان انگلیسی و «isme» در زبان فرانسه یا «ismus» در آلمانی کاربردهای گوناگون دارد، ولی آشناترین صورت کاربردِ آن برای ما فارسی‌زبانان آنجاست که این پسوند از پی نام‌ها یا صفت‌ها می‌آید و معنای رأی، عقیده، ایمان، مذهب، مکتب، روش، آیین و گرایش می‌دهد. از آن جا که برای واگردانِ مفهوم‌های علمی و فلسفی و اجتماعی و سیاسیِ غربی، به فراوانی و با معناهایِ گوناگون، با این پسوند روبرو می‌شویم، تاکنون مترجمان ایرانی برای یافتن پسوند یا واژه‌ای که بتواند برابر آن در فارسی باشد کوشش‌هایی کرده‌اند، اما این کوشش‌ها هنوز به سرانجامی نرسیده و اگرچه حاصلِ یکی دو عددِ آن‌ها رواج بیشتری یافته، هنوز همرأییِ کامل بر سر چگونگی برگرداندن این پسوند به فارسی پیدا نشده است. این مقاله پژوهشی است برای روشن کردن: پیشینه و کاربردهای این پسوند در زبان انگلیسی؛ چگونگی رساندن معنایِ همانند آن در متن‌های علمی و فلسفی و دینیِ قدیم فارسی؛ کوشش‌های کنونی برای یافتنِ برابر برایِ ترجمه آن به فارسی و سنجشی از آن‌ها؛ پیشنهادی تازه.

در بخشی از کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی می‌خوانیم:

Communism کمونیسم
این اصطلاح که از ریشه لاتینى «کمونیس» به معناى اشتراکى گرفته شده است عبارتست از نظام اجتماعى - اقتصادى بدون طبقه، با مالکیت همگانى مردم بر وسایل تولید، برابرى کامل اجتماعى همه اعضاى جامعه که در آن همزمان با تکامل همه جانبه افراد، نیروهاى تولیدى نیز بر اساس علم و فن دائماً پیشرفت مى‌کند و اصل توزیع «از هر کس طبق استعدادش و به هر کس طبق نیازش» تحقق مى‌پذیرد.

فهرست مطالب

مقدمه دکتر صادق زیباکلام
یادداشت مولف
پسوند «ایسم» و مسأله برابریابى براىِ آن در فارسى
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
X
Z
فهرست اعلام
کتابنامه

 ۳۱۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-96-6176-39-9 

چاپ ۱۳۸۱: ۱۱۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۷۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی

برای دانلود کتاب فرهنگ خاص علوم سیاسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ خاص علوم سیاسی