دانلود فصلنامه تحلیلی پژوهشی کتاب مهر - شماره هفتم


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه تحلیلی پژوهشی کتاب مهر - شماره هفتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه تحلیلی پژوهشی کتاب مهر - شماره هفتم

صحبت در مورد اقتصاد در صنعت نشر بحثی پیچیده و غامض است که نیازمند ساعت ها بحث و ماه ها پژوهش میدانی و کتابخانه ای است. چه بخواهیم قبول کنیم یا نه وضعیت صنعت نشر کشورمان با توجه به استانداردهای موجود در سطح جهان و یا حتی استانداردهایی که در سایر صنایع وطنی وجود دارد چندان مساعد و امیدوار کننده نیست. اگر علت را از اهل فن و کارشناسان و صاحبنظران حوزه نشر و یا حتی مدیران و دست اندرکاران انتشارات مختلف بپرسیم به یک جواب مشترک و البته تا حدی بدیهی می رسیم. مشکل اصلی در نبود یک برنامه بلند مدت و راهبردی در سطح بنگاه ها و البته کل صنعت نشر است. پر واضح است، برنامه ریزی بلند مدت بدون در نظر گرفتن مفاهیم اقتصادی بازار و کاربردی کردن این مفاهیم در قالب چارچوب های استاندارد تعریف شده در صنعت نشر، غیرممکن به نظر می رسد.
از سوی دیگر ارتباط ضعیف بدنه کارشناسی صنعت نشر با مدل های به روز کسب و کار و در واقع ارتباط ضعیف علم و صنعت که می توان گفت در تمامی حوزه های صنعتی کشور وجود دارد و در صنعت نشر این شکاف بسیار عمیق تر هست، نیز یکی دیگر از معضلات و چالش های پیش روی این صنعت پر اهمیت و البته کم توان هست.

فهرست مطالب

پیشگفتار: اقتصاد و کسب و کار صنعت نشر

حیدر ایمنی

مقاله اول: فرصت ها و چالش های پیش روی صنعت نشر

میزگرد

مقاله دوم: مستندسازی فرایندها در سازمان های فرهنگی و شرکت های انتشاراتی

سید محمدمهدی موسوی

مقاله سوم: مدل کسب و کار صنعت نشر و اقتصاد نشر

المیرا صابر نعیمی

مقاله چهارم: صنعت نشر و اقتصاد نشر دیجیتال

فهیمه محمدسمسار

مقاله چهارم: مطالعه ای مختصر بر اقتضائات ترویج کتابخوان های الکترونیک

علی اکبر اکبری تبار

 ۸۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود فصلنامه تحلیلی پژوهشی کتاب مهر - شماره هفتم

برای دانلود فصلنامه تحلیلی پژوهشی کتاب مهر - شماره هفتم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه تحلیلی پژوهشی کتاب مهر - شماره هفتم