دانلود کتاب فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟

کتاب فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟، تالیف مهدی بوستانی شهربابکی، شامل شش داستان کوتاه با موضوع‌های مختلف است. 

باقی ماندن عنوان "فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟!" بر این کتاب (که نام یکی از سه داستان مجوز چاپ نگرفته این مجموعه داستان است) را می‌توان یکی از همان شوخی‌های تاریخ و جغرافیا با آدمی دانست. چه پر معناتر وقتی که این عنوان را خطاب به خود تکرار کنیم که "فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟!" و جوابی نداشته باشیم جز این که "من غلط کردم همچین فکری بکنم!"

مهدی بوستانی شهربابکی، متولد سال 1357 در کرمان است. او دارای مدرک لیسانس کارگردانی‌ سینما از دانشکده‌ سوره اصفهان است و فوق لیسانس ادبیات نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. او عضو پیوسته‌ انجمن فیلم کوتاه خانه‌ سینما است. 

آثار ارزشمند او عبارتند از: ساخت مستندهای خانه در سنگ، آوایی که هنوز زنده است، دشمن خدا، گلاب به روتون، بلانسبت شما، حرفه: خلبان، بین خودمون باشه، فیلم‌های کوتاه داستانی محکوم، مجرم، گناه، سقف بالای سر، رهایی، هسته صلح‌آمیز، جزرومد، عادت، آدم‌های سطحی، رگ کلفت غیرت، عمو برفی، درس، کرب‌وبلا، انیمیشن مراسم پرده‌برداری
سایر: تالیف کتاب‌های حرمت، فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟!، بلندای فیلم کوتاه

افتخارات این نویسنده توانمند عبارتند از: 

- رتبه اول داستان کوتاه در اولین دوره مسابقه قصه‌نویسی‌
- رتبه برگزیده اولین جایزه ادبی‌

در بخشی از کتاب فکر کردی به همین راحتی‌هاس می‌خوانیم:

طیبه من و منی کرد و عاقبت گویی دل به دریا زد و گفت: «من حرف تازه‌ای ندارم آ‌مهدی. من که گفتم‌ات. من اصلاً نمی‌تونم به تو فکر کنم. تا می‌خوام فکر کنم، محمود میاد پیش چشم‌ام، ذهن‌ام هزار راه میره، هزار چی یادم میاد، یهو به خودم میام می‌بینم زهرا اومده بالای سرم، می‌گه این‌قدر گریه نکن» و با بغضی خفیف، ادامه داد: «من هنوز باورم نمی‌شه که محمود مُرده» 

مهدی که فهمید باید باز هم همان حرف‌های قبلاً شنیده را بشنود و باز هم همان حرف‌های قبلاً گفته را بگوید، نفس‌اش را پر‌شدت و پر‌ صدا بیرون داد و گفت: «قبول. همه این‌ها قبول. امّا چه‌ کار می‌شه کرد؟ مگه فقط من و توییم که داغ دیدیم؟ هان؟» و پس از مکثی کوتاه گفت: «این همه آدم یهو رفتن زیر خاک، هر کسی هم بالأخره یکی‌ رو داره. اگه بنا باشه همه اون‌ها که زنده موندن، کار و زندگی‌شون رو بذارن کنار و بشینن فکر کن که چی بود و چه‌ طور شد که چیزی درست نمی‌شه» 

طیبه همان‌طور که سرش پایین بود، آرام و با همان بغض آشنایش جواب داد: «مگه دست خود آدمه؟ مگه به این راحتی می‌شه آدم یادش بره؟!»

فهرست مطالب

جمعه پنج دی هشتاد و نه
زخم
سقف بالای سر
محکوم
نهایت خوشبختی
تئوری‌ انتقال

 ۱۶۰ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-373-6 

چاپ ۱۳۹۰: ۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۲۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟

برای دانلود کتاب فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فکر کردی به همین راحتی‌هاس؟
mehdi karimi
۱۳۹۶/۱۲/۲۰
زیباس
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)