دانلود کتاب قصه‌های بهرنگ

  • از: صمد بهرنگی
  • ناشر: انتشارات نگاه
  • ۱۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های بهرنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های بهرنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قصه‌های بهرنگ

صمد بهرنگی در دوم تیرماه 1318 در محله چرنداب در جنوب بافت قدیمی تبریز در خانواده ای تهیدست چشم به جهان گشود. پدر او عزت و مادرش سارا نام داشتند .صمد دارای دو برادر و سه خواهر بود .پدرش کارگری فصلی بود که اغلب به شغل زهتابی(آنکه شغلش تابیدن زه و تهیه کردن رشته تافته از روده گوسفند و حیوانات دیگر باشد) زندگی را میگذراند وخرجش همواره بر دخلش تصرف داشت. بعضی اوقات نیز مشک آب به دوش می گرفت و در ایستگاه «وازان» به روس ها و عثمانی ها آب می فروخت. بالاخره فشار زندگی وادارش ساخت تا با فوج بیکارانی که راهی قفقاز و باکو بودند. عازم قفقاز شود. رفت و دیگر باز نگشت.

صمد بهرنگی معلم، منتقد اجتماعی، مترجم، داستان‌نویس، و محقق در زمینه فولکلور آذربایجانی بود. عمر موثر آثار و افکار صمد بسی فراتر از عمر کوتاه اوست. قصه‌های او، که بعضأ توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تبلیغ میشدند، نوعی قهرمانگرایی عاری از نفس پرستی را در میان نسل جوان رواج داد.

بخش هایی از متن کتاب:

مرد تاجر به حرف هاى دخترانش گوش داد و به دل سپرد. اما بیهوده انتظار کشید که تلخون، دختر هفتمى، هم چیزى بگوید. او تنها نگاه مى‌کرد. شاید نگاه هم نمى‌کرد و تنها به نظر مى‌رسید که نگاه مى‌کند. دست آخر تاجر نتوانست صبر کند و گفت: دخترم، تو هم چیزى از من بخواه که برایت بخرم. دختر رویش را برگرداند. مرد تاجر گفت: هر چه دلت مى‌خواهد بگو برایت مى‌خرم. تلخون چشم هایش درخشید این حالت سابقه نداشت و با تندى گفت: هر چه بخواهم مى‌خرى؟ مرد تاجر که فکر نمى‌کرد نتواند چیزى را نخرد، با اطمینان گفت: هر چه بخواهى. همانطور که خواهرات گفتند. دختر صبر کرد تا همه چشم به دهان او دوختند. نخستین بار بود که تلخون تقاضایى مى‌کرد. آن‌گاه زیر لب، گویى که پریان افسانه‌ها براى خوشبختى کسى زیر لب دعا و زمزمه مى‌کنند گفت: یک دل و جگر!

فهرست مطالب

درباره‌ى ادبیات کودکان
اولدوز و کلاغها
اولدوز و عروسک سخنگو
کچل کفترباز
پسرک لبو فروش
سرگذشت دانه‌ى برف
پیرزن و جوجه‌ى طلایى‌اش
دو گربه روى دیوار
سرگذشت دومرول دیوانه‌سر
افسانه‌ى محبت
یک هلو و هزار هلو
24 ساعت در خواب و بیدارى
کوراوغلو و کچل حمزه
تلخون
قصه‌ى آه
آدى و بودى
موش گرسنه
بى‌نام
عادت
پوست نارنج
ماهى سیاه کوچولو
موش کوچولو
منجوق و مادرش
بزهاى دایى على
بچه خرگوش عادل
فانوس دریایى و دو رفیقش
پاپهن‌خانم
کتابشناسى صمد بهرنگى

 ۳۹۱ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-855-4 

چاپ ۱۳۹۲: ۳۷۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۵۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب قصه‌های بهرنگ

برای دانلود کتاب قصه‌های بهرنگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قصه‌های بهرنگ
رشید علی پور
۱۳۹۶/۵/۸
کتابهای قدیمی ( قبل از انقلاب ) پر بارترند .
معین فاطمی
۱۳۹۵/۱۱/۲۷
خاطرات خوبی از این کتاب داشتم که همه یهو زنده شدن،کلاس چهارم ابتدایی بودم از کتابخانه ی مدرسه گرفتمش باخودم می گفتم کل 13 روزتعطیلی نوروز وقت می بره تمومش کنم.اما تا به خودم اومدم دیدم که تو 6روز تمومش کردم.یادش به خیر و ممنون از شما به خاطر این کتاب زیبا،روح آقای بهرنگی قرین رحمت باشه ان شا الله
کاربر M.S
۱۳۹۷/۳/۵
بسیار زیبا و پر بار
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)