دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم

  • ناشر: فصلنامه علمی تخصصی معماری سبز
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم

هدف فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم، بررسی روستاهای بازسازی‌ شده پس از سانحه زلزله 1375 در اردبیل و تعیین اولویت برتری در سه زیرشاخه بازسازی، از دیدگاه اهالی است.

در راستای تحقق این هدف پس از جمع‌آوری و جمع‌بندی مبانی نظری به کمک پرسشنامه‌ای محقق ساخته با روش‌های سه‌‌گانه (توسعه، درجاسازی و جابه‌جایی) درصدهای پاسخگویی نسبت به هر مورد در ارتباط با بازسازی، از دیدگاه اهالی جمع‌آوری شده است.

سپس در گروه‌های سه‌گانه در قالب جدولی مقایسه شده و با اعمال ضرایب وزنی در بازه عددی 1 تا 5 که بر اساس ارزش هر جواب تعیین شده است؛ امتیازات هر یک از آیتم‌های 16 گانه مرتبط با بازسازی استخراج گردیده است. به جهت امکان‌پذیر شدن مقایسه مناسب میان آیتم‌های 16 گانه برای هرکدام از آن‌ها بر اساس میزان اهمیت ضرایبی در بازه عددی 1 تا 4 تعیین گردیده، تا با اعمال تمامی این ضرایب و مقایسه میان آیتم‌های مختلف تفاوت اصلی میان سه رویکرد توسعه، درجاسازی و جابه‌جایی مشخص گردد و بهترین رویکرد نیز بر اساس آن تعیین شود. نتایج حاصل نشان می‌دهد که توسعه پیوسته در اولویت رویکرد بازسازی از دیدگاه جامعه محلی هستند.

شکل‌گیری و بسط مفهوم پایداری، نتیجه توجه ژرف انسان امروز نسبت به آسیب‌های محیط‌ زیست همچنین بروز مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حاصل از رشد صنعتی است. مفهوم توسعه پایدار را می‌توان یک تغییر مهم در فهم رابطه انسان با طبیعت و خود دانست. توسعه پایدار، طراحی پایدار، معماری پایدار و مفاهیمی از این دست با توجه به شعائر نخستین‌شان، حفاظت از محیط‌ زیست را با تغییر رویکرد نسبت به طبیعت مورد نظر قرار می‌دهند، ولی آنچه امروزه در محیط ساخته شده به دست انسان معتقد به مفهوم پایداری متجلی می‌شود، نوعی برخورد گسسته از طبیعت است که تنها به حفظ آن جهت بهره‌برداری نسل‌های آینده توجه می‌کند. اگرچه اصول معماری پایدار شامل گستره‌ای وسیع از روش‌های ابتدائی تا پیچیده‌ترین فن‌آوری‌های روز است، اما مسأله مناسب بودن روش و مطابقت آن با زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی عموم بهره‌برداران همواره به عنوان شاخصه‌ای کلیدی در این حوزه مطرح است که به دلیل اهمیت شهرها در توسعه جامعه امروز جهانی و برخورداری آن‌ها از زیرساخت‌های مختلف تکنولوژیکی و ارتباطی، از بحث محیط زیست فراتر رفته و ابعاد گوناگونی چون پایداری‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نیز در بر گرفته است.

موضوع معماری و شهرسازی پایدار از مباحث مهم در حوزه شهرسازی و معماری است که نگاه بخش وسیعی از صاحبان ادبیات علمی توسعه شهری و طراحان معماری را به خود جلب کرده است.

فهرست مطالب

بهینه‌سازی عملکرد سیستم‌های سبز عمودی (نماهای سبز)
تحولات مسکن شهری در تعامل با موقعیت مرزی (مطالعه موردی شهر بانه)
توسعه بزرگراه‌ها و نقش آن‌ها در کاهش تراکم جمعیت در شهرهای مرکزی (مطالعه موردی اتوبان همت محور تهران-کرج)
آموزش معماری؛ دانش‌محور یا آزمون‌محور!؟ با تأکید بر آموزش فنی و حرفه‌ای
بررسی پیوند حیاط مرکزی و طبیعت در پایداری محیطی ابنیه سنتی اقلیم گرم و خشک ایران
بررسی بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر بهبهان با تأکید بر تطبیق بهینه کاربری زمین شهری

 ۷۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم

برای دانلود فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه علمی - تخصصی معماری سبز - شماره 13 - جلد دوم